Середа, 2018-05-30    14:57:23 UTC+2    Новини

Правління Національної Спілки Письменників України (НСПУ) схвалило кандидатури отців Климентія Стасіва, ЧСВВ, та Мелетія Батога, ЧСВВ, для вступу в організацію. Клопотання про прийняття цих священнослужителів-письменників до НСПУ надійшло до Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ від Львівської обласної організації Спілки, яка висловилась за прийняття обидвох ієромонахів у свої ряди.

Рекомендації згаданим отцям подали о. Василь Богдан Мендрунь, ЧСВВ, та письменник д-р Петро Шкраб’юк, третю рекомендацію о. Мелетію дав колишній голова Львівської організації НСПУ письменник Левко Різник, а о. Климентію – поетка, прозаїк і перекладачка Марія Чумарна.

На засіданні Правління НСПУ 6 березня 2018 року, яке відбулося під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського, одним з питань було прийняття до НСПУ нових членів. Голова Всеукраїнської приймальної комісії НСПУ П. Засенко та секретар приймальної комісії НСПУ Б. Гайворонська доповіли про результати засідання Приймальної комісії, яке відбулося 23-24 листопада 2017 року. Загалом на розгляд надійшло 62 справи, 2 було знято, 36 – схвалено до вступу в Спілку і 24 – відхилено.

Відтак, Правлінням ухвалено рішення про прийом до НСПУ 36 нових членів, серед яких Микола Іванович Батіг (о. Мелетій, ЧСВВ) та Василь Михайлович Стасів (о. Климентій, ЧСВВ).

Подаємо короткі життєписи нових членів НСПУ.

Отець Мелетій Батіг, ЧСВВ, народжений у 1951 році в с. Глиниці Яворівського району Львівської області, Україна, після здобуття середньої професійної освіти і служби в армії закінчив у 1970 р. механіко-машинобудівний факультет Львівсього політехнічного інституту. Після того працював на різних підприємствах Львівщини. Вихований у глибоко релігійній сім’ї, підтримував взаємини з підпільними греко-католицькими священиками і монахами, а в 1988 році і сам вступає до Василіянського Чину. У квітні 1990 року приймає священичі свячення і служить як священик у Золочеві, в Бороняві на Закарпатті, а згодом, від 1995 року, у місті Бар на Вінниччині, де відновив василіянський монастир і церкву, веде духовно-просвітницьку роботу, служить як священик прихожанам храму та недужим у лікарні. Удостоївся звання почесного громадянина міста Бар.

Читачі християнського часопису «Місіонар» добре знають оповідання о. Мелетія, одного з членів редколегії цього часопису, які з місяця в місяць виходили друком на його сторінках. Багато читачів, переглядаючи нове число «Місіонаря» шукали сторінки, де уміщена нова розповідь священика з Бару, завжди життєва, прониклива, повчальна і проста. Із цих оповідань з часом постало 5 томів під загальною назвою «Місія в оповіданнях», в яких зібрані розповіді про складне і прекрасне людське життя, про прагнення людини до щастя та її шукання Бога і, водночас, про труднощі, з якими вона зустрічається на цій дорозі.

Іншими публікаціями о. Мелетія Батога є двотомник «Горнило Божої любові», а також книги «Ювілейне паломництво» та «Апостольство хворих».

Отець Климентій Стасів, ЧСВВ, народився 1973 року в с. Церківна Долинського району на Прикарпатті, в побожній християнській сім’ї. Після закінчення середньої школи вступив до Василіянського Чину і здобув богословську освіту, навчаючись у Варшаві та в Латеранському університеті в Римі. Повернувшись у 1999 році в Україну, о. Климентій був два роки ректором Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського у Золочеві, а в 2005—2017 роках – генеральним директором видавництва «Місіонер» у Львові. У цей час навчався у Львівському університеті імені Івана Франка. Зараз виконує служіння у Червоноградському монастирі св. Юрія. Отець Климентій є автором трьох художньо-документальних книжок: «Вартовий Господнього світильника», «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне, майбутнє» та «Чернеча офіра Христові й Вітчизні». Як перекладач має у своєму доробку сім книг – перекладів з італійської мови. Оригінальні та перекладні книги о. Климентія відзначені різними нагородами та дипломами.

До Національної спілки письменників України, крім двох вже згаданих ієромонахів василіян, належить від грудня 2002 року також о. Василь Мендрунь, ЧСВВ, – автор багатьох поетичних збірок та збірок музичних творів, в останні два десятиліття – регент парафіяльного хору при Крехівському монастирі святого Миколая.

Бажаємо отцям Мелетієві та Климентієві творчої наснаги та подальших плідних успіхів на літературній ниві на славу Божу та добро рідного народу.

Національна спілка письменників України – добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів.

Станом на 3 грудня 2015 членами спілки були 1973 особи, з яких 110 проживали за межами України. До складу НСПУ входять 24 обласні організації в усіх областях України, організація НСПУ в Автономній Республіці Крим (остання від 2014 року анексована Росією) та Київська міська організація. Письменницькі організації Донеччини та Луганщини функціонують на територіях, підконтрольних українському урядові.

У публікації використано інформацію із статті д-ра Петра Шкраб’юка «Письменницькі квитки – василіянам»,
часопис «Місіонар» № 5 (299) травень 2018, ст. 9-14,
а також повідомлення із сайту osbm.in.ua
Див. також статтю письменника Пилипа Юрика за цим посиланням

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *