Понеділок, 2018-02-19    11:32:37 UTC+1    Новини

У середу 14 лютого, напередодні свята Стрітення Господнього за юліанським календарем, представники різних чернечих спільнот Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні зібралися разом у храмі святого архистратига Михаїла при монастирі святого обручника Йосифа монахів Студійського уставу у Львові, де взяли участь у молитві Вечірні з Литією празника Стрітення. Разом з монашеством у храмі молилися: Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, преосвященні владики Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Степан Меньок, екзарх Донецький, Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, а також численні вірні.

Очолив урочисте богослуження владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, з ним співслужили: о. Севастіян Дмитрух, СУ, деякі настоятелі чернечих спільнот та інші ієромонахи, а також диякони Назарій Ярунів і Петро Заблоцький. Прикрасив відправу хоровим співом монаший хор «Deisis» братів-студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах.

У це свято Стрітення Господнього, коли відзначається Всесвітній день богопосвячених осіб, монахи й монахині складали вдячність Богові за своє покликання та молилися за Боже благословення для подальшого свого служіння та за нові покликання до чернечого життя і священичого стану. У спільній молитві в храмі святого архистратига Михаїла взяли чисельну участь отці і брати василіяни із монастирів, які діють у Львівській архиєпархії, зокрема, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, секретар цієї Провінції о. Віктор Квасній, ігумен монастиря святого Йосифа і ректор Василіянського інституту у Брюховичах о. Пантелеймон Трофімов та інші.

По завершенні богослуження владика Володимир подякував усім за спільну молитву і запросив до батьківського слова Блаженнішого Святослава. Глава УГКЦ відзначив, що мав велику приємність молитися у монашій родині, та зосередив увагу присутніх у храмі на суть свята Стрітення Господнього, адже воно пригадує про свободу, яку Бог дає свому народові. Визволяючи ізраїльський народ від гнобителів у Єгипті, Господь зберігає життя всім його первенцям, але встановлює закон, за яким за кожного первенця батьки мають скласти у храмі жертву. Виконуючи цей старозавітній припис, Марія і Йосиф принесли до єрусалимського храму первородного сина Марії, Ісуса, на сороковий день після його народження і склали за нього жертву. Христос як первородний Син належить Богові і стає Світлом світу для усього людства. Марія приносить Ісуса у храм як Світильник, який має стати просвіченням темрави, в якій перебували народи.

«Свято Стрітення традиційно в нашій Церкві є святом богопосвячених осіб, святом нашого монашества... Сьогодні ми втішаємося спільною молитвою майже усього монашого світла і цвіту нашої Церкви! – продовжив Глава УГКЦ. – Я сердечно дякую за цю спільну молитву усім богопосвяченим особам. Дозвольте мені від імені повноти нашої Церкви сердечно привітати вас зі святом богопосвяченого життя! Можна сказати, що в нашій Церкві саме ви є тими марійськими світочами! До вас так влучно лунають слова Христа, які Він сказав до своїх учнів: «Ви є світло світу! » Ці слова, які Він раніше сказав про себе, потім Він сказав і про своїх учнів», – наголосив Блаженніший Святослав...

Предстоятель також зазначив, що сьогодні багато людей в Україні чекають на Стрітення, а також на зустріч зі світлом Христа Спасителя. Мільйони українців (особливо ті, які зранені війною!) чекають на це світло, яке Господь підготував для України.

«Світильник, який у цей вечір сяє у Львові, повірте мені, осяє і всю Україну! У Львові є більшість провінційних домів наших монаших спільнот, але монашество нашої Церкви сяє по всій Україні! Я хочу подякувати вам за те, що ви є світлом і первоцвітом УГКЦ! – звернувся Блаженніший Святослав до монашества. – Нехай Господь дарує вам світло, щоб ви йшли за Христом незважаючи на будь-яку темряву, яка є довкола! ».

Наприкінці настоятель храму святого архистратига Михаїла о. Юрій Бойко, СУ, синкел монашества Львівської архиєпархії, подякував Главі УГКЦ та всім присутнім за участь у спільній молитві прослави Бога.

*   *   *

На празник Стрітення Господнього, у четвер 15 лютого 2018 року, преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, очолив архиєрейську Божественну Літургію в архикатедральному соборі святого Юра у Львові. У цей День богопосвяченого життя численні ченці та черниці різних Чинів та Згромаджень УГКЦ взяли участь у цій урочистій Божественній Літургії.

Співлужили із владикою Володимиром преосвященний владика Богдан Дзюрах, ЧНІ, секретар Синоду єпископів УГКЦ, який у цей день відзначив 12-ту річницю свого архиєрейського служіння, а також ієромонахи різних чернечих спільнот і єпархіальні священики й диякони. Під час Святої Літургії відбувся Чин пресвітерського рукоположення диякона Андрія Станішевського.

У своїй гомілії владика Володимир роздумував над євангельським читанням свята Стрітення Господнього. Також він нагадав учасникам молитви, що 15 лютого відзначається всесвітній день онкохворих, і запросив усіх: «Огорнімо їх своєю молитвою, щоб у своєму терпінні вони бачили світло надії». Говорячи про День богопосвяченого життя, який Церква відзначає на свято Стрітення, проповідник привітав чисельно присутнє монашество Львівської архиєпархії та назвав богопосвячених осіб «світильниками у світі, котрі найперше свідчать, а також зігрівають та запалюють інших, допомагаючи їм зустріти Бога».

Крім того, владика Володимир подякував богопосвяченим особам за їхнє служіння: «Ми дякуємо старшому поколінню нашого монашества за те, що пронесли світло харизми своїх монастирів через темряву підпілля і переслідування. Ми молимося за витривання молодого покоління монашества на цій дорозі служіння і свідчення. І ми сьогодні також просимо Бога за добрі та святі покликання до монашого життя. (...) Головне, – наголосив владика, говорячи про дар Божого покликання, – щоб людина почула цей заклик і була готова служити». На завершення архиєрей підсумував: «Бог нас не лишає, Його стрітення з нами є актуальне. Головне, щоб ми не втікали від Його обіймів. Сьогодні ж хочеться побажати вам і собі бачити перед собою завжди спасіння».

На закінчення Святої Літургії владика Володимир привітав владику Богдана із 12-тими роковинами його архиєрейської хіротонії, а також привітав новопоставленого священика Андрія, якому побажав гідно сповнити складену ним ієрейську присягу.

Свята Літургія завершилася першим ієрейським благословенням, яке єпископам, священикам і вірним уділив нововисвячений пресвітер, молитвою на благословення свічок та окропленням свяченою водою.

Цього дня, 15 лютого, Блаженніший Святослав відслужив Святу Літургію в монастирі сестер Згромадження Святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії у Львові.

За інформацією із сайтів news.ugcc.ua, ugcc.lviv.ua,  osbm.in.ua та vifbs.in.ua
Світлини із сторінки Львівської архиєпархії УГКЦ у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *