Субота, 2018-04-28    18:20:17 UTC+2    Новини

У суботу 7 квітня 2018 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Високопреподобного о. Авеля Сочку, ЧСВВ, дотеперішнього Апостольського адміністратора Ньїредьгазької єпархії для католиків візантійського обряду в Угорщині, єпархіальним єпископом цієї єпархії.

Владика-номінат Авель Антал Сочка, ЧСВВ, народився 24 вересня 1972 року у м. Виноградові Закарпатської обл., Україна. Середню освіту здобув в Україні, а 14 вересня 1995 року вступив до Василіянського Чину Святого Йосафата (Провінція Святого Стефана в Угорщині), в якому під час облечин обрав ім’я Авель. Необхідну філософську і богословську освіту здобув у м. Будапешті, а після складення 20 липня 2001 року довічної чернечої професії, прийняв 30 вересня 2001 року в м. Ньїредьгазі ієрейські свячення з рук єпископа Сіларда Керестеша, єпарха Гайдудорозького.

Виконував різні служіння у василіянській Провінції святого Стефана в Угорщині, душпастирював у Будапешті, в Марійській святині в Маріяповч та в США, а на Провінційній капітулі 2008 року був обраний на 4 роки протоігуменом цієї Провінції. Деякий час о. Авель був вікарієм Апостольського екзархату Мішкольца.

20 березня 2015 року Папа Франциск підняв Угорську Греко-Католицьку Церкву до рівня митрополичої Церкви свого права: тодішня Гайдудорозька єпархія стала архиєпархією, Мішкольцький екзархат – єпархією і, крім того, було створено ще одну єпархію з осідком в Ньїредьгазі, виокремивши її з території Гайдудорозької єпархії.

31 жовтня 2015 р. Папа Франциск призначив о. Авеля Сочку Апостольським адміністратором вакантної Ньїредьгазької єпархії, без єпископських свячень, але надаючи право брати участь у Раді Ієрархів. На Провінційній капітулі 2016 року о. Авель був знову обраний протоігуменом Провінції Святого Стефана.

Єпископська хіротонія владики-номіната Авеля Сочки відбудеться на свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа за григоріанським календарем.

У середу 9 травня о 17:00 год. – урочиста вечірня з литією празника Вознесіння у базиліці в Маріаповчі, під час якої відбудеться урочисте визнання віри владики-номіната Авеля.

У четвер 10 травня о 10:30 год. – архиєрейська Божественна Літургія в катедральному храмі святого Миколая у м. Ньїредьгазі, під час якої відбудеться єпископська хіротонія владики-номіната Авеля та інтронізація як єпархіального єпископа Ньїредьгазької єпархії.

Реєстрація на участь в урочистостях до 30 квітня на сайті: goo.gl

Організаційні питання за номером телефону: +3630/419-1779 – Andras Szeman

Сайт Ньїредьгазької греко-католицької єпархії: www.nyirgorkat.hu

Головна управа Василіянського Чину та адміністрація сайту osbm.info складають владиці-номінатові Авелю найщиріші вітання з його призначенням єпископом Ньїредьгазьким та випрошує в Господа Бога щедрих дарів благодаті на дорозі його архиєрейського служіння. Εἴς πολλὰ ἔτη. Ἄξιος.

Використано інформацію із сайтів osbm.org.ua та w2.vatican.va

Див. також біографію владики-номіната на сайті osbm.info

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *