Четвер, 2018-05-31    15:32:00 UTC+2    Новини

У суботу й неділю 26-27 травня 2018 року в Малоберезнянському монастирі святого Миколая Отців Василіян, що знаходиться на північному краю села Малий Березний, розкинутого в мальовничій долині між річкою Уж та її правою притокою, річкою Убля, – відбувся щорічний відпуст з нагоди празника Зіслання Святого Духа.

З року в рік ця древня василіянська обитель гуртує навколо себе побожний український люд, який на великі свята, зокрема в цей день П’ятидесятниці, сходиться сюди з усіх куточків Срібної Землі, а також із поза її меж.

У суботу 26 травня, в навечір’я свята, богослужбова програма розпочалася о 18:00 год. молитвою Великої Вечірні з Литією, яку очолив о. Вернард Підгірний, ЧСВВ, віце-ректор по виховній частині Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського (ВІФБС) із Брюхович біля Львова, співали Вечірню брати-студенти цього Інституту.

Святу Літургію після закінчення Литії очолив та виголосив гомілію на тему свята о. Никанор Ситар, ЧСВВ, секретар ВІФБС, з Брюховицького монастиря святого Йосифа.

О 21:00 год. розпочалася Хресна дорога – від підніжжя аж до верху Чернечої гори, що поряд з монастирем. Провів її, разом із численними паломниками, о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, духівник Колегіуму імені святого Йосафата, з Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього. Більше півтори сотні людей у сутінках, які освічувало світло свічок та ліхтарів, роздумували про Божу любов до людства, про жертву, яку Господь Ісус Христос склав, щоб поєднати всіх із Богом, об’явити себе у воскресінні Сином Божим і сповнити обітницю Отця – в день П’ятидесятниці зіслати своїй Церкві Святого Духа.

Після повернення усіх із Хресної дороги у храмі відбулися нічні чування для молоді, які провели члени спільноти християнського життя та євангелізації, що діє при парафії Отців Францисканців у м. Ужгороді.

У сам празник Зіслання Святого Духа, неділю 27 травня, святкову Утреню очолив о. Матей Химинець, ЧСВВ, з Жовківського монастиря, а згодом Акафіст до Святого Духа відправив о. Йосафат Фітель.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив та проповідь виголосив преосвященний владика Мілан Шашік, СМ, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. З ним співслужили: о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, протоігумен Провінції Святого Миколая Отців Василіян в Україні, о. Миколай Козіцький, ЧСВВ, з Варшави, протоігумен Провінції Покрова Пресвятої Богородиці Отців Василіян у Польщі, а також священики василіяни з Провінції Святого Миколая та Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Крім василіянського монашества, у Службі Божій взяли участь єпархіальні священнослужителі та представники інших чернечих спільнот. Божественну Літургію своїм співом супроводжував хор катедрального собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська. Під час Святої Літургії владика Мілан уділив священичі свячення диякону о. Павлу Ходаничу із с. Вільшанки, Перечинського району.

Після закінчення Святої Літургії о. протоігумен Андрій Белеканич висловив подячне слово владиці, священикам, ченцям і черницям та усім учасникам спільної молитви.

За інформацією із сайту osbm.org.ua, автор – о. Лука Буняк, ЧСВВ
Світлини: бр. Роман Кундзір, ЧСВВ, та бр. Касіян Касіян, ЧСВВ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *