Четвер, 2018-05-31    15:36:21 UTC+2    Новини

Протягом 25-28 травня 2018 року, з нагоди свята П’ятидесятниці, учасники християнського аматорського театру «Алетея» та члени спільноти «Українська молодь – Христові! », які діють у парафії при церкві святого Василія Великого в Луцьку, відвідали, під духовним проводом о. Августина Запоточного, ЧСВВ, василіянський монастир Серця Христового у с. Званівка, що на Донеччині. Ця подорож була здійснена у відповідь на запрошення о. Павла Федусіва, ЧСВВ, намісника цієї обителі, який свого часу виконував душпастирське служіння в м.  Луцьку.

Історично у 1951 році в с. Званівку, а також с. Роздолівку та с. Верхньокам’янське (Чубарівка) були переселені мешканці сіл Ліскувате та Коросно тодішнього Хирівського району Дрогобицької області. Тут вони не лише розбудувалися і зберегли українську мову й культуру, але що найважливіше – свої християнську віру та традиції. Після розвалу Радянського Союзу колишні переселенці та їхні нащадки запросили сюди, на свою нову батьківщину на східніх теренах України, греко-католицьких священиків із Львівщини, зокрема отців василіян. Так невдовзі у цій місцевості постали величні храми, а монастир Серця Христового, після його добудови й облаштування, став, разом із прилеглою церквою, окрасою Донецького екзархату УГКЦ. В минулому році тут проголошено Марійський відпустовий центр, де почитається копія Лісковатської ікони Богородиці «Замилування». Із початком бойових дій у зоні АТО (Антитерористичної операції проти проросійських бойовиків на сході України, віднедавна перейменованої на ООС – Операцію об’єднаних сил) мешканці цих територій зазнали багато терпінь, поневірянь і випробувань. Священики залишилися із своїми парафіянами й не перестали творити молитву під звуки пострілів та гармат.

У довгій подорожі на Донеччину паломники з Луцька завітали до Свято-Покровського василіянського монастиря в селищі Покотилівка, на південь від Харкова, де їх гостинно зустріли настоятель о. Йосиф Щур, ЧСВВ, та о. Микола Микосовський, ЧСВВ. А вже у Званівці радо їх привітали настоятель о. Павло Федусів, ЧСВВ, о. Тадей Годованець, ЧСВВ, й місцеві жителі.

Театр «Алетея» привіз із собою авторську п’єсу «Василіянин» (режисер Ірина Бурко), наймолодшому учаснику якої (Матвійкові Паливоді) – 8 років! Постановка присвячена 400-літньому ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата. Виставу показували два дні поспіль у місцевих будинках культури с. Званівки й с. Роздолівки.

Глядачі разом з акторами пережили історію монашого покликання головного героя, а також основні віхи історії Василіянського Чину. Вони обдарували учасників дійства найбільшою нагородою – теплотою сердець, оплесками, сльозами, усмішками, вдячністю.

Незабутнім для гостей з Волині у цій подорожі став храмовий празник Зіслання Святого Духа у с. Роздолівка. Святкову Божественну Літургію у неділю 27 травня очолив о. Августин Запоточний, ЧСВВ, у співслужінні з о. Павлом Федусівим, ЧСВВ, та о. Миколою Крецулом, душпастирем із с. Верхньокам’янське; святу Тайну Сповіді звершували о. Тадей Годованець, ЧСВВ, та о. Віталій Кестер, із м. Костянтинівка. Богослуження звершувались у супроводі місцевого хору, а також молодіжного хору з Луцька, який виконав «Херувимську пісню» та молитву «Вірую». Вірні чисельно приступили до святої Тайни Євхаристії. Завершилися святкування Хресною ходою, Водосвяттям та мируванням.

Ці прекрасні люди настільки бережуть свої українські традиції, що гості з Волині відчули себе на празнику, наче вдома, незважаючи на відстань у тисячу кілометрів. Цікавою була і зустріч з представниками організації волонтерів та парафіянами греко-католицької церкви із Бахмута, які приїхали відвідати монастир у Званівці та були на святі в Роздолівці.

Також о. Павло, ЧСВВ, організував для гостей екскурсію в соляну шахту діючого підприємства «Артемсіль». Разом вони в супроводі екскурсовода опускались під землю на глибину 300 м та із захопленням споглядали справжнє велетенське солоне царство із соляними чумаками, гномами, ліхтарями, «музичною скринькою».

Швидко промайнули ці дні П’ятидесятниці, але ще довго вони відлунюватимуть у серцях спільною молитвою, родинним теплом, оплесками, солоним повітрям, дитячим сміхом, невтамованою спрагою миру на знівеченій та напрочуд мальовничій українській землі.

Учасники поїздки безмежно вдячні о. Леоніду Григоренку ЧНІ за чудову ініціативу у справі єднання сходу і заходу та ігумену Луцького монастиря святого Василія Великого о. Терентію Цапчуку, ЧСВВ, за духовну й матеріальну підтримку, без якої ця подорож була б неможливою.

За повідомленням Т. Сосновської для сайту osbm.lutsk.ua
Світлини з цього ж сайту

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *