Субота, 2018-04-28    18:18:56 UTC+2    Новини

У суботу 7 квітня 2018 року, – свято Благовіщення Пречистої Діви Марії за юліанським календарем, яке цього року випало на Велику суботу, переддень свята Воскресіння, – до Підгорецького монастиря Отців Василіян (с. Підгірці Бродівського р-ну на Львівщині, Україна) чисельно з’їхалися вірні, щоб взяти участь у відзначенні храмового свята у цій обителі, початки якої сягають княжих часів.

Божественну Літургію цього дня очолив о. Никанор Ситар, ЧСВВ, секретар Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах. З ним співслужили інші священики, серед яких ігумен монастиря о. Віктор Батіг та отці Йоаким Ковальчук і Епіфаній Гнатів із монастиря Вознесіння Господнього у м. Золочеві Львівської обл.

У своїй гомілії о. Никанор зосередив увагу присутніх у храмі на словах привітання ангела, звернених до Пречистої Діви Марії: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою». «Бачимо, що справжня радість можлива тільки тоді, коли Господь є посеред нас, – наголосив проповідник. – Коли хочемо мати радість, то потрібно зустріти Христа. І годі тоді шукати іншу радість». Далі о. Никанор, нав’язавши до євангельської розповіді про двох учнів, які йшли після Христового воскресіння до Емауса, і до слів Ісуса воскреслого, звернених до них, заохотив вірних шукати Бога та пізнавати Його у молитві та слові Божому, а особливо – у Божественній Літургії, під час якої молимося і слухаємо Боже слово, але також беремо участь у Христовій жертві та переживаємо особисту зустріч з Ісусом Христом воскреслим у спільноті його учнів.

На завершення настоятель монастиря о. Віктор Батіг, ЧСВВ, подякував усім священикам та вірним, що прибули зблизька і здалека розділити радість свята Благовіщення разом із спільнотою Підгорецького монастиря, який славиться своєю старовинною чудотворною іконою Пресвятої Богородиці.

Завершились богослуження освяченням води та уділенням учасникам спільної молитви повного відпусту.

Використано інформацію та світлини із сайту osbm.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *