- OSBM - http://osbm.info -

Відпустовий празник перенесення мощей св. Миколая у Крехівському василіянському монастирі

Вівторок, 2018-05-29    11:11:55 UTC+2    Новини

[1]У суботу й неділю 19-20 травня 2018 року Крехівський василіянський монастир зустрічав паломників, які прибули сюди, щоб помолитися біля двох чудотворних ікон, пресвятої Богородиці і святого Миколая, приступити до святих Таїнств та вшанувати пам’ять святого Миколая. Цього року на паломників чекала повністю добудована і гарно прикрашена відпустова каплиця на полі перед монастирською брамою.

Традиційно свято, яке з 22 травня (за юліанським календарем) переноситься на найближчу неділю, щоб уможливити участь у ньому більшої кількості священнослужителів і вірних, розпочалось о 14 год. у суботу 19 травня походом до лісового джерела, при якому відбулося Велике водосвяття. [2]А вже о 16 год. по горі Побійній розпочалась Хресна дорога, присвячена цього року роздумам над Божим словом, адже 2018 рік Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій проголосила роком Біблії. Повчання на почергових стаціях-зупинках Хресної дороги виголошували ієромонахи-василіяни з різних монастирів. Хоч цього дня трохи моросив дощик, така погода не злякала ні організаторів свята, ні паломників.

Після урочистого винесення чудотворної ікони св. Миколая на відпустову площу розпочалась Вечірня з Литією, яку відслужив о. Дам’ян Кастран, ЧСВВ. [3]Далі на паломників очікувала перша частина всенічних чувань, які духовно приготували прочан до Божественної Літургії опівночі.

Після закінчення Святої Літургії на відпустовій площі продовжилася друга частина чувань, які були особливо присвячені молодим паломникам. У програмі лунали пісні у виконанні ієромонахів та музичної групи «YakMa Band», відбувалися виступи молодіжних спільнот, що діють при василіянських монастирях і парафіях, які в свою чергу супроводжувалися роздумами про стосунки з Богом. У той самий час моління відбувалися й у монастирському храмі Преображення Господнього.

[4]Вранці в неділю 20 травня на відпустовій площі розпочалась о 8:00 год. Утреня, а згодом був відслужений Молебень до святого Миколая. А вже об 11:00 год. відбулася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ. З архиєреєм співслужили: протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні (Закарпатті) о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, протоігумен Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі о. Миколай Козіцький, ЧСВВ, члени управи Провінції Найсвятішого Спасителя, настоятелі монастирів, ієромонахи та священнослужителі, які прибули на свято.

[5]Вечірню й Утреню співав хор студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах, під керівництвом Степана Дольного, а Святу Літургію прикрасив і збагатив своїм співом хор парафії при монастирському храмі Преображення Господнього під керівництвом о. Василя Мендруня, ЧСВВ.

«Ми сьогодні знаходимося, мабуть, у найбільшому храмі Україні, бо нашим куполом є блакитне українське небо, а нашими стінами є кордони української землі від Донбасу до Карпат, від Слобожанщини до українського Криму. [6]Ми сьогодні просимо, щоб з дому нашого Отця Небесного милостивий Господь зіслав промені своєї благодаті на нашу Батьківщину, щоб вони оживили і заполонили любов’ю наш український край», – такими словами розпочав свою гомілію Преосвященний владика Богдан.

Говорячи про свято Вознесіння, яке переживаємо у ці дні, архиєрей побажав кожному іти добрим шляхом, який веде до небес, адже «наша справжня Батьківщина є у небі». Для цього сьогоднішнє Євангеліє подає два орієнтири.

Першим орієнтиром у дорозі до неба є молитва. «Небо – це дар Божий, який ми повинні і можемо випросити витривалою молитвою», – нагадав проповідник і навів слова папи Франциска, який казав, що не вірить у святість без молитви. [7]А тому «у молитві треба бути вірними щоденно». Цього нас навчає сам Ісус Христос своїм прикладом, адже попри важку діяльність Він багато часу приділяв молитві. «Якщо ми кажемо, що не маємо часу для молитви, то це означає, що наш зв’язок з Богом перестає бути важливим», – підкреслив владика Богдан. Далі він закликав не піддаватися на спокуси диявола, який буде робити все для того, щоб відтягнути нас від молитви. Натомість варто дивитись на приклад Христа, який заохочує нас до молитви. «Довіряймо Богові, а він наповнить наші серця надією, спокоєм і молитвою», – запевнив владика.

[8]Другим орієнтиром у дорозі до неба архиєрей назвав добрі діла. «Не вистачить мати тільки добрі наміри, а треба робити щось конкретне і щоденне, щоб здійснити добрі наміри». У цьому контексті проповідник нагадав про обіцянки, які часто лунають від політиків, а особливо напередодні майбутніх виборів. Саме тому так важливо не дати себе звести на манівці пустопорожніми обіцянками, «адже дорога до неба і до повної свободи вимагає зусилля, жертви і щоденної праці кожного з нас».

Владика Богдан пригадав про послання Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства, до якого входять всі єпархії УГКЦ в Україні, щодо виборчого процесу в цій державі, за рік до майбутніх виборів Президента і Парламенту. У ньому єпископи закликають вірних бути мудрими і не дати себе звести пустими обіцянками. «Краще нехай буде гірка правда, ніж солодка обіцянка… Просімо в Господа, особливо цього року, дару мудрості, яка буде провадити дорогами правди».

[9]Архиєрей закликав бути щедрими, великодушними і витривалими у чиненні добра, оскільки нагод для творення добра сьогодні в українській дійсності є багато. «Ми повинні використати випробування, яке Господь допустив на нашу землю, щоб чинити більше добро, стати кращими і завдяки цьому принесемо славу нашому народові і славу нашому Богові».

«Нехай молитва і добре діло будуть нашими щоденними орієнтирами у дорозі до неба та у дорозі до духовного, національного і суспільно-політичного відродження нашої Батьківщини», – закликав на завершення проповідник. «Бажаю, щоб ми несли у своїх серцях промінь Божого світла, благодаті і тепло Божої любові. [10]Щоб це світло наповнило нашу землю, а тепло Божої любові зігріло кожну людину, яку ми зустрінемо на нашому шляху».

Після Божественної Літургії ігумен Крехівського монастиря о. Іван Майкович, ЧСВВ, подякував найперше владиці Богдану, а також обидвом протоігуменам, священикам, представникам державної влади, доброчинцям, вірним та всім, хто прибув і доклав зусиль до проведення цього празника. [11]Зі словами привітання звернувся до учасників свята також голова Львівської облдержадміністрації п. Олег Синютка.

Завершилось свято молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» та окропленням свяченою водою.

За інформацією із сайту osbm.in.ua [12]
Світлини: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ