П’ятниця, 2018-02-02    22:41:29 UTC+1    Новини

Ректорат і студенти Папської української колегії святого Йосафата в Римі взяли участь у цьогорічному Тижні молитов за єдність християн, який у північній півкулі зазвичай проходить від 18 до 25 січня.

Під час цього тижня відбуваються екуменічні богослуження, які єднають духовенство і вірних різних християнських Церков та церковних спільнот, або літургійні відправи служаться в намірі поновного осягнення християнської єдності, згідно з волею Ісуса Христа, щоб усі були одно (Ів 17,21).

Свята Літургія в базиліці Santa Maria in Via Lata в Римі

У рамках Тижня молитов за єдність християн у середу 24 січня 2018 року спільнота Папської української колегії святого Йосафата взяла участь у тижневій спільній молитві за єдність християн у церкві Santa Maria in Via Lata в Римі.

Молитва за єдність усіх християн, яку почергово кожного дня, від 18-25 січня, проводять представники різних Східних Католицьких Церков, відбувається в цій базиліці вже більше 40 років. Цього року Божественну Літургію італійською мовою у візантійсько-українському обряді відслужив віце-ректор Колегії святого Йосафата о. Теодосій Грень, ЧСВВ, у супроводі хору студентів цієї Колегії.

Відвідини римо-католицької дієцезії Ґроссето

У суботу 27 січня спільнота Папської української колегії святого Йосафата, разом із віце-ректором Теодосій Роман, ЧСВВ, та духівником о. Робертом Лисейком, ЧСВВ, відвідала дієцезію Ґроссето в регіоні Тоскана, Італія, для спільної молитви за християнську єдність та свідчення про ситуації в Україні.

Об 11:00 год. цього дня у церкві Милосердя в Ґроссето відбулася спільна Божественна Літургія італійською мовою у візантійсько-українському обряді, яку очолив віце-ректор Колегії о. Теодосій Грень, у співслужінні з духовником Колегії о. Робертом Лисейком, ЧСВВ.

Під час проповіді о. віце-ректор Теодосій розповів всім присутнім про Східні Католицькі Церкви в загальному, про Українську Греко-Католицьку Церкву та про значення церковної унії для цієї Церкви.

О 17:00 год. відбулася зустріч-свідчення отців Теодосія і Роберта із парафіянами катедрального собору святого Лаврентія, під час якої ті розповіли місцевій католицькій громаді про релігійне та культурне становище українського народу в наш час, а також у часи радянського поневолення.

Відвідини завершилися недільною Месою в катедральному соборі м. Ґроссето, яку співав хор Української папської колегії святого Йосафата.

Ініціатива спільної молитви, взаємного знайомства та культурного обміну була організована за сприянням дієцeзального офісу “Migrantes” дієцезії Ґроссето, у співпраці з екуменічними й літургійними відділеннями та капеланом для українців греко-католиків у м. Ґроссето, о. Віталієм Пирогом, який також взяв участь у Месі в катедральному храмі.

Інформація і світлини із сторінки Колегії святого Йосафата у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *