Четвер, 2018-03-01    19:01:38 UTC+1    Новини

У суботу 17 лютого 2018 року в м. Чорткові Тернопільської обл., Україна, відбулася зустріч представників чернечих Чинів і Згромаджень, спільноти яких діють на теренах Бучацької єпархії УГКЦ, з нагоди відзначення на свято Господнього Стрітення Дня богопосвяченого життя. Зустріч розпочалася архиєрейською Святою Літургією, яку очолив преосвященний владика Димитрій Григорак, ЧСВВ, правлячий єпископ Бучацької єпархії, у співслужінні із священиками Василіянського Чину із Бучацького, Улашківського та Чортківського монастирів. Спільно з ними молилися також один брат василіянин та сестри зі Згромаджень Сестер Мироносиць та Сестер Пресвятої Родини.

У проповіді після прочитання Євангелія владика Димитрій поділився з учасниками зустрічі своїми роздумами про те, як в сучасних обставинах богопосвячена особа шукає Бога, які засоби використовує для того, щоб радісно та плідно жити у глибокодуховному зв’язку з Богом.

Роздуми на цю ж тему продовжив о. д-р Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, із Бучацього монастиря, під час духовної науки, адресованої учасникам зустрічі. Він, зокрема, звернув увагу на необхідність повертатися і черпати життєву силу із тих дарів, які мали від Бога і які засвідчили у своїх творах засновники чернечих спільнот, а також вчителі духовного і чернечого життя. Богопосвячені особи мають, на думку о. Прокопія, «відновити духовну спадщину, яку отримали від основоположників духовного життя. Будь-яка спільнота черпає сили від їхнього вітцівста, Церква вертається до їхніх писань».

«Монаше життя є завжди мотивоване любов’ю Бога. Святий Дух є автором кожного монашого покликання», – нагадав присутнім на зустрічі монашества Бучацької єпархії о. Прокопій.

Після обіду відбулося обговорення поданої теми, а також вирішення практичних питань, пов’язаних із життям та працею чернечих спільнот, які виконують служіння на теренах єпархії.

За інформацією прес-служби Бучацької єпархії УГКЦ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *