Вівторок, 2018-01-16    21:45:08 UTC+1    Новини

У неділю 14 січня 2018 року в монастирському храмі Отців Василіян у Києві об 11:00 год. була відслужена святкова архиєрейська Божественна Літургія з нагоди храмового празника святого Василія Великого, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), у співслужінні з Кир Богданом (Дзюрахом), Секретарем Синоду єпископів УГКЦ.

З Блаженнішим Святославом та Кир Богданом Святу Літургію співслужили: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, священики василіяни обидвох українських Провінцій Василіянського Чину – Найсвятішого Спасителя та Святого Миколая, – а також священики УГКЦ, зокрема з Київської архиєпархії.

Під час Божественної Літургії Блаженніший Святослав уділив пресвітерські свячення чотирьом дияконам Київської архиєпархії: Роману Славичу, Івану Степанишину, Юрію Косачу та Віталію Герасиміву.

Після прочитання Євангелія Блаженніший Святослав звернувся із пастирським словом до парафіян та гостей храму, а також до ченців Чину Святого Василія Великого, вітаючи їх із храмовим празником святого Василія Великого, їхнього небесного покровителя, а також заповів про подію пресвітерських свячень чотирьох дияконів Київської архиєпархії, свідками якої учасники свята стали згодом під час цієї Літургії.

У своїй гомілії Предстоятель УГКЦ, зокрема, зазначив, що час Різдвяних свят відкриває дивний, але невтомний і невпинний рух наближення Бога до людини: Бог приходить із небес, щоб спасти усіх людей.

«Коли ми відкриваємо Святе Письмо, то слухаємо Божий голос, який промовляє до нас. Ми тоді відчуваємо, що Боже слово звіщає нам нашого Господа, який до нас приходить. А Він є Богом грядущим (тим, хто приходить), бо не залишився сам у собі, у своєму вічному щасті. Ба більше, Він не захотів себе відокремити від людини чи відкинути людину через її гріх. Наш Господь є Богом, який постійно приходить до людини, хоче бути поруч і навіть хоче бути в нас! А мета Божого наближення – дозволити осягнути повноту життя, щоб ми були в Ньому! » – такими слова звернувся Блаженніший Святослав на початку своєї проповіді.

Коли дивимося на дитятко Ісуса в яслах на сіні, бачимо, як вічний Бог воплотився та взяв на себе повноту людської природи. Зокрема, апостол Павло говорив, що в Ньому з усією повнотою людської природи спочиває і вся повнота божества – усе те, що повне, досконале, до чого тільки може прагнути людина з її мріями, з бажанням кращого майбутнього та з бажанням бути вічно щасливою. Усе перебуває в цій маленькій дитині, яку сьогодні, на восьмий день, обрізають, за Божою заповіддю. Цифра вісім означає повноту Божої і людської природи в особі Сина Божого, нашого новонародженого Спасителя.

Тож що саме потрібно для того, щоб досягнути мети, задля якої Христос народився між нами? – запитав архиєрей і продовжив: На це питання відповідає нам ще один святий – Василій Великий, пам’ять якого ми сьогодні святкуємо, а місію – відкриваємо.

«Василій Великий був гласом, який волав у пустелі тогочасної культури та суспільства. Дороги, які він виправляв для Господа Бога, були дорогами людського серця. Благовісник говорив до серця людини і продовжує говорити про те, що ось Господь Спаситель приходить для того, аби нас звільнити з рабства гріха та смерті. Наше завдання – вирівняти дороги нашого особистого життя, а цим засобом є покаяння, тобто навернення людини до Бога, відкрити до Всевишнього глибину людського серця! » – наголосив на важливості постаті Василія Великого Глава УГКЦ.

Заповідаючи свячення чотирьох нових священиків на цій Святій Літургії, Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні ми будемо свідками свячень нових священиків. Якими вони будуть? Яке завдання вони отримають? Я думаю, що це випливає із сьогоднішнього Божого слова. Мабуть, вони стануть тими благовісниками сучасної культури, сучасного світу. Проте вони матимуть особливу місію – сповіщати добрі новини, яких ми так потребуємо на початку Нового року за юліанським календарем. Зміст цієї новини – Бог з нами! » – зазначив Предстоятель. Він також побажав їм, аби щоденна Літургія, молитва і читання Святого Письма стали тими трьома китами, на яких буде стояти їхнє духовне життя.

«У цей святковий день я хочу привітати вас із новим роком, який ми починаємо. Цей новий рік є не лише новим через те, що приходить нова дата. Насамперед, діло Боже є новиною, новизною, адже Він обновлює лице землі. Я бажаю нам, щоб ми в цьому році стали новими, обновленими та кращими! А відтак, з усіма засобами для освячення, які подає нам Церква, обновили лице нашої України! » – звернувся наостанок до вірних Глава УГКЦ.

На закінчення Святої Літургії протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, проказав молитву від імені ченців василіян з нагоди дня вшанування основоположника й законодавця Чину святого Василія Великого, в якій подякував Богові за дар покликання до монашого стану та попросив благодаті й допомоги у вірному здійсненні чернечих обітів: послуху, чистоти й убозтва.

Після архиєрейського благословення Глава УГКЦ привітав усіх присутніх зі святом, зокрема усіх іменинників та іменинниць, а також отців і братів василіян, сестер Чину Святого Василія Великого та сестер служебниць Непорочної Діви Марії, які в цьому храмі під проводом місцевих ченців василіян посвячуються катехитичному служінню. Подяка була скерована також до всіх активних парафіян та учасників різних церковних організацій, що діють при цій парафії.

Крім того, Блаженніший Святослав окремо звернувся до новопресвітерів, яких він цього дня рукоположив, скерувавши до них своє напутнє слово на початок їхнього священичого служіння.

У свою чергу, подячне слово виголосив ігумен Київського монастиря о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, яке, від імені місцевої монашої спільноти, пароха о. Рафаїла Стефурака, ЧСВВ, та усіх присутніх отців василіян, він скерував до Блаженнішого Святослава, Кир Богдана та усіх присутніх.

Завершилися святкові богослуження молитвою за Україну, після чого відбулося перше благословення нововисвячених священиків, яке вони уділили спочатку Блаженнішому Святославу, Кир Богдану та співбратам у священстві, а згодом усім парафіянам і гостям.

За інформацією із сайтів osbm.in.ua та news.ugcc.ua
Світлини із сайту osbm.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *