Субота, 2018-05-12    9:50:00 UTC+2    Новини

У вівторок 17 квітня 2018 року в Патріаршому домі у Львові (вул. Хуторівка, 35 Б) відбулася зустріч на тему «Особа духовного провідника», в якій взяли участь біля тридцяти представників різних спільнот богопосвяченого життя УГКЦ, зокрема – духовні провідники богопосвячених осіб.

«Мета цієї зустрічі – зібрати осіб, які вже займаються або є зацікавленими тематикою духовного проводу. Це робиться для того, щоб побачити, хто є ці особи, яких духовних провідників ми маємо... Ми подивимося на те, ким ми мали би бути як духовні провідники (вже будучи богопосвяченими особами), а також як плануємо розвиватися та як правильно шукати духовного провідника», – розповіла у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ сестра Валентина Рябушко, заступник голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

Доповідачами під час цієї зустрічі монашества були: о. Василь Оприско, Згромадження отців редемптористів, о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, ігумен Жовківського монастиря, с. Валентина Рябушко, Згромадження сестер милосердя св. Вінкентія, та о. д-р Франциск Шиделко, ЧСВВ, духівник братів-студентів Василіянського інституту у Брюховичах.

Зокрема, о. Василь Оприско у своїй доповіді «Практичні аспекти духовного проводу» відзначив, що доволі часто люди бояться відповідальності, а також прагнуть швидких результатів. Однак, це великі помилки. «Духовний провідник ніколи і нічого не має за нас вирішувати. Він мусить дати нам свободу! » – наголосив о. Василь.

На думку о. Володимира Маланюка, духовний провідник є інструментом Святого Духа. У своїй доповіді на тему «Людські якості духовного провідника» він стверджує, що духовний провідник, крім особистого духовного досвіду, повинен мати такі риси, як мудрість, інтелект, розважливість, а також бути освіченим. Його досвід та духовне життя мають надихати тих, кого він є провідником, щоб вони докладали зусиль для праці над собою, щоб бути кращими.

Головне питання в духовному проводі (зокрема в його психологічному аспекті) – це не що відповісти на запитання іншої людини, а як створити достатньо внутрішнього простору в собі, щоб вміти прийняти цю іншу людину, – зауважила у своїй доповіді «Психологічний портрет духовного провідника» с. Валентина Рябушко. За її словами, бути добрим учнем та бути апостолом – це одні з важливих рис та основних критеріїв психологічного портрету духовного провідника.

Отець Франциск Шиделко запропонував учасникам зустрічі доповідь «Духовність духовного провідника». У ній він зазначив, що якість духовного життя та зосередження не тільки на зовнішньому, а й на внутрішньому розвитку, тобто реалізація прагнення самого провідника йти до святості, є надзвичайно важливою складовою для духовного проводу.

Варто додати, що протягом дня учасники мали нагоду не тільки послухати доповіді про особисті якості та роль духовного провідника, але, після їх завершення, – попрацювати в групах, обговорити отриману інформацію та обмінятися власним досвідом.

За інформацією Департаменту інформації УГКЦ із сайту news.ugcc.ua
Світлина з цього ж сайту

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *