Понеділок, 2018-01-22    17:01:58 UTC+1    Новини

У середу 17 січня 2018 року в єпископській резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії у м. Ужгороді, відбулася різдвяна зустріч єпископів цієї єпархії з журналістами та вручення премії ім. Михайла Лучкая.

Розпочався цей захід різдвяною колядою, яку виконав музичний колектив із с. Дубрівка.

Вступне слово для журналістів мали: преосвященний владика Мілан Шашік, єпископ Мукачівський, преосвященний єпископ Ніл Лущак, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії, та о. Петро Береш, ректор Ужгородської богословської академії.

Журналістів цікавило не тільки те, що було метою цієї зустрічі, але й питання про вирішення долі парку біля єпископської резиденції, на яке владика Мілан дав належну відповідь.

Наступною частиною зустрічі було вручення премії ім. Михайла Лучкая, яка цього разу була присуджена трьом лауреатам:

  • Володимиру Морозу – за історичну монографію «Світильник віри: Історія Боронявського монастиря на тлі епох»;
  • Роману Офіцинському – за посібник «Екскурсії Ужгородом»;
  • Михайлу Приймичу – за книгу-альбом «Церковний живопис Закарпаття».

Перед врученням премії кожен автор коротко представив свою працю (відеозапис презентацій доступний за цим посиланням).

На завершення владика Мілан підбив підсумки зустрічі та сказав подячне слово.

Після кінцевої коляди Дубрівського музичного колективу, спільної фотографії та відвідин єпископської каплиці, учасники зустрілися за святковим фуршетом.

У цьогорічній церемонії вручення премії імені Михайла Лучкая взяли участь ченці-василіяни Провінції Святого Миколая в Україні, так як серед відзначених премією праць було історичне дослідження про василіянський монастир у Бороняві авторства Володимира Мороза. Зокрема, на зустрічі з нагоди вручення премії були присутні: протоігумен Провінції о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина, ЧСВВ, намісник Малоберезнянського монастиря і провінційний радник о. Михайло Станко, ЧСВВ, та адміністратор василіянської парафії у Малому Березному о. Лука Буняк, ЧСВВ.

Довідка

Премія імені Михайла Лучкая заснована в Мукачівській греко-католицькій єпархії у 2013 році, з нагоди 170-ї річниці від дня смерті та 225-річчя від дня народження відомого наукового, культурного діяча та священика єпархії отця Михайла Лучкая. Премія вручається кожний другий рік за публікацію досліджень про сакральні пам’ятки, а також за науковий доробок у галузі культури та історії Закарпатського краю. Її вручення управління єпархії чергує із врученням премії ім. Й. Терелі.

Інформація та світлини із сайту osbm.org.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *