Понеділок, 2018-02-19    11:30:42 UTC+1    Новини

У днях перед святом Стрітення Господнього 2018 року, як і в минулі роки, в м. Івано-Франківську відбувся ряд заходів, присвячених Дню богопосвячених осіб, які організувала Комісія у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії, з благословення високопреосвященного владики Володимира Війтишина, архиєпископа й митрополита Івано-Франківського, та у співпраці з настоятелями та настоятельками місцевих чернечих спільнот. Протягом трьох днів, від 12 до 14 лютого, відбувалися молитовні зустрічі представників чоловічих і жіночих спільнот богопосвяченого життя. Цього року Всеукраїнський збір монашества УГКЦ відбувся в м. Чернівцях 10 лютого, і в ньому взяли участь близько 300 осіб з усієї України.

Мета таких зустрічей подвійна: з одного боку – це спільна молитва, з іншого – можливість одних чернечих спільнот відкриватися на спілкування з іншими, не закриватися  в собі, а свідчити різноманітність дарів та приналежність до єдиної Католицької Церкви, в лоні якої християни відкривають своє покликання і посвячуються на служіння Богові і ближнім. Такі зустрічі є також гарною нагодою для кожного свідчити про своє покликання у тій чи іншій чернечій спільноті, яка має своїх засновників, свою історію, харизму, завдання і місію. Одним з молитовних намірів була молитва за нові покликання до чернечого стану.

Перша цьогорічна зустріч в рамках днів богопосвяченого життя відбулася 12 лютого в монастирському храмі святих Кирила і Методія Згромадження Воплоченого Слова в Івано-Франківську (Крихівцях). Божественну Літургію очолив Владика Михаїл Бубній, голова Патріаршої Комісії у справах монашества УГКЦ. Під час богослуження був здійснений обряд монашого постригу та облечин двох братів новиків цього Згромадження.

Зустріч наступного дня, 13 лютого, відбулася у храмі Серця Христового при монастирі Чину Сестер Святого Василія Великого, у якому всі спільно помолилися Вечірню і Божественну Літургію. У своїй проповіді о. Йосафат Бойко, ВС, синкел у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії закликав роздумати над словами Папи Франциска про радощі і труднощі богопосвяченого життя, якими Святіший Отець поділився у 2015 році. Богопосвячені особи, згідно із словами Папи, повинні ховатися в Бозі, а не від світу, не бути глухими до проблем інших людей, а їх молитовно підтримувати та заступатися за них, знаходити час, щоб вислуховувати людей: «Ваше покликання не полягає у тому, щоб ховатися: воно означає виходити на поле битви, стукати до Божого серця, заступаючись за це місто. (...) Адже численні благодаті сходять від Господа завдяки цій рівновазі між прихованим життям, молитвою та вислуховуванням людей». Також у цих своїх роздумах Святіший Отець проводив аналогію між подружньою любов’ю та любов’ю у богопосвяченому житті, адже в одному і другому випадку присутні такі характеристики, як витривалість, вірність і єдність серця.

На третій день, 14 лютого, в навечіря свята Стрітення Господнього, монашество архиєпархії чисельно зібралося у соборі Пресвятої Богородиці василіянського монастиря у Погоні: тут молилися Вечірню з Литією та Божественну Літургію. Роздумували під час проповіді про три речі, які повинні пам’ятати богопосвячені особи:

  • із вдячністю дивитися на минуле: на своє покликання, на історію чернечих родин і пам’ятати всіх тих осіб, яких Господь послав на шлях нашого посвяченого життя;
  • з великодушністю жити теперішнім днем і служінням, віддаючися з радістю для всіх потреб Господа і Церкви, не шкодуючи себе і не шукаючи за комфортом;
  • з надією йти у майбутнє, поручаючи Богові наше життя, покликання і служіння, бо хто живе з Богом, той завжди має «кращу частку».

Спільна молитва зібрала в ці дні чимало отців, братів і сестер-монахинь різних Чинів і Згромаджень: Згромадження Воплоченого Слова, Чину Отців Василіян і Чину Сестер Святого Василія Великого, Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, Згромадження Сестер Мироносиць, Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, а також Свято-Покровського монастиря із Закреничного. Зокрема чисельну участь у цих зустрічах взяли отці василіяни з монастиря Христа Царя в м. Івано-Франківську та монастиря Успення Пресвятої Богородиці в Погоні.

Організатори та учасники днів богопосвяченого життя в Івано-Франківській архиєпархії дякують Богові за дар життя і покликання, а також тим провідникам чернечих спільнот, які відкликнулися на запрошення про їх участь у спільний заходах.

За інформацією із сайту ugcc.if.ua
Світлини із сайту ugcc.if.ua та сайту osbm.if.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *