Середа, 2018-05-30    9:16:40 UTC+2    Новини

У суботу 19 травня 2018 року в Папській українській колегії святого Йосафата, що на Джанікольському пагорбі в Римі, відбулися святкування 50-літнього ювілею богопосвяченого життя двох сестер Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, які виконують служіння у цій Колегії. Цього дня сестра Лідія Козар, настоятелька спільноти сестер служебниць, які живуть і працюють в Колегії, та сестра Любомира Вацура приймали вітання від ректорату, студентів, сестер їхнього Згромадження та численних гостей. Сестри Лідія і Любомира, обидві з Провінції Згромадження Сестер СНДМ в Польщі, вже більше 20-ти років здійснюють своє чернече служіння в цій Колегії, щоденно готуючи їжу для студентів.

Передусім цей день був днем подяки Богові – за покликання до чернечого життя, яке дав обидвом сестрам, Лідії та Любомирі, та за повсякчасну опіку й допомогу, – а також подяки сестрам, які з жертвенністю, посвятою і любов’ю виконують своє щоденне служіння.

О 10 год. сестри-ювілятки, священики, студенти, сестри різних чернечих спільнот та інші гості зійшлися до колегіальної каплиці, в якій відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці.

Після того відбулася архиєрейська Божественна Літургія в намірі сестер-ювіляток, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії. З ним співслужили: преосвященний владика Іриней Білик, канонік папської великої базиліки святої Марії (Santa Maria Maggiore), ректор Колегії святого Йосафата о. Луіс Касіян, віце-ректор о. Теодосій Грень, духовник о. Роберт Лисейко та інші священики, як студенти Колегії, так і гості, зокрема отці Йоанікій Чверенчук, Діонисій Заведюк, Степан Стареправо (вислужений ректор Колегії святого Йосафата) та Єфрем Кончак з монастиря Головної управи Василіянського Чину в Римі.

У Святій Літургії взяли чисельну участь сестри служебниці Непорочної Діви Марії, зокрема головна настоятелька Згромадження с. Софія Лебедович, настоятелька Провінції в Польщі с. Наталія Маціна, генеральні дорадниці та інші сестри Згромадження СНДМ; сестри Чину святого Василія Великого з монастиря Головної управи та із спільноти при соборі Святої Софії.

У своїй проповіді владика Діонісій привітав сестер, вказав на цінність покликання до богопосвяченого життя, а також заохотив усіх до вірного служіння Богові, ставлячи за приклад святого апостола Павла з його євангельським запалом та вірністю Христові (повний текст проповіді див. за цим посиланням).

Під час святкового обіду на адресу с. Лідії і с. Любомири лунали численні слова привітання з ювілеєм, слова вдячності сестрам за їхнє жертвенне служіння для священиків та студентів Колегії святого Йосафата і для цілої Церкви, а також щирі слова побажання успіхів, здоров’я та повноти Божої благодаті в їхньому житті.

Використано інформацію із сайту www.chiesaucraina.it
та світлини із сторінки Колегії святого Йосафата у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *