Понеділок, 2018-01-22    17:04:11 UTC+1    Новини

У суботу 20 січня 2018 року, о 10:00 год., у парафіяльному храмі Чесного Хреста в м. Венгожево, Польща, в якому служіння здійснюють отці василіяни місцевого монастиря святого архангела Михаїла, відбувся IX Регіональний перегляд вертепів, коляд і щедрівок. Організаторами цього заходу стали українська греко-католицька парафія Чесного Хреста у Венгожеві та Венгожевський відділ Об’єднання українців у Польщі, а частину коштів доклала територіальна громада (ґміна) м. Венгожева.

У церкві цього дня свої мистецькі програми представили діти та молодь із Бань Мазурських, Венгожева, Срокова, Гіжицька, Доброго Міста, Круклянок, Позезджа та Ольштина. Усіх учасників було біля 150-ти, колядували й виступали дуетом, більшими й меншими групами, а перед врученням нагород учасники й глядачі заколядували спільно, що створило по-справжньому сімейну атмосферу.

Серед глядачів, які прибули на цей перегляд вертепів, коляд і щедрівок, були й представники місцевої влади: міський голова Венгожева Кжиштоф Півоварчик, староста венгожевського повіту Галина Фай, заступник старости Кжиштоф Колачевскі. Серед гостей була також посол до Сейму Польської Республіки Уршуля Паславська.

А приймали гостей та учасників мистецького свята парох парафії Чесного Хреста та ігумен Венгожевського монастиря о. Василь Кепещук, ЧСВВ, чернеча спільнота і парафіяльна громада. Після виступів на учасників мистецького заходу чекав гостинний почастунок.

За інформацією із сайту www.bazylianie.pl
Світлини та відео з цієї події можна переглянути на сайті м. Венгожева

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *