Середа, 2018-01-03    14:08:55 UTC+1    Новини

Початок нового року для ченців василіян є днем вшанування пам’яті небесного покровителя Василіянського Чину, святого Василія Великого, отця і вчителя Церкви, засновника та законодавця спільнотного монашого життя.

Як і кожного року, відзначення празника святого Василія Великого в монастирі Головної управи Василіянського Чину ‎Святого Йосафата в Римі у цьому 2018 році розпочалося, згідно із василіянською традицію, триденним приготуванням, в рамках якого відбувся день щомісячної духовної віднови.

Духовне приготування до свята

Протягом трьох днів, від четверга 28 грудня до суботи 30 грудня, крім звичайних богослужень, ченці монастиря Головної управи молилися частину молебню до святого Василія Великого. А в четвер ввечері розпочався день духовної віднови, під час якої отці і брати мали змогу призадуматися над своїм духовним життям, роздумувати на теми, які запропонував провідник, та зробити іспит совісті, перевіряючи особистий поступ у духовному житті протягом року, який минув, та сумлінність виконання тих обов’язків, які кожен взяв на себе, складаючи Богові обіти у Василіянському Чині.

Провідником цієї духовної віднови був о. Миколай Козелківський, ЧСВВ, студент Папського григоріанського університету в Римі. У трьох духовних повчаннях – у четвер ввечері та в п’ятницю вранці та в пообідню пору – він запросив співбратів до перевірки, який образ Бога, які уявлення про Нього кожен має у своїй свідомості, у своїх думках і почуттях. Адже ставлення людини до Бога залежить від того, яким вона Його сприймає: якщо Бог в її розумінні є добрим, вона захоплюється Ним і шукає Його, якщо, з якоїсь причини, Бог у її свідомості є загрозливим і неприхильним, вона боїться наблизитися до Нього, уникає Його, намагається не входити у ближчі взаємини з Ним.

Під час настанов о. Миколай запросив усіх учасників духовної віднови до роздумів на такі теми: притча Ісуса Христа про робітників, яких господар наймав у різну пору дня до праці у своєму винограднику, (Мт 20,1-16); притча про таланти (Мт 25, 14-30) та подібна до неї притча про міни (Лк 19,11-27); правда про Божу присутність у кожну хвилину життя людини, на основі псалма 139 (138), а також деяких інших текстів Святого Письма.

У неділю 31 грудня монастирська церква Христа Царя гостинно приймала вірних, які в останній день 2017 року прибули, щоб подякувати Богові за рік, який минув. Деякі ж отці їздили до інших громад в Італії: о. Валмір Угрин та о. Йоанікій Чверенчук – до м. Терні, о. Йосафат Коваль – до Мілана, а о. Миколай Козелківський до м. Рієті.

Вечірня з Литією та зустріч Нового року

Безпосереднє відзначення празника святого Василія Великого розпочалося увечері 31 грудня 2017 року Великою Вечірнею з Литією, яку очолив о. протоархимандрит Ґенезій Віомар. Участь у ній взяли, крім отців і братів монастиря Христа Царя, сестри-монахині Чину Святого Василія Великого.

О 23:25 цієї неділі більшість отців і братів помолилися в монастирській церкві Молебень на закінчення року, який очолив о. Протоархимандрит. Спільнота дякувала Богові за минулий рік, перепрошувала за гріхи і недоліки та просила Божого благословення на Новий рік, який ось-ось мав розпочатися. На закінчення Молебню о. Протоархимандрит привітав усіх з початком Нового 2018 року.

Після цього, перед північчю, бажаючі зустріли Новий рік на монастирській терасі, привітали один одного, складали побажання Божого благословення в наступному році та спостерігали за новорічними феєрверками.

Відзначення празника святого Василія Великого

У понеділок 1 січня святкову Утреню, яка розпочалась о 8 год., очолив о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар, а Святу Літургію о 9 год. очолив о. Тимотей Коцур, директор українськомовного відділу Ватиканського Радіо.

Головною подією святкування празника святого Василія була відправа урочистої ‎Божественної Літургії об 11:00 год., яку очолив Преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, у співслужінні з Протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром та іншими отцями василіянами з монастиря Головної управи Чину та Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі. Детальніше про це урочисте богослуження див. за цим посиланням.

З нагоди празника святого Василія в монастирі Головної управи відбувся святковий обід, в якому взяли участь, крім отців і братів Римської василіянської обителі, Преосвященні владики Діонісій Ляхович та Іриней Білик, канонік Папської великої базиліки Святої Марії, а також настоятельки та представники жіночих чернечих спільнот УГКЦ в Римі, друзі та добродії спільноти монастиря.

Більше світлин з цієї події, див. за цим посиланням
Автор світлин: о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *