Середа, 2018-05-30    11:34:25 UTC+2    Новини

Від середи 23 травня 2018 року інтернет-сторінка української редакції Радіо Ватикану, доступна до того часу за посиланням uk.radiovaticana.va, приєдналася до мультимедійного порталу ватиканської служби новин Vatican News. Тож відтепер повідомлення про діяльність Папи та Святого Престолу, новини з життя Церкви в світі, а також інші рубрики українськомовного відділу ватиканських новин будуть доступні на новому порталі за адресою: www.vaticannews.va/uk.html

Таким чином, при спробі зайти на звичну сторінку Радіо Ватикану uk.radiovaticana.va, користувачі будуть автоматично переадресовані на новий портал за адресою www.vaticannews.va/uk.html. Однак, хоч змінюється назва, місія українськомовного відділу ватиканських новин на служінні Папі та Апостольській Столиці залишається тією ж.

Довідка

Новий мультимедійний портал є результатом спільної праці міжнародної команди VaticanNews – нової комунікаційної системи Апостольської Столиці, створеної в рамках реформ, започаткованих Папою Франциском. Метою цих реформ була оптимізація цілої інформаційної служби Святої Столиці перед викликом нових потреб та у зв’язку з доступністю нових технологій у медійній сфері. Вже більш як десятиліття редакція Радіо Ватикану не обмежувалася тільки приготуванням і трансляцією радіопередач, а й вела свій інтернет-сайт різними мовами.

Новий портал, створений в рамках реформи ватиканських медіа, був запущений в дію 17 грудня 2017 року, з нагоди дня народження Папи Франциска. Секратаріат з питань комунікації, який Папа Франциск заснував 27 червня 2015 року, увів у дію цей мультимедійний портал, назвавши його «Vatican News» – порталом ватиканських новин. Характерними рисами цієї нової інформаційної системи Святого Престолу, за задумом засновників, є передусім оці три: взаємодія, спрямована до спільної мети, мультимедійність, динамізм.

Будучи знаком Церкви, яка рухається вперед, «Vatican News» має на меті відповісти й деякою мірою навіть випередити постійні зміни у формах комунікації. Новий портал промовляє та взаємодіє на багатомовному, багатокультурному, мультиканальному, мультимедійному та багатопристрійному рівнях.

Чотири тематичні простори інформують про діяльність Папи, Святого Престолу, місцевих Церков, залишаючи місце також для інформації зі світу. Одна «надредакція» або головна редакція, яка на початку, при запуску проекту, складалася із шести мовних відділів (італійського, англійського, французького, іспанського, німецького та португальського) і до якої поступово приєднаються інші 33 мови, має на меті не лише інформувати про події, але також запропонувати інтерпретаційні ключі до розуміння цих подій в світлі Євангелія.

Виклик, отже, полягає в тому, щоб «якнайкраще відповісти на вимоги місії Церкви» в сучасній культурі, ставлячи перед собою завдання «передавати Євангеліє милосердя всім народам» у різних культурах. Про це Папа Франциск сказав, приймаючи 4 травня 2017 року учасників Пленарної зустрічі Секретаріату з питань комунікації і наголошуючи, що провідним критерієм оцінки цього проекту є «апостольський та місіонерський, з особливою увагою до ситуацій нужди, бідності та труднощів».

Використано інформацію із сайту uk.radiovaticana.va та
із сайту uk.radiovaticana.va

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *