Субота, 2018-04-28    18:18:12 UTC+2    Новини

У неділю 1 квітня 2018 року чернеча спільнота монастиря Христа Царя, Головного осідку Василіянського Чину Святого Йосафата в Римі, урочисто відсвяткувала світлий празник Христового Воскресіння. А в наступні суботу й неділю, 7 і 8 квітня, ієромонахи римського монастиря вітали із цим святом, за юліанським календарем, українські громади в містах Аквілі та Рієті, а також велику громаду вірних Української Греко-Католицької Церкви, яку збирає щонеділі радіотрансляція Святої Літургії із каплиці Благовіщення Видавничого мультимедійного центру (у склад якого входить Радіо Ватикану) Секретаріату з питань комунікації Святого Престолу.

Богослуження Великого тижня в монастирі Головної управи Чину в Римі

Дні спогадування Христових страждань, смерті, поховання та зшестя в ад, якими готуємося до Великодня, спільнота Римського монастиря провела на молитві та зосередженні, а також виконуючи різні служіння і приготування до свята Христового Воскресіння.

Велику вечірню з Літургією святого Василія Великого у Великий четвер за григоріанським календарем, 29 березня, очолив о. Діонисій Заведюк, головний радник і секретар, який також відправив цього дня увечері Утреню страстей; дванадцять євангельських читань про Христові страждання священики читали по черзі.

У Велику п’ятницю 30 березня Вечірню з виставленням Плащаниці відслужив о. Маврикій Попадюк, головний економ Чину та намісник Римської обителі, а Єрусалимську утреню очолили генеральний вікарій Василіянського Чину о. Йоанікій Чверенчук та головні радники о. Діонисій Заведюк і о. Степан Стареправо.

У Велику суботу Велику вечірню з Літургією святого Василія Великого очолив о. Єфрем Кончак, помічник головного секретаря. У другій половині дня відбувалося благословення пасок і великодніх страв, а ввечері під час Малого повечір'я, яке відслужив о. Маврикій Попадюк, відбулося перенесення Плащаниці на престол храму.

Участь у згаданих богослуженнях, крім спільноти монастиря отців василіян, взяли також сестри Чину Святого Василія Великого з їхнього монастиря Головної управи. У молитві Утрені страстей, Вечірні з виставленням Плащаниці та Єрусалимської утрені взяли участь також сестри служебниці Непорочної Діви Марії з їхнього Римського монастиря.

Святкування Христового Воскресіння в монастирі Головної управи Чину в Римі

У неділю 1 квітня, свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, центральні великодні богослуження в каплиці головного осідку Василіянського Чину в Римі о 10 год. очолив генеральний вікарій Василіянського Чину о. Йоанікій Чверенчук (о. протоархимандрит Ґенезій Віомар перебував у цей час у Бразилії, де проводив канонічну візитацію спільнот Чину в цій країні). Пасхальну Утреню з о. Йоанікієм співслужили о. Діонисій Заведюк і о. Маврикій Попадюк. Інші отці та хористи — миряни прославляли воскреслого Господа своїм співом. Після утрені розпочалася Божественна Літургія, до співслужіння якої приєднався о. Миколай Козелківський. Решта священиків служили Святу Літургію в інший час.

Під час урочистої Літургії проводився відеозапис програми про Великдень в українській традиції «Pasqua nella comunità ucraina», яка вийшла в ефір італійською мовою на телевізійному каналі Telepace наступної суботи, 7 березня (її запис можна переглянути у фейсбуці за цим посиланням).

У своїй проповіді під час Святої Літургії о. Йоанікій привітав усіх присутніх із найбільшим християнським святом та зосередив свою увагу на змісті події, яку святкуємо у цей день, – воскресінні Господа Ісуса Христа з мертвих, Його перемозі над гріхом і смертю. Господь Ісус не тільки запрошує тих, які вірують в Нього, взяти участь у Його перемозі, але дає їм для цього силу. Він приносить радість своїм учням, які перед тим були налякані, утверджує їх у вірі в Нього, а також дарує їм свій мир.

Після Святої Літургії відбулося благословення кошиків із пасками та іншими великодніми стравами, які люди принесли до храму.

Святкування Христового Воскресіння в Аквілі

У суботу 7 квітня отці і брати василіяни та сестри служебниці Пречистої Діви Марії прибули на 10 год. на міський цвинтар Рима «Кампо Верано», де помолилися воскресну панахиду за своїх попередників і попередниць у чернечому стані, які відійшли до Бога під час свого служіння в Римі і поховані на цьому цвинтарі.

Цього ж дня, у Велику суботу за юліанським календарем, о. Єфрем Кончак, о. Кипріян Зейкан, бр. Марко Яворський та сестри Миколая Степась і Євсевія Мудранинець, служебниці Непорочної Діви Марії, вирушили до м. Аквіли, де зібралась українська греко-католицька громада, що об’єднує людей, які працюють у цьому місті та в інших місцевостях центральноіталійської провінції Абруццо.

На початку у храмі відбулося виставлення Плащаниці та молитва, яка складалася із частин богослужень Великого тижня і закінчилася перенесенням Плащаниці на престол. Опісля о. Єфрем відслужив Пасхальну утреню та очолив Божественну Літургію. Всього в богослуженнях взяли участь близько 60 людей, частина з яких приступили до святої Сповіді та святого Причастя.

Після Літургії відбулося посвячення артоса і пасок, а також мирування.

Святкова великодня відправа у каплиці Благовіщення Радіо Ватикану

В неділю Пасхи за юліанським календарем, 8 квітня 2018 року, Святу Літургію в українському обряді в каплиці Благовіщення Радіо Ватикану відслужив, виголосив проповідь та звершив Чин благословення великодніх страв о. Теодосій Грень, ЧСВВ, віце-ректор Папської української колегії святого Йосафата. Співали студенти-богослови цієї Колегії, Апостола проспівав Юрій Ковальчук.

Звукозапис цієї Святої Літургії доступний на сторінці Радіо Ватикану за цим посиланням.

Святкування Христового Воскресіння у Рієті

У неділю 8 квітня, Великдень за юліанським календарем, священики з монастиря Головної управи Чину о. Степан Стареправо, головний радник, та о. Роман Мельник, студент Папського Григорянського університету, та студенти Папської української колегії святого Йосафата в Римі Роман Гридковець і Андрій Кобільник відвідали українську греко-католицьку громаду в м. Рієті, де о. Степан є постійним капеланом і щонеділі служить Святу Літургію.

Богослуження цього дня розпочалося з виставлення і вшанування Плащаниці, під спів частин з вечірні Великої п’ятниці та Єрусалимської утрені, пізніше о. Степан відслужив Надгробне, а після цього очолив Пасхальну Утреню та урочисту Божественну Літургію. Перед початком спільної молитви, а також після виставлення Плащаниці була можливість приступити до святої Тайни Сповіді. У богослуженнях взяли участь більше як 100 вірних, з яких біля 50-ти приступили до святого Причастя.

Після закінчення Святої Літургії відбулося благословення артоса, а також пасок та інших страв, які люди принесли із собою.

*   *   *

Світлини з великодньої відправи у каплиці монастиря Головної управи (автор о. Єфрем Кончак, ЧСВВ) доступні для перегляду за цим посиланням.

Італійськомовна телевізійна програма про український Великдень «Pasqua nella comunità ucraina», яка транслювалася 7 квітня 2018 році на телевізійному каналі Telepace, доступна у фейсбуці за цим посиланням.

Аудіоапис пасхальної Божественної Літургії на сайті Радіо Ватикану доступний за цим посиланням.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *