Субота, 2018-02-03    16:44:26 UTC+1    Новини

У понеділок-середу 29-31 січня 2018 року в Римі проходив Конгрес духовних асистентів Міжнародного об’єднання провідників і скаутів Європи, що зібрав 150 католицьких священиків, які співпрацюють як духовні асистенти з осередками Католицького скаутства Європи у своїх країнах. Організатор цієї зустрічі – Міжнародне об’єднання провідників і скаутів Європи – Федерація скаутів Європи (МОПСЄ-ФСЄ).

Під час триденної зустрічі, переповненої лекціями, роздумами, молитвою, взаємним християнським свідченням, духовні асистенти мали можливість здобути знання та обмінятися досвідом співпраці та участі у духовному проводі скаутів своїх країн. Провідною темою Конгресу була тема наступної Звичайної асамблеї Синоду єпископів Католицької Церкви, яка відбудеться у жовтні 2018 року в Римі: «Молодь, віра та розпізнавання покликання».

Серед доповідачів під час сесійних днів Конгресу були церковні ієрархи, богослови та духовні асистенти скаутів.

Так, о. Серж-Тома Боніно, домініканець, розкриваючи тему «Скаутство і покликання до святості», зазначив: «Усі покликані до святості, як охрещена дитина – до досконалішої реалізації чеснот у дорослому віці. Через воплочення Ісуса Христа, який є нашою Дорогою, Правдою і Життям, ми причасні через Хрещення до тіла Церкви і є святими, співдіючи з ласкою Божою. У спільноті скаутів ріст у зрілості має як вимір тілесний, так і духовний, не змішуючи і не розділяючи ці дві дійсності, надаючи привілей християнському формуванню на шляху до святості».

У доповіді про роль духівників у спільноті скаутів «Провідники скаутів та духовні асистенти як виховательський тандем» архиєпископ Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков, наголосив, що провідник і капелан мають творити тандем, «в якому їхні зусилля повинні бути гармонійно скеровані на фізично-духовне формування скаутів у дусі будування справедливого громадянського суспільства, яке закорінене в християнській вірі».

О. Хосе Ґільєрмо Ґутьєррес Фернандес представив доповідь на тему «МОПСЄ-ФСЄ як Католицький виховний рух, визнаний Святим Престолом: церковний вимір та пасторальні наслідки», вказавши на деякі риси Католицького скаутства Європи, які випливають з його природи, як об’єднання християн, з еклезіального виміру цієї організації. З іншого боку, доповідач назвав деякі душпастирські орієнтири у вихованні та проводі скаутів.

Єпископ Андреа Мільявакка у доповіді «Скаутство і покликання до священства та до богопосвяченого життя» звернув увагу на те, що перебування у спільноті скаутів для багатьох осіб може бути кроком і нагодою до розпізнання Божого покликання до чернечого або священичого життя. Адже це школа життя в спільноті, запрошення до зростання у братній любові, а також можливість зустрічі з іншими, у тому числі священиками і богопосвяченими особами, приклад яких може спонукати до наслідування.

Дон Паоло Ла Терра, духовний асистент Італійської асоціації ФСЄ, у доповіді «Скаутство та християнське покликання: Переображуюча взаємодія» вказав на позитивні наслідки життя Євангелієм для особистого зросту скаутів, а водночас значення приналежності до цього руху в реалізації християнського покликання.

Дон П’єр Франсуа також говорив на тему «Скаутство і християнське покликання», але при цьому звернув увагу на особистий вимір Божого покликання, яке є завжди індивідуальним, хоч, з іншого боку, має спільні риси. Також він наголосив на надприродному вимірі християнського життя, спрямованого до єдності з Богом в Ісусі Христі.

О. Богуслав Мігут представив доповідь на тему «Скаутство і християнська духовність», а Мартін Гафнер – на тему «Скаутство і літургія: Покора для зросту поза власні обмеження».

У рамках цієї міжнародної зустрічі духовні особи мали можливість ознайомитися з тим, як функціонує скаутинг в італійських парафіях, та поділитися своїм досвідом.

На завершення, у середу 31 січня, відбулася подячна Літургія учасників Конгресу в соборі Святого Петра та аудієнція в Папи Франциска, який заохотив їх до уважного слухання Євангелія та реалізації його в житті.

Участь у Конгресі взяли представники духовенства з різних країн Європи та із США. Україну на цьому форумі представляли отці-василіяни Полікарп Марцелюк, Софрон Попадюк і Артемій Новіцький та отець Дам’ян Габорій.

Осередки Католицького скаутства Європи ось уже понад два десятиліття діють і в Україні (більше інформації можна знайти на сайті fse.com.ua).

 

Використано статтю учасника конгресу о. Дам’яна Габорія
для сайту news.ugcc.ua

Світлини зі сторінки МОПСЄ-ФСЄ у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *