П’ятниця, 2018-02-09    14:12:20 UTC+1    Новини

До цьогорічного свята Різдва Христового новики й кандидати василіянського новіціату при Крехівському монастирі святого Миколая приготували різдвяну виставу «Таємниця різдвяної ночі», з якою відвідали ряд монастирів обидвох Провінцій Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні: Провінції Найсвятішого Спасителя та Провінції Святого Миколая.

Серед виступів новіціатської спільноти Крехівського монастиря слід відзначити, зокрема, її участь у монашій коляді в монастирі святого Йосифа у Брюховичах на свято святого Василія Великого, 14 січня 2018 року.

А в наступний понеділок, 22 січня, брати з Крехівського новіціату завітали до Бучацького колегіуму святого Йосафата, де запропонували виставу «Таємниця різдвяної ночі» спільноті учнів та вихователям цього навчального закладу. Колегіанти дивилися виставу з величезним захопленням і були вдячні братам із Крехова, які прибули до них із різдвяною виставою, зокрема випускникам колегіуму бр. Віталію Ігорю Павлюку, ЧСВВ, який у Василіянському Чині вже кілька років, та Павлу Бліхарському, який минулого літа вступив до Крехівського новіціату.

Наступного тижня, у днях 29-31 січня 2018 року, брати із Крехівського монастиря відвідали з різдвяною виставою «Таємниця різдвяної ночі» та колядою василіянські монастирі Провінції Святого Миколая на Закарпатті: спочатку вони приїхали до Імстичівського монастиря, де мали виступ у вівторок 30 січня, а наступного дня, у середу 31 січня, показали свою виставу та концерт коляд у церкві Малоберезнянського монастиря.

У Крехівському новіціаті здійснюють свою чернечу формацію новики й кандидати з обидвох василіянських Провінцій в Україні: Провінції Найсвятішого Спасителя, до якої входять усі василіянські монастирі УГКЦ в Україні та монастир святого Йосафата у Вільнюсі, та Провінції Святого Миколая, до якої належать чотири монастирі, які діють в межах Мукачівської греко-католицької єпархії. Вчителем новиків або магістром новіціату є о. д-р Августин Стрижик, ЧСВВ.

Сценарій цьогорічної вистави брати склали самі, тому цей вертеп не зовсім схожий на традиційні, хоч усе відбувається в контексті події Христового Різдва.

За інформацією із сайту Бучацького колегіуму святого Йосафата collegium.osbm.info
та із сайту Провінції Святого Миколая в Україні osbm.org.ua
Світлини з цих же сайтів

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *