Вівторок, 2018-03-06    17:23:04 UTC+1    Новини

22-25 лютого 2018 року в Києві проходила 3 (54) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Представники Синоду з України та з поселень зібралися в столиці України, щоб обговорити поточні справи життя і діяльності Церкви та здійснити чергові кроки з підготовки наступного Синоду єпископів УГКЦ, який проходитиме на початку вересня у Львові.

У цій сесії Постійного Синоду взяли участь владики: Блаженніший Святослав (Шевчук), верховний архиєпископ Києво-Галицький, Глава УГКЦ, Ігор (Возьняк) (заступник члена Постійного Синоду владики Євгена (Поповича)), архиєпископ і митрополит Львівський, Борис (Ґудзяк), єпископ єпархії святого Володимира у Парижі, Богдан (Данило), єпарх Пармської єпархії, Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, Богдан (Дзюрах), секретар Постійного Синоду.

У перший день владики заслухали і обговорили стан підготування головної теми Синоду єпископів «Боже Слово і катехизація», який представила с. д-р Луїза Цюпа, СНДМ, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії. Владики детально проаналізували тематику доповідей і методологію роботи в групах, які підготувала робоча група під проводом владики Петра (Стасюка) та владики Давида (Мотюка).

Постійний Синод розглянув також питання місійного виховання священиків і семінаристів УГКЦ. Традиційно члени Постійного Синоду заслухали звіти структур патріаршого рівня. Цього разу звітував Відділ соціального служіння, очолюваний владикою Василем (Тучапцем) (звіт представив о. Андрій Нагірняк, заступник голови Відділу), та Пасторально-місійний відділ, звіт якого представив владика Йосиф (Мілян), голова ПМВ.

Окремо відбулася дискусія над станом реалізації душпастирської програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», проміжний звіт про яку представив владика Кен (Новаківський).

Джерело: Департамент інформації УГКЦ news.ugcc.ua

*   *   *

У п’ятницю 23 лютого 2018 року в патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулася зустріч Постійного Синоду УГКЦ з духовенством Київської архиєпархії.

Зустріч очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Предстоятель УГКЦ привітав учасників зустрічі та подякував за чисельну присутність духовенства. Глава УГКЦ також закликав усіх присутніх долучитися до спільної молитви і посту за мир в Україні та всьому світі, як про це 4 лютого просив Святіший Отець Франциск.

Після цього Блаженніший Святослав представив священнослужителям членів Постійного Синоду УГКЦ та запросив до слова владику Йосифа (Міляна), єпископа-помічника Київської архиєпархії, який розповів учасникам зустрічі про життя Київської архиєпархії та про діяльність священиків.

Далі Глава УГКЦ розповів про виклики окремих протопресвітерств та представив усіх протопресвітерів архиєпархії.

Пізніше до присутніх звернувся архиєпископ Ігор (Возьняк). Він привітав священиків, поділився досвідом свого служіння на теренах Центральної України та розповів про особистий досвід священичого служіння.

Після цього слово до учасників зустрічі мав владика Борис (Ґудзяк), який пригадав постаті великих провідників УГКЦ – Андрея Шептицького та Йосифа Сліпого: «Дивлячись на вас у Києві, вони б вами тішилися», – наголосив архиєрей. Він розповів і про життя Паризької єпархії та про повірене йому духовенство. Владика також дав священикам кілька життєвих порад, а зокрема про духовне наставництво, та подякував священикам за свідчення їхнього служіння.

Зі словом до священиків звернувся також владика Богдан (Данило). Єпископ звернув увагу священиків на плекання та розвиток нових покликань, священичу солідарність та особисту духовно-наукову формацію.

Єпископ Теодор (Мартинюк) у своєму слові запросив духовенство та парафіян на Всеукраїнську прощу до Зарваниці, а також подякував священикам, що завжди чисельно зі своїми вірними прибувають до цього відпустового місця із теренів Центральної та Східної України.

Перед присутніми також виступив владика Богдан (Дзюрах), який наголосив: «Найбільшим багатством Київської архиєпархії є ви, дорогі отці. Тому дякую вам за вірність, безкорисливість і скромність. Дякуємо вам, що залишаєтесь поруч з повіреною вам паствою».

Після виступів єпископів священики мали нагоду звернутися до архиєреїв зі своїми запитаннями та пропозиціями. Також обговорили актуальні питання: створення католицького ліцею в Києві, програми БФ «Карітас-Київ», катехитичного служіння в архиєпархії та життя Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Говорили також про прощу до собору Вишгородської Богородиці та про розвиток дяківської школи Київської архиєпархії.

За інформацією прес-служби Київської архиєпархії УГКЦ із сайту news.ugcc.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *