Понеділок, 2018-01-22    17:00:00 UTC+1    Новини

У неділю 14 січня 2018 року оголошено декрет владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ, яким урочисто проголошено ювілейний рік з нагоди 25-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Цей ювілейний рік триватиме із 14 січня 2018 року Божого по 13 січня 2019 року Божого.

У декреті проголошення ювілейного року згадується, що Самбірсько-Дрогобицька єпархія, яка є спадкоємицею однієї з найдавніших єпископських кафедр Київської Церкви – Перемишльської єпархії, була створена, з дотриманням церковних канонів, 12 липня 1993 року Божого грамотою світлої пам’яті Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського, Глави УГКЦ.

У своєму посланні з нагоди ювілейного року, яке отримає кожна родина єпархії, – поки що не опублікованому в ЗМІ, – владика Ярослав зауважує, що у 2018 році єпархія згадуватиме ще кілька пам’ятних дат: 1030-річчя Хрещення Русі-України та п’яті роковини від смерті першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії – владики Юліяна (Вороновського).

Самбірсько-Дрогобицька єпархія, хоч є відносно молодою, постала не на порожньому місці, а є спадкоємицею, разом із Перемишльською митрополією УГКЦ в Польщі та Сокальсько-Жовківською єпархією УГКЦ в Україні, однієї з найдавніших єпископських кафедр Київської Церкви – Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцької єпархії.

«Народна мудрість каже: «Хто знає своє минуле – той має майбутність». Ми пам’ятаємо славну історію древньої Перемишльської єпархії та вдячні її провідникам-єпископам, численним представникам її духовенства, монашества і мирянства за переданий нам дар міцної та свідомої християнської віри. Ми сподіваємося, що Господь і надалі щедро посилатиме ревних працівників на Христовій ниві – гідних спадкоємців древніх духовних традицій», – цими словами звертається до священнослужителів, богопосвячених осіб та мирян єпархії владика Ярослав у своєму посланні.

У 2018 році духовенство й вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії споминатимуть також п’яті роковини переставлення першого правлячого архиєрея цієї єпархії – владики Юліяна (Вороновського). «Його геройське свідчення віри в часи переслідувань, надзвичайна пастирська ревність, коли наша Церква поставала з попелища катакомб, велика любов до Бога і свого народу стали тими наріжними каменями, які Боже Провидіння поклало у фундаменти новоствореної єпархії, запевняючи їй динамічний зріст і розвиток», – так вдячно відкликається владика Ярослав про свого попередника на єпископській кафедрі.

За словами владики Ярослава, ювілейний рік започатковується для того, що подякувати Богу і прославити Його «за численні дари і благодаті, якими Він неустанно супроводжує Самбірсько-Дрогобицьку єпархію, а також щоб висловити належну вдячність усім тим, хто спричинився до зародження, відновлення і розвитку її церковних організмів».

Ювілейний рік – це нагода подякувати Богові за кожного вірного. «Всі ви – священнослужителі, богопосвячені особи, миряни – є найбільшим Божим даром для нашої єпархії», – говорить владика Ярослав.

Наприкінці свого послання єпископ запрошує всіх людей доброї волі долучитись до ініціатив, які реалізовуватимуться з нагоди ювілейного року, і скористатись пов’язаними з ними духовними дарами. «Нехай цей період святкувань також стане нагодою кращого пізнання нашої церковної традиції – справжньої скарбниці, з якої маємо сміливо черпати наснаги для розбудови нашого майбуття», – йдеться в посланні.

Ювілейний рік має стати для вірних спонукою і нагодою для відновлення власної віри. «Нашим завданням і покликанням сьогодні є витривало плекати святу віру, дбайливо передавати її дітям і внукам та мужньо визнавати її перед світом», – наголошує владика Ярослав. Подяка за дар святої віри, очищення серця та обнова родин, молитовних спільнот, парафіяльних громад і всієї єпархії є головною метою ювілейних святкувань.

На основі інформації із сайту Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ
На світлині – зачитання декрету проголошення ювілейного року в катедральному храмі єпархії

Довідка

Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ охоплює Дрогобицький, Самбірський, Мостиський, Старосамбірський, Турківський та Сколівський райони Львівської області в Україні.

На даний час у цій єпархії діють три монастирі Василіянського Чину Святого Йосафата: старовинний монастир святого Онуфрія у с. Лаврові, який відзначав у 2007 році своє 800-річчя, монастир святого Онуфрія у м. Добромилі, 400 років від заснування якого відзначали у 2013 році, та монастир святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі, заснований у 1774 році.

Різноманітна діяльність отців і братів василіян, як протягом століть історії, так, зокрема, під час переслідування УГКЦ в часи підпілля в 40-вих — 80-тих роках ХХ ст., була тим євангельським служінням, яке посприяло розвитку, збереженню та відродженню віри на території цієї єпархії. А троє священиків-василіян – дрогобицькі священномученики Яким Сеньківський, Северіян Бараник та Віталій Байрак – віддали тут своє життя за віру і згодом були зараховані до числа блаженних (проголосив їх блаженними папа Іван Павло II 27 червня 2001 року під час свого апостольського візиту в Україну).

Отці Василіяни додали свою частку у створення та розвиток Самбірсько-Дрогобицької єпархії не тільки душпастирською працею в монастирських церквах та парафіях, проголошенням місій, реколекцій та іншою діяльністю, але й даючи згоду, у відповідь на звернення Глави УГКЦ Мирослава-Івана Любачівського, на використання своїх, перед тим відібраних владою Радянської України та ще не повернутих на той час законному власнику, монастирського храму Пресвятої Тройці – на катедральний храм новоутвореної єпархії, та прилеглого монастиря Пресвятої Тройці – на єпархіальне управління цієї єпархії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *