Понеділок, 2018-06-04    12:06:43 UTC+2    Новини

У суботу 2 червня 2018 року, під гаслом «Щаслива родина – здорова Україна», вулицями Києва пройшла Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей.

У ході взяли участь ієрархи, провідники, духовенство та вірні різних релігійних конфесій України, як із Києва, так і з інших місцевостей і регіонів. Від Української Греко-Католицької Церкви у ході взяли участь, зокрема, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, священики, богопосвячені особи та вірні різних єпархій. Серед учасників ходи були й представники василіянського монастиря святого Василія Великого в Києві о. Павло Долішний та брат Пахомій Левчун, а також парафіяни храму при цьому монастирі.

Метою ходи було звернути увагу суспільства та влади на моральні та духовні основи сім’ї та інституцію шлюбу як союзу чоловіка і жінки, необхідні для гармонійного виховання та здорового розвитку дітей.

Це вже третій рік поспіль вулицями відбувається хода. Акція проводиться за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та за підтримки громадських і благодійних організацій України. Хода пройшла центральними вулицями столиці, а її шлях пролягав від Софійської площі до площі Конституції, що біля Верховної Ради. У Всеукраїнській ході взяли участь близько 7 тисяч людей з різних регіонів України.

На жаль, ні сама кількатисячна акція, ні зміст її послання до українського суспільства й політикуму не знайшли належного висвітлення в українських засобах масової інформації, які за сенсаціями ганяються, а того, що справді служить на благо народу й держави, чомусь не зауважують.

На завершення владика Віталій Кривицький, єпископ Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, голова оргкомітету Всеукраїнської ходи, подякував усім, хто прилучився до цього заходу. Також єпископ зазначив, що метою ходи було подякувати за ті кроки і закони держави, що не порушують Божого закону.

При цьому єпископ наголосив на важливості щоденного християнського свідчення: «Ми вже мудрі українці і знаємо, що майдан на одному і тому самому місці нічого не вирішує. Вирішує щоденність. Тому я дякую не тільки тим людям, що виходять на майдан і виголошують свою позицію, але я дуже дякую тим людям, що свідчать про свою родину у щоденності на кожен день. Хто має можливість, має давати таке свідоцтво, коли сусіди говорять: «Я хочу, щоб моя родина була такою, як у цих сусідів» ».

Наприкінці заходу всі учасники ходи спільно заспівали пісню «Боже, я молюсь за Україну», під час якої діти випустили в небо голубів миру.

Використано інформацію прес-служби Київської архиєпархії УГКЦ із сайту ugcc.kiev.ua
Світлина з цього ж сайту

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *