Понеділок, 2018-01-22    17:01:19 UTC+1    Новини

У вівторок 16 січня 2018 року в м. Києві відбулася Третя сесія Синоду єпископів Києво-Галицької митрополії, яка проходила під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького. У синодальних засіданнях брали участь усі єпископи Києво-Галицької митрополії, до якої, крім Київської архиєпархії, входять Донецький, Кримський, Луцький, Одеський та Харківський екзархати УГКЦ.

У межах Києво-Галицької митрополії УГКЦ знаходяться і численні василіянські чернечі осідки (більші з них мають статус монастирів): у Київській архиєпархії – монастир св. Василія Великого у м. Києві, чернечий осідок Різдва св. Івана Хрестителя в м. Барі Вінницької обл.; в Одеському екзархаті – чернечий осідок святого Володимира Великого у м. Херсоні; в Луцькому екзархаті – монастир святого Василія Великого у м. Луцьку та чернечий осідок святого священномученика Йосафата у м. Володимирі-Волинському; у Харківському екзархаті – чернечий осідок Покрови Пресвятої Богородиці у смт. Покотилівка поблизу Харкова; в Донецькому екзархаті – резиденція Серця Христового у с. Званівка Артемівського р-ну Донецької обл. та, крім того, один священик виконує душпастирське служіння у м. Кремінна Луганської обл. Також, поки це було можливо, три священики-василіяни відвідували періодично вірних Кримського екзархату.

Нижче подаємо комунікат про хід цієї сесії Синоду єпископів (мова оригіналу збережена) та Постанови, прийняті під час цієї сесії.

Про Третю сесію Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ

Завершилася Третя сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ, яка відбулася в Патріаршій резиденції у м. Києві 16 січня 2018 року Божого.

У синодальних засіданнях брали участь усі єпископи Києво-Галицької митрополії: владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський і Адміністратор Кримський, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, і владика Богдан (Дзюрах), єпископ Курії Верховного Архиєпископа.

Владики заслухали проект Стратегії розвитку Києво-Галицької митрополії, яку розробляла робоча група у складі координаторів Стратегії’2020 під головуванням о. Василя Чудійовича, канцлера Київської архиєпархії. Після внесення відповідних правок та доповнень владики затвердили Стратегію розвитку Києво-Галицької митрополії та доручили вищезгаданій робочі групі бути відповідальними за її втілення в життя. Невдовзі документ буде оприлюднено.

Члени Синоду на своїх засіданнях проаналізували кількісний і якісний стан покликань до священичого і монашого служіння. Владики вирішили призначити в Київській архиєпархії та екзархатах відповідальних осіб за плекання покликань до священства та монашого життя.

Доповіді про стан катехитичного служіння виголосили голови Катехитичних комісій Києво-Галицької митрополії, які прибули на Синод з Одеси, Харкова, Запоріжжя, Луцька та Києва. У своєму виступі доповідачі звернули особливу увагу на якість катехизації, кількість парафій, на яких вона проводиться, число дітей, молоді та дорослих, які залучені до неї. Голови комісій висловили пропозицію, щоб опрацьовувати і видати нові посібники, які б допомогли катехитам краще виконувати своє служіння.

Крім того, члени Синоду заслухали доповідь о. Тараса Сиділа, голови Літургійної комісії Київської архиєпархії, який представив стан літургійно-молитовного життя в митрополії. Владики наголосили на важливості молитви в житті священнослужителя.

Пан Олег Турій представив низку запланованих заходів щодо завершення у Києві Року патріарха Йосифа Сліпого. Отець Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської семінарії, розповів про навчально-виховний процес, формування бібліотеки та стан справ із завершення процесу афіляції семінарії до Українського католицького університету.

Четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в листопаді 2018 року.

«Цей Синод був для нас дуже плідним, оскільки ми затвердили Стратегію розвитку Києво-Галицької митрополії та проаналізували реальний стан катехизації і літургійного життя в архиєпархії і екзархатах нашої Церкви. Особливу увагу ми звернули на важливість плекання покликань до священичого і монашого служіння, оскільки це є запорукою розвитку нашої Церкви. Саме тому в кожному екзархаті буде іменовано відповідального, який буде чувати над цим даром, що його дає Господь, але потрібно вміло попровадити», – сказав Блаженніший Святослав у коментарі для Департаменту інформації.

Секретаріат Синоду
Києво-Галицької Митрополії УГКЦ
Світлина із сайту news.ugcc.ua

ПОСТАНОВИ
Третьої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицької Митрополії УГКЦ

16 січня  2018 року Божого, м. Київ, Патріарша резиденція

  1. Призначити в Київській архиєпархії і екзархатах Києво-Галицької митрополії відповідальних за душпастирство покликань до священичого і монашого стану.
  2. Прийняти з правками і пропозиціями Стратегію розвитку Києво-Галицької митрополії.
  3. Висловити вдячність робочій групі у складі координаторів Стратегії’2020 «Жива парафія» під головуванням отця Василя Чудійовича за  підготування  Стратегії розвитку Києво-Галицької митрополії УГКЦ.
  4. Доручити вищезгаданій робочій групі бути відповідальними за втілення Стратегії розвитку Києво-Галицької митрополії УГКЦ в архиєпархії/екзархаті та звітувати про це на кожній сесії Синоду.
  5. Взяти до уваги стан катехитичного служіння в Києво-Галицькій митрополії.
  6. Взяти до уваги стан літургійно-молитовного життя в Києво-Галицькій митрополії.
  7. Четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ провести в листопаді 2018 року Божого в м. Києві.

Ці  постанови набирають чинності 18 лютого 2018 року Божого

Голова Синоду                                                                    

 + СВЯТОСЛАВ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *