Середа, 2018-05-30    14:11:47 UTC+2    Новини

У п’ятницю 25 травня 2018 року закінчився навчальний рік у всіх школах України. У цей день відбулося Свято останнього дзвінка в Бучацькому колегіумі імені святого Йосафата, який діє при  василіянському монастирі Чесного Хреста Господнього, та в обидвох католицьких школах Івано-Франківська: Католицькій загальноосвітній школі І ступеня та Католицькій загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів – гімназії св. Василія Великого, в яких працюють сестри Чину Святого Василія Великого.

Ось як відбулося закінчення шкільного року у цих навчальних закладах.

Свято останнього дзвінка у Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата

У Святі останнього дзвінка 25 травня 2018 року в Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата взяли участь педагогічний та учнівський колективи, батьки та рідні колегіантів, а також о. Іван Майкович ЧСВВ, перший директор і відновник Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, у даний час ігумен Крехівського василіянського монастиря, о. Теодор Нагорняк, ЧСВВ, ігумен Бучацького василіянського монастиря та о. Йосафат Фітель ЧСВВ, духівник колегіуму.

Урочистості розпочались із внесення державного прапора України, хоругви колегіуму та виконання державного гимну України.

Вшановуючи пам’ять загиблих Героїв України, учні колегіуму Ян Ледней та Андрій Музичук здійснили покладання квітів до меморіальної дошки Герою України Ігорю Костенку, випускнику колегіуму.

Зі словами вітань до присутніх звернувся директор колегіуму о. Іриней Гумен, ЧСВВ. Висловлюючи подяку батькам колегіантів, він наголосив на важливості розуміння того, що християнське виховання – це найбільший дар, найбільше добро у світі.

Спогадами про перший випуск щойно відновленого Колегіуму ім. св. Йосафата, тоді ще ліцею, та мудрими порадами поділився о. Іван Майкович, ЧСВВ. Із закликом бути сміливими та відповідальними перед викликами сучасного світу звернувся до випускників класний керівник 11-А класу Б. І. Сушириба. Слова щирої подяки лунали з уст учня 11-Б класу Ярослава Нечесного та його матері – п. Галини Нечесної.

Після нагородження колегіантів почесними грамотами за успіхи у навчанні гості свята слухали щирі привітання, побажання, вірші та пісні, які прозвучали від учнів 9-х класів і випускників. Приємною і зворушливою несподіванкою для всіх став вальс-експромт одинадцятикласника Романа Романця з класним керівником 11-Б класу О. М. Новак.

На завершення свята ведучі Юрій Срібний та Олег Тихонюк запросили всіх: вчителів, учнів, батьків і гостей – до монастирського храму на спільну молитву і благословення.

Закінчення навчального року в католицьких школах м. Івано-Франківська

У п’ятницю 25 травня 2018 року по всіх школах України пролунав останній дзвінок, який відправляє школярів на довгоочікувані канікули. У Католицький загальноосвітній школі І ступеня та в Католицький загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів – гімназії св. Василія Великого, в яких працюють, разом із вчителями мирянами, сестри Чину Святого Василія Великого, на це радісне свято завітало чимало люду: вчителі, батьки, гості, духовенство і, звісно ж, самі учні. Серед найдорожчих гостей був і високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ, який привітав школярів із завершенням навчального року.

Владика Володимир очолив подячну Божественну Літургію; з ним співслужили отці архиєпархії, серед них адміністратор школи-гімназії о. Тарас Вілюра та капелан школи о. Амвросій Козак, ЧСВВ.

Звертаючись до учнівської молоді, архиєрей заохотив до щоденного виконування діл милосердя. Нагадуючи Ісусові слова: «усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших, – ви Мені зробили», – митрополит Володимир запросив дітей: «...несіть світло Божої благодаті, творячи милосердя, щоб люди, бачачи це сяйво, впізнавали у вас відблиск Господній».

Після закінчення Літургії розпочалась урочиста програма з нагоди завершення навчального року, яку відкрила директор молодшої школи с. Йосифа Кияк, ЧСВВ.

Варто нагадати, що в цьому навчальному році Католицька школа ІІ-ІІІ ступенів набула статусу гімназії. Також торік навчальний заклад визнали кращою приватною школою України. А нещодавно Католицька школа-гімназія вкотре здивувала новим феєричним проектом – у стінах навчального закладу пройшов видовищний конкурс «Танці з вчителями», який мав на меті зблизити вчителів із учнями, та, можливо, розкрити творчий потенціал деяких дітей.

Інформація та світлини із сайтів collegium.osbm.info та ugcc.if.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *