Понеділок, 2018-06-04    21:25:00 UTC+2    Новини

У четвер 31 травня 2018 року, в першу річницю відходу до вічності Блаженнішого Любомира Гузара, у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі відбулись поминальні богослужіння, які очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії.

Звертаючись до присутніх на молитві, архиєрей поділився своїми спогадами про Блаженнішого Любомира: «Я мав благодать жити разом з Блаженнішим Любомиром у селі Княжичі, біля Києва, упродовж неповних трьох років. Блаженніший, повертаючись з різних богослужінь чи зустрічей, інколи виснажений працею, завжди казав: «Богові дякувати і це вже позаду нас! ». Спогад за нами, а майбутність – надія! В усіх розмовах покійного Блаженнішого проявлялася глибока мудрість, симпатія, лагідність, спокій, батьківська любов, їх пронизував здоровий гумор. Він мав ваду зору, проте втішався проникливим світлом мудрості, пам’яті та віри; віри чистої, щирої, відкритої, прозорої. Одним словом – був батьком, що любить своїх дітей».

Згадуючи історію життя Блаженнішого Любомира, – наголосив владика Діонісій у своїй проповіді, – ми водночас згадуємо історію Церкви, якої він був провідником: «Блаженніший Любомир провадив цю новітню історії нашої Церкви на основі Ісуса Христа і Його Святого Євангелія; одночасно і на основі патріархів, пророків, апостолів, проповідників, мучеників, ісповідників, посників – яких ми споминаємо на кожній Літургії; і провадив нашу Церкву рівно ж на основі Володимирового Хрещення, на подвигах Теодозія Печерського; на змаганнях Йосифа Рутського і Йосафата Кунчевича; на фундаментах, закладених Андреєм Шептицьким, Йосифом Сліпим, Мирославом Любачівським, і на святості всіх тих, що нам відомі і не відомі. Він провадив її на основі Традиції, яка дихає двома легенями, в євхаристійному сопричасті з католицьким Заходом, а будучи  східними, – у пошуку єдності з братами по Володимирову Хрещенні».

Разом з архиєреєм Божественну Літургію співслужили о. Марко Семеген, президент Товариства «Свята Софія» та ректор собору, о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ в Римі та віце-ректор собору, о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ, головний економ Василіянського Чину Святого Йосафата і намісник монастиря Головної управи Чину, та диякон Піо Павлик, ЧСВВ, студент Василіянського інституту у Брюховичах (Україна). У богослужінні взяли участь представники різних чернечих Чинів та Згромаджень, у тому числі четверо студентів василіян з Василіянського інституту у Брюховичах, та прихожани собору.

Світлої пам’яті Блаженніший Любомир здійснював своє служіння в соборі Святої Софії в Римі та, як глава УГКЦ і кардинал, у 2001 році обрав собі його як кардинальський осідок.

Проповідь владики Діонісія доступна за цим посиланням.

За інформацією Прес-служби Товариства «Свята Софія» із сайту www.chiesaucraina.it

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *