Вівторок, 2018-03-06    18:11:18 UTC+1    Новини

Презентація короткометражного фільму «На пагорбі Джаніколо», який розповідає історію Папської української колегії святого Йосафата в Римі та змальовує її сьогодення, відбулася в 11 лютого 2018 року в цій Колегії. Розташована на Джанікольському пагорбі, який був у старовину західним оборонним бастіоном міста, зовсім близько від головної святині Католицької Церкви – базиліки Святого Петра у Ватикані, ця Колегія була одним з важливих осередків Української Греко-Католицької Церкви в Європі та місцем виховання інтелектуальної й духовної еліти цієї Церкви як в Україні, так і країнах діаспори.

Будучи заснованою у 1897 році папою Левом ХІІІ як семінарія для виховання і навчання майбутніх греко-католицьких священиків з Галичини, першим осідком вона мала будинок при церкві святих Сергія і Вакха (площа Мадонна деі Монті, 3), а новий осідок на Джаніколо колегія отримала щойно у 1932 році. І, власне, з нагоди 85-річного ювілею існування колегії на Джаніколо був знятий цей фільм.

Фільм зняли студенти соціальної комунікації при Папському університеті Святого Хреста у Римі восени 2017 року.

У фільмі автори шукають відповідей на чотири запитання.

  • Якою була історія колегії?
  • Яким є її сьогодення?
  • Хто тут навчається?
  • І для кого?

Для отримання відповідей вони звертаються до творців історії та сьогодення Колегії: від відомих випускників, нинішніх студентів і ректора – до Глави й Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука та префекта Конгрегації для Східних Католицьких Церков Кардинала Леонардо Сандрі.

Фільм «На пагорбі Джаніколо» знятий у двох мовах і його можна переглянути за цими посиланнями українською та італійською мовами.

За повідомленням студентів Колегії Тараса Жеплінського
та Миколи Мудрика для сайту news.ugcc.ua

Див. також інформацію на нашому сайті про відзначення 85-ліття Колегії, про авдієнцію в Папи Франциска з цієї нагоди та урочисті Святі Літургії: в соборі Святого Петра у Ватикані та соборі Святої Софії в Римі.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *