Понеділок, 2018-02-19    11:30:00 UTC+1    Новини

У середу 14 лютого 2018 року, напередодні свята Стрітення Господнього і Всесвітнього дня богопосвяченого життя за юліанським календарем, у м. Ужгороді відбулася зустріч представників монаших спільнот, які виконують своє служіння в Мукачівській греко-католицькій єпархії. У цій зустрічі взяли участь протоігумен о. Андрій Белеканич, священики і брати василіяни із Провінції Святого Миколая в Україні, усі чотири монастирі якої знаходяться в межах цієї єпархії.

Почалася зустріч представників монаших спільнот в Ужгородському катедральному соборі Мукачівської греко-католицької єпархії архиєрейською Божественною Літургією, яку о 10:15 год. очолив Кир Мілан (Шашік), СМ, єпарх Мукачівський, у співслужінні з Кир Нілом (Лущаком), ЧБМ, єпископом-помічником Мукачівської єпархії.

У своїй проповіді владика Мілан наголосив, що ця зустріч є важливою, бо сприяє тому, аби представники різних чернечих спільнот краще пізнали один одного, а найголовніше – щоб більше закорінилися у вірі, надії і любові, щоб більше закорінилися у Христі та краще несли служіння Божому народові у цій помісній Церкві – Мукачівській греко-католицькій єпархії.

Владика підкреслив також, що сам факт, що Церква має осіб, які вибирають Господа як єдину свою спадщину та посвячуються Йому з неподільним серцем, є свідоцтвом того, що Церква вірує у те, що проголошує, а проголошує вона воскресіння – нове життя.

На закінчення своєї проповіді єпископ підсумував, що монашество завжди називалося «ангельським життям», а монахів малювали на іконах з крилами. Цим ангельським життям є вічне життя з Господом. Отож монаше життя тут на землі має бути образом майбутнього життя в небі. Тому ченцям завжди потрібно задумуватися про їхнє спільнотне життя, аби вони у ньому, незважаючи на свої слабкості, були свідками Божої сили.

Після Літургії владика Мілан освятив свічки, які пізніше вручив по одній представникам від кожної монашої спільноти, а тоді перед бічним престолом, в якому виставлені мощі блаженного священномученика Теодора Ромжі, проказав молитву посвяти Пресвятій Богородиці.

Подячне слово єпископам за їх участь у спільній молитві мав о. Теодор Мацапула, ВС, синкел у справах монашества МГКЄ та організатор даної зустрічі, а сестри монахині подарували владикам квіти.

Друга частина зустрічі монашества відбулася у конференц-залі єпископської резиденції, де о. Теодор Мацапула, ВС, провів для присутніх презентацію документу Конгрегації у справах інститутів богопосвяченого життя та товариств апостольського життя «Молоде вино у нові бурдюки».

Після того до богопосвячених осіб звернувся єпарх Мукачівський, наголосивши на тому, щоб у парафіяльних храмах при монастирях в межах єпархії богослужіння проводилися згідно із наспівами місцевого «простопінія». Те, що ви маєте свої напіви, це дуже добре, – зазначив архиєрей, – але коли молимося з народом, то це має бути такий церковний спів, у якому можуть брати участь усі вірні, а не лише священик і дяк. Не сміємо згубити цей великий дар, який не легко зродився.

Інформація і світлини із сайту osbm.org.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *