Четвер, 2018-02-01    14:50:46 UTC+1    Новини

Із 15 по 23 січня 2018 року брати-василіяни — студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах мали нагоду звіщати радісну новину про народження Ісуса Христа в різних місцевостях України, відвідуючи в них із колядою громади Української Греко-Католицької Церкви та василіянські монастирі.

Першим етапом подорожі, яку брати-студенти Володимир Буць, Давид Козин, Касіян Касіян, Христофор Кушпіт, Тадей Херович, Еммануїл Фарашян та отці, які їх супроводили, Никанор Ситар, Пантелеймон Саламаха і Павло Долішний розпочали морозного похмурого понеділкового ранку 15 січня, було м. Чортків на Тернопільщині, осередок Бучацької греко-католицької єпархії. Прибувши до міста, завітали спочатку до новозбудованої василіянської обителі, настоятель якої, о. Венедикт Деркач, привітно прийняв співбратів, а потім вирушили в гості до владики Димитрія Григорака, єпарха Бучацького. Привітавши владику колядою й віншуваннями, брати-студенти були запрошені на екскурсію історичним музеєм, влаштованим у підвальних приміщеннях єпархіального осідку, де в радянські часи були в’язниця й катівня. Після цього священнослужителі й колядники відвідали єпархіальний «Дім милосердя», де заколядували для дітей з вадами здоров’я.

Наступним місцем мандрівки було старовинне історичне місто Кам’янець-Подільський, а в ньому – василіянський монастир Пресвятої Тройці. Там мандрівники відслужили ввечері Божественну Літургію, а після того привітали різдвяними колядками і вітаннями парафіян монастирського храму, які отримали чудову нагоду послухати прекрасний спів колядок під супровід музичних інструментів братів василіян із Брюховицької семінарії. Отець Никанор Ситар, ЧСВВ, секретар Василіянського інституту, розповів парафіянам про життя в семінарії, а відтак брати розпочали свій виступ. Колядували з усією церквою. На завершення настоятель монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ, подякував братам за те, що вони завжди намагаються в різдвяний час занести вістку про народження нашого Спасителя усім людям, а особливо в котрий вже раз вирушають на східні терени своєї усіма любленої України. Виступ закінчився многоліттям братам, парафіянам і боголюбивому українському народові.

Наступного дня, у вівторок 19 січня, браття продовжили свою подорож і прибули у м. Бар Вінницької області, де відвідали монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Привітавши місцеву василіянську спільноту, вирушили в подальшу подорож, щоб продовжувати благовістити прихід Спасителя, а дорога повела мандрівників до м. Дніпро. Серед вражень про діяльність Католицької Церкви в цьому місті залишилось переконання, що там активно ведеться праця з людьми, які потребують помочі. Це можна було побачити з кількості присутніх людей у місцевому «Карітасі» – доброчинній церковній організації, що займається допомогою людям, які опинилися в скрутних обставинах.

Привітавши дніпрян із Різдвом, василіянські студенти наступного дня, у середу, поїхали далі на схід – до василіянської обителі у с. Званівка Донецької області. Тут була нагода поколядувати для людей у сусідньому селі Роздолівка. Було приємно зустріти громаду живої віри, людей з поставою відкритості на цю оспівувану в колядах містерію Різдва. Це село знаходиться всього в яких сорока кілометрах від передової, лінії розмежування між українською землею, яку контролюють Збройні Сили України, та тією її частиною, яку захопили бойовики так званих самопроголошених Донецької й Луганської Народних Республік, залежних від Росії. Найцікавіша зустріч відбулася у місцевій школі, де всі школярі приєдналися до прослави Бога у колядках разом з монахами.

Вже далі на подорожуючих чекала Харківщина. В обласному центрі — місті Харкові колядники відвідали владику Василія Тучапця, екзарха Харківського УГКЦ, який прийняв їх в освяченому півроку перед тим нижньому храмі святих верховних апостолів Петра і Павла катедрального собору цього екзархату. А наступного дня, у четвер 18-го січня, в навечір’я Богоявлення, сестри Згромадження святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, запросили василіянську братію на вечерю у свій монастир.

На саме свято Богоявлення колядники зі Львова молилися й колядували у храмі василіянської обителі Покрова Пресвятої Богородиці у селищі Покотилівка поблизу Харкова. Як і в інших місцях, які відвідували, молоді василіяни, дивлячись на те, як радісно представники місцевої громади приймали благу вість про об’явлення Спасителя, пережили оте особливе почуття спільності у вірі, незалежне від відстані, місця й часу.

Цього ж дня колядники із Західної України завітали в гості до харківського військового госпіталю. Багато щастя та щирих усмішок вдалося принести й сюди. Приємно було сказати слова вдячності героям, які віддають все заради миру у своїй державі, підтримати хлопців, які перебувають там, щирим словом, радісною колядою, а особливо молитвою, щоб вони знали, що про них пам’ятають, і що вони є потрібними.

Але дорога вела далі. Наостанок, завітали в Харкові до спільноти контемплятивних сестер кармеліток. Якщо дехто думає, що життя у монастирі проходить суворо та нестерпно, то глибоко помиляється, адже якраз тут можна віднайти себе в Христі, у братерській або сестринній спільноті. Не тільки колядники принесли сестрам благовість про Христове Різдво, але самі сестри чи не більше запалили своєю щирою радістю тих, які прийшли їм цю радість звіщати.

Подякувавши сестрам, мандрівники пустилися в дорогу до Києва. Як було не завітати, переїжджаючи через Полтаву, до спільноти сестер василіянок у цьому місті? Хоча сестер там на даний час всього дві, але ці монахині виконують велику працю з людьми, віддаючи себе Божому Провидінню.

А в Києві колядників із Брюхович чекали в гості сестри Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії, які радо зустріли подорожніх та пригостили їх вечерею. А прийняла їх на нічліг рідна василіянська спільнота монастиря святого Василія Великого. Приємно було зауважити, що з кожним роком кількість парафіян монастирського храму збільшується. Це свідчить не тільки про добре душпастирське служіння отців, а і про те, що люди шукають Бога у своєму житті.

Була далекою, але так швидко закінчилася подорож братів-студентів Україною. Звіщаючи прихід на світ Божого Сина, вони мали змогу відвідати різні громади та чернечі спільноти у віддалених місцевостях рідної країни. Були вдячні всім за гостинний прийом, ректоратові Інституту – за організацію цієї подорожі, а також отцям Пантелеймону Саламасі, ЧСВВ, та Павлу Долішному, ЧСВВ, які супроводили їх у цій поїздці.

На основі повідомлення із сайту osbm.in.ua
Автор: бр. Тадей Херович, ЧСВВ
Світлини з цього ж сайту та сайту osbm-kp.com.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *