Понеділок, 2018-05-14    9:34:53 UTC+2    Новини

Улашківський василіянський монастир Різдва Божої Матері (с. Улашківці Чортківського р-ну Тернопільської обл., Україна), який сягає своїми початками далекого XVI століття, славиться двома старовинними чудотворними іконами: іконою пресвятої Богородиці та іконою святого Івана Хрестителя.

До цього монастиря, який є паломницьким центром Бучацької єпархії УГКЦ, приходять паломники з різних міст і сіл Поділля та з інших місцевостей. Прочани єднаються разом у молитві, мають можливість прийняти Святі Таїнства та помилуватися красою Богом створеної природи в мальовничій місцевості над крутим схилом, що збігає вниз до берега річки Серет.

Головні відпустові святкування в цьому монастирі відбуваються на свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня, Різдва Івана Хрестителя, 7 липня, та Різдва Пресвятої Богородиці, 21 вересня, але прощі до цього відпустового місця відбуваються впродовж цілого року, передусім у весняно-літній час.

Перша проща та екологічна Хресна Дорога схилами Улашківців

У суботу 28 квітня 2018 року відбулася перша цьогорічна проща до Улашківської ікони Матері Божої, в якій взяли участь отці та вірні з Чортківського, Пробіжнянського, Улашківського та Гусятинського деканатів Бучацької єпархії. Усіх прочан, які прибули до цього місця, об’єднувало одне бажання: спільно помолитися за мир і спокій в Україні.

Однією з частин прощі була екологічна Хресна Дорога, приурочена 32-й річниці від трагічної аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Хресна хода, ініціатором якої був референт Бюро УГКЦ з питань екології Бучацької єпархії о. Михайло Деревенчук, розпочалася біля підніжжя мальовничого схилу, що веде до монастиря Отців Василіян. Йдучи вгору цією дорогою зі словами молитви на устах, прочани мали нагоду відчути всю велич Божого творіння та заново постановили у своєму серці бути уважними до навколишнього середовище, бо одна з основних завдань людини на цьому світі – «порати та доглядати» землю (пор. Бут. 2, 15), яка дана їй у користування, щоб та служила все новим і новим поколінням людей, за вічне спасіння яких віддав своє життя у жертві Ісус Христос.

По закінченні Хресної ходи настоятель обителі отець Власій Фуц, ЧСВВ, у своєму зверненні наголосив на важливості екологічно чистого навколишнього середовища для життя кожної людини, як вінця творчого задуму нашого небесного Отця.

Також у програмі прощі була Свята Літургія перед північчю, читання молитов на оздоровлення, водосвяття, а закінчилася вона уділенням повного відпусту її учасникам.

На основі повідомлення о. Михайла Деревенчука для сайту buchacheparchy.org.ua

В монастирі в Улашківцях відбувся VIII з’їзд парафіяльних спільнот «Матері в молитві» Бучацької єпархії

У суботу 5 травня 2018 року в монастирі Чину Святого Василія Великого в Улашківцях, відпустовому місці з двома чудотворними іконами – Матері Божої Улашківської та Івана Хрестителя, – відбувся VIII з’їзд парафіяльних спільнот «Матері в молитві» Бучацької єпархії.

Прочани вирушили до Улашківців від катедрального собору верховних апостолів Петра і Павла Бучацької єпархії (м. Чортків), отримавши перед тим благословення о. д-ра Мирослава Думича та відповідального за діяльність спільнот «Матері в молитві» в Бучацькій єпархії о. Степана Котика.

На прощу в Улашківці прибули матері з різних куточків Бучацької єпархії. Програма зустрічі була насиченою: спільна молитва матерів, Вечірня, Божественна Літургія, Хресна Дорога, освячення води, нічні чування та ін. По завершенні молитви матерів про славну історію монастиря та місцеві ікони учасницям зустрічі розповів о. Теодозій Крецул, ЧСВВ, колишній довголітній ігумен монастиря.

Після Вечірні було освячено хоругву спільноти «Матері в молитві» Бучацької єпархії, яку вишила п. Марія Полева з с. Поділля Заліщицького району.

Ця проща запам’ятається багатьом жінкам ще однією приємністю – зустріччю з преосвященним владикою Димитрієм Григораком, ЧСВВ, єпархом Бучацьким. Звертаючись із пастирським словом до матерів, він, зокрема, сказав, що дуже важливо в час різних війн, конфліктів, нав’язування ґендерних та інших ідеологій «не опускати рук» у молитві, адже триває напружена боротьба на духовному рівні, тому попросив усіх матерів бути стійкими й витривалими в ці нелегкі часи. Як приклад витривалості в молитві владика пригадав жінкам уривок зі Святого Письма, де мова йде про війну з амалекитянами, коли молитва Мойсея і старших була необхідною допомогою воякам, які боронилися перед ворогом (Вих. 17, 8-13).

Учасники прощі щиро дякують її організаторам: Оксані Пахольчак-Стасишин, яка є єпархіальною ревнителькою спільноти «Матері в молитві» у Бучацькій єпархії, духівнику єпархіальної спільноти о. Степану Котику та всім іншим, котрі доклали зусиль до її проведення.

Гасло спільноти: «Єднаючись у молитві, ми рятуємо дітей» – є надзвичайно актуальним, тож спільнота «Матерів у молитві» заохочує приєднуватися до неї.

На основі статті із сайту buchacheparchy.org.ua; автор: Олексій Гуска

Використано світлини із цього ж сайту

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *