Понеділок, 2018-05-14    9:00:00 UTC+2    Новини

Близько 1700 цьогорічних випускників шкіл, разом зі своїми вчителями і батьками, приїхали у середу 2 травня 2018 року до Погінського василіянського монастиря Успення Матері Божої, щоб тут молитися, просячи в Богородиці допомоги у правильному виборі майбутнього й у витриванні в доброму до кінця.

Тема прощі: «З Божим словом прямуємо до щасливого життя». Теперішня молода людина може спитати: «А де ж ці заповіді? » – Знайде їх у Святому Письмі. Тому проща розпочалася із вступного слова про актуальність Святого Письма для сучасних юнаків та дівчат і про важливість довіри до нашого Господа та Пресвятої Богородиці, з яким звернувся до паломників о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, з монастиря Чесного Хреста Господнього у Бучачі. Після того всі прочани помолилися вервицю, а згодом взяли участь квесті, тема якого була співзвучною із темою прощі. Організатором квесту була спільнота василіянських аніматорів з парафії Христа Царя в Івано-Франківську спільно з братством священномученика Йосафата Івано-Франківської духовної семінарії. Всі учасники були поділені на 15 команд, кожна з яких мала подолати два острови, на яких потрібно було виконати завдання, відповідно до змісту Божих заповідей. На завершення гри потрібно було логотипи, отримані на островах, приклеїти до банера.

Після закінчення квесту о. Амвросій Козак, ЧСВВ, з монастиря Царя Христа в Івано-Франківську, підбив підсумки командної гри і звернув увагу на те, що, коли людина намагається виконувати заповіді тільки з любові до себе, егоїстично, тоді це їй важко дається. Але якщо вона це робить з любові до Бога, тоді вона не буде такою сумною, як багатий юнак після зустрічі з Ісусом. Заповіді нам дані не для того, щоб нас обмежити, а для нашого щастя.

Поки випускники виконували завдання гри, о. Йосафат Фітель спілкувався з учителями. Він, зокрема, наголосив на важливості християнського свідчення. Замало є читати Святе Письмо, потрібно ним жити і нести іншим цю радість Євангелія своїми вчинками.

О 13:00 год. розпочалася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, у співслужінні із священиками Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Службу Божу супроводжував співом гурт «Еффата». У своєму слові до цьогорічних випускників митрополит поклав наголос на важливість довіри до Господа Ісуса Христа і Його пресвятої Матері. Він також подякував учителям, класним керівникам, батькам, які приїхали разом з випускниками.

Завершилася проща мистецькою програмою, підготовленою гуртом «Еффата» та спільнотою аніматорів з парафії при церкві Івано-Франківського василіянського монастиря Царя Христа.

Окрема подяка ігумену Погінського монастиря о. Никодиму Гуралюку, ЧСВВ, за його служіння, гостинність і той неймовірний запал, яким він надихає молодь.

Інформація і світлини із сайту Івано-Франківської архиєпархії ugcc.if.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *