Субота, 2018-05-12    9:51:54 UTC+2    Новини

23 квітня 2018 року минуло 10 років від дня переставлення до вічності о. Василя Володимира Зінька, ЧСВВ, ревного душпастиря, місіонера, письменника та педагога, який народився на Львівщині, Україна, більшість свого священичого життя провів у Бразилії й Аргентині, а останніх півтора десятка років – жив і працював у рідній Україні. Для вшанування пам’яті о. Василя у неділю 22 квітня у львівському храмі святого Андрія (пл. Соборна 3А), в якому о. Василь Зінько служив в останні роки його життя, була організована парафіяльна зустріч «Наш отець».

Урочисту Божественну Літургію цього дня очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. У своїй гомілії о. Йоан наголосив на кількох важливих рисах о. Василя Зінька. Найперше, проповідник виокремив його працьовитість і жертовність. «Він був присутнім і проповідував, де тільки міг і де тільки вистачало йому здоров’я». Відзначаючи покору світлої пам’яті о. Василя, о. протоігумен розповів про його дар спілкування з людьми. Зокрема, о. Йоан зазначив: «Він був подібним до того ангела, який відкотив камінь від Христового гробу, допомагавши людям прийти до пізнання правди про Бога».

Крім того, через о. Василя Зінька рясно діяла Божа благодать, – наголосив о. Йоан. – «Він не був багатомовним, але конкретним, проникливим і водночас простим, вмівши точно і влучно сказати». Внаслідок цього навіть люди, залежні від різних шкідливих звичок, цілковито змінювалися на краще.

Згадуючи про життя о. Василя Зінька, о. протоігумен закликав парафіян пам’ятати тих людей, які прикладом свого життя позитивно впливали на інших: «Пам’ятаймо, бо коли ми пам’ятаємо про наше минуле, то маємо з кого черпати приклад і добре жити, а якщо забудемо, то, напевно, не матимемо майбутнього». А також о. Йоан заохотив присутніх: «З довірою звертаймося у молитві через заступництво о. Василя, щоб Господь вислухав наші молитви».

Своїми спогадами про ієромонаха Василя Зінька ділилися його співбрати в чернечому Чині та священстві: о. Михайло Лучків, ЧСВВ, о. Павло Яхимець, ЧСВВ та о. Софрон Попадюк, ЧСВВ. Крім них, про постать о. Василя розповіли присутнім науковці та викладачі львівських закладів вищої освіти: п. Мар’ян Лозинський та п. Володимир Андрушко. Серед багатьох добрих рис о. Василя вони, зокрема, відзначили його майстерність у проповіді та вихованні молоді.

Після Божественної Літургії відбулася творча програма, яку, для вшанування пам’яті о. Василя Зінька, організувало молодіжне товариство «Містична Троянда», що діє при парафії святого Андрія.

За інформацією із сайту osbm.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *