Четвер, 2018-01-11    19:10:30 UTC+1    Новини

У понеділок 8 січня 2018 року, день літургійного вшанування пам’яті святого обручника Йосифа і собору пресвятої Богородиці, в монастирі cвятого Йосифа у Брюховичах (Львів, Україна) відбулися святкування з нагоди празника цього святого покровителя монастиря і храму.

Розпочалися богослуження Утренею та Молебнем до святого Йосифа, які відслужив о. Никанор Ситар, ЧСВВ. Після того відбулася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

З архиєреєм співслужили: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, настоятель монастиря святого Йосифа і ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, а також настоятелі та представники василіянських монастирів у Дрогобичі, Лаврові, Золочеві, Червонограді, Бучачі, Жовкві та Львові – деякі з них були у свій час студентами згаданого Василіянського інституту, який діє при цьому монастирі у Брюховичах. Святу Літургію заспівав хор «Deisis» студентів Василіянського інституту.

У своїй гомілії владика Володимир, говорячи про подію Різдва Господнього, яка є яскравим виявом Божої любові до людства і до кожної людини зокрема, запитав присутніх: «Якою буде ваша відповідь на таку любов Божу? Може відповімо Богу також своєю любов’ю? ». Проповідник закликав учасників молитви прийняти того Бога, який об’явився у яслах. Боже ставлення до нас можемо побачити, дивлячись на різдвяну шопку, яка показує, що «зі своєї любові Господь йде до нас – для того, щоб ми Його, найперше, не боялися. Натомість, страх може бути радше страхом Божим, певним трепетом, подібно як боїмося, щоб не випустити дитятка з рук». Говорячи про подію воплочення Божого Сина, владика Володимир зазначив, що Бог Син, народившись як дитина, саме у яскині отримав конкретне обличчя, яке є любов’ю, милосердям, а його руками у цьому світі є ми, люди, які приймаємо його.

Звертаючи увагу присутніх на постать святого Йосифа, проповідник розповів, що на сторінках Нового Завіту, в Євангелії від Матея, зустрічаємо його, обручника пресвятої Богородиці, у складній ситуації, в ситуації непевності, бо він не знав ще про Божий задум щодо Марії та її дитини, але сон все розставляє на своє місце. Йосиф, переступивши через свої амбіції, не відпустив Богородиці, а довірився Господу Богу, який об’явився йому через ангела у сні. Тому що сон від Бога, – підсумував архиєрей, – ніколи не приносить тривоги, а навпаки, тільки спокій.

А в наш час Різдво є святом родини. «Ми звертаємо увагу на Йосифа і Марію, яких у яскині об’єднало немовлятко. І це свято об’єднує багатьох людей». Розповідаючи про поневіряння святої Родини, Йосифа, Марії та Ісуса, владика Володимир зауважив, що «їхні подорожі були дуже драматичними, але вони розуміли, що це Божа справа, в яку варто інвестувати силу, а навіть своє життя. Інакше ми тут сьогодні б не стояли і не мали сьогодні цього чудового Празника; інакше ми б не могли відвідати василіянську монашу родину, разом з ним молитися й бути. Це має історію, яка довша ніж наше життя».

На завершення гомілії владика Володимир заохотив присутніх у монастирській каплиці: «Святкуючи Різдвяні свята, зробімо їх також нашими власними святами, а не тільки вихідними днями. Нехай наше серце уподібнюється до вифлеємської яскині, де може народитися Ісус та принести туди частинку свого раю».

В кінці Божественної Літургії владика Володимир подякував ченцям василіянам за душпастирське служіння у Львівській архиєпархії та формацію семінаристів у Василіянському інституті у Брюховичах. Вітаючи іменинників та складаючи їм побажання, владика зазначив, що сьогоднішнє свято є святом людини, яка готова любити і служити.

У свою чергу, ігумен Брюховицького монастиря о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, подякував владиці Володимиру за те, що очолив цю молитву в день храмового та монастирського празника, та за братню прихильність. Також він побажав владиці, щоб своєю життєрадісністю і простотою він запалював інших та, за прикладом пресвятої Богородиці і святого Йосифа, все своє життя віддавав на служіння Господу.

Настоятель подякував за також отцю протоігумену, ієромонахам із різних монастирів, доброчинцям у будівництві храму, монастиря та всім мирянам, які беруть участь в богослуженнях у монастирському храмі. Після цього протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, привітав усіх зі святом і подякував тим отцям і братам, що трудяться у монастирі святого Йосифа.

Продовжилися святкування спільною колядою біля шопки*, яку, як і в попередні роки, встановили в просторому холі меншого корпусу монастиря, поряд з монастирською каплицею. Цього року композицію шопки доповнили новими елементами, які зробили її ще живописнішою.

Після цього всіх учасників богослуження запросили у конференц-зал монастиря. Тут прославляли новонародженого Христа різдвяними колядами й віншуваннями чоловічий монаший хор Василіянського інституту «Deisis», діти із сімей, які приходять на молитву до монастирського храму, а також сестри василіянки з новіціату при монастирі сестер у Брюховичах, які поставили на радість усіх присутніх різдвяну виставу – вертеп**.

За інформацією прес-служби Василіянського інститутут у Брюховичах
Світлини із сайту vifbs.in.ua

* Шопка (від «шопа» – хлів, напіввідкрита будівля із солом’яним дахом, похідне – ляльковий театр) – в Галичині: різдвяна мистецька композиція-панорама, в центрі якої знаходиться дерев’яна хатинка або печера, для представлення обстановки, в якій прийшов на світ Божий Син Ісус Христос, із фігурками-зображеннями дійових осіб, тварин та предметів біблійної розповіді про Різдво, в оточенні мальовничої природи та сучасних глядачеві або біблійному описові людських реалій.

** Вертеп (етимологічно: печера, важкодоступне, непрохідне місце, також – старовинний ляльковий театр) – в Галичині: різдвяна театралізована вистава, в якій представлені головні герої біблійної розповіді та інші дійові особи, в залежності від кількості учасників (Марія, Йосиф, ангели, царі, пастухи, цар Ірод, воїни та інші давні й сучасні персонажі, страшні або комічні).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *