Вівторок, 2018-03-06    17:21:46 UTC+1    Новини

У вівторок 20 лютого 2018 року у Патріаршому домі у Львові відбулася зустріч Голів єпархіальних Комісій у справах освіти та виховання, яку провели с. Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії освіти та виховання УГКЦ, та о. Петро Майба, СДБ, заступник голови Комісії.

На початку зустрічі привітали нового учасника – голову Комісії у справах освіти та виховання недавно створеної Чернівецької єпархії о. Володимира Борового.

Після того сестра Христофора представила звіт соціологічного дослідження «Освіта очима батьків» (див. повідомлення про це дослідження на нашому сайті та про його результати на сайті famalviv.com.ua), дані якого було представлено 15 лютого 2018 на прес-конференції в Києві (відео презентації: www.unian.ua). Покликаючись на його результати, с. Христофора зауважила, що слід сприяти співпраці між вчителями та батьками, оскільки дослідження показало, що батьки очікують, що саме школа буде виховувати їхніх дітей. Тому Церква має пригадувати батькам про їхнє вагоме покликання та обов’язок дбати про виховання дітей та співпрацювати зі школою щодо освітнього процесу.

Голови комісій ділилися враженнями і досвідом, які вони отримують в процесі проведення формаційних семінарів для вчителів по школах у своїх єпархіях. О. Петро Майба заохотив присутніх до більш особистісного контакту та духовного супроводу бажаючих з-поміж учасників семінарів. Також священик звернув увагу, що духовна формація вчителів базується на принципі співпраці та невтручання в освітній процес.

Учасники зустрічі обговорили також питання про можливі заходи, котрі варто провести у рамках Тижня католицького шкільництва, який цього року пройде у великодному часі, 10-16 квітня 2018 р. У цей час важливо ознайомити громадськість із діяльністю католицьких шкіл, зокрема, щодо їх християнського спрямування. Також планується ряд інших заходів у рамках цього тижня.

Також о. Петро Майба повідомив учасників зустрічі, що цьогорічна, вже XVI з черги, проща католицьких шкіл відбудеться 12 травня 2018 року до паломницького центру при василіянському монастирі в с. Погоні Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.

Інформація та світлини із сторінки Комісії у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *