Субота, 2018-05-12    10:02:48 UTC+2    Новини

У четвер 26 квітня 2018 року м. Чортків Тернопільської обл., Україна, відвідали настоятелі і представники різних монастирів Провінції Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину в Україні, священики і брати, які прибули сюди на запрошення протоігумена Провінції о. Йоана Школика для проведення чергових зборів настоятелів та посвячення новозбудованого монастиря.

Зустріч настоятелів розпочалася молебнем до Христа Чоловіколюбця, який відслужив о. Павло Долішний. Після цього о. протоігумен Йоан Школик розповів про збудований за останні роки василіянський монастир у Чорткові та подякував усім доброчинцям, які своїми коштами й зусиллями сприяли його будівництву.

Під час зборів настоятелів, крім о. протоігумена, слово мали також провінційний радник о. Сергій Крутовський та економ Провінції о. Веніямин Чернега. В ході зустрічі обговорено різні поточні питання, представлено деякі зміни, які відбулися в монастирях Провінції за останнй час, та накреслено завдання на найближчі місяці.

Богослужбовий обряд посвячення нового монастиря очолив преосвященний владика Димитрій Григорак, ЧСВВ, єпископ Бучацький. Звертаючись до присутніх, він висловив радість із завершення зведення будівлі цього монастиря та надію на майбутній розвиток чернечої спільноти. «Це не тільки стіни, але і спільнота, дім молитви та духовна лічниця», – відзначив архиєрей. Він також звернув увагу на те, що Христос, який кличе людей до чернечого способу життя, постійно присутній у їхньому житті, це Він формує спільноту богопосвячених осіб.

Владика Димитрій побажав ченцям збільшення числа вірних, які приходять на богослуження, та ченців у новому монастирі. На завершення єпарх Бучацький подякував всім присутнім за молитву і закликав усю василіянську спільноту Провінції Найсвятішого Спасителя і надалі опікуватися монастирем.

За інформацією із сайтів osbm.in.ua та buchacheparchy.org.ua

Довідка: Чернечий осідок Преображення Господа нашого Ісуса Христа заснований декретом протоігумена Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні від 20.06.2011 р. з благословення преосв. Кир Дмитра Григорака, ЧСВВ, від 16.02.2011 р. і за потвердженням протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата від 14.04.2011 р.

На даний час у ньому постійно проживають два священики та один брат: намісник осідку о. Венедикт Деркач, ЧСВВ, який є парохом парафії, яка доручена обслузі отців василіян, о. Атанасій Слободян, ЧСВВ, парафіяльний сотрудник, та брат Аполлінарій Гентош, ЧСВВ.

Адреса монастиря: 48500 м. Чортків Тернопільської обл., провул. Копичинецької, 5 (біля вул. І. Пулюя).

На світлинах із сайту buchacheparchy.org.ua (автор о. Іпатій Ващишин):
— будівля монастиря;
— збори настоятелів у парафіяльному храмі Преображення Господнього при монастирі (слово має о. Сергій Крутовський);
— молитва під час посвячення монастиря (читає о. намісник Венедикт Деркач);
— василіянська спільнота у катедральному соборі верховних апостолів Петра і Павла у Чорткові.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *