Середа, 2017-12-27    15:46:21 UTC+1    Новини

Урочисто відсвяткували свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа отці і брати василіяни монастиря Головної Управи в Римі та вірні, які беруть участь у богослуженнях у храмі цього монастиря.

Велике повечір’я з Литією увечері 24 грудня 2017 року очолив протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата всесвітліший отець Ґенезій Віомар. Крім монастирської спільноти, у богослуженні взяли участь: ректор Папського Східного інституту о. Давид Назар, ТІ, мати Дія Стасюк та інші сестри Чину Святого Василія Великого з монастиря Головної управи, деякі вірні.

Вранці о 6:30 год. о. протоархимандрит Ґенезій відслужив святкову Утреню, після якої о 7:30 відбулася Божественна Літургія святого Василія Великого.

Урочисту Божественну Літургію святого Василія Великого об 11:00 год. очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії. З ним співслужили о. Протоархимандрит Ґенезій Віомар, генеральний вікарій о. Йоанікій Чверенчук, головний радник і секретар о. Діонисій Заведюк та диякон Валентин Федишин.

У проповіді владика Діонісій, привітавши зі святом о. протоархимандрита, інших священнослужителів та вірних, сказав: «Ми сьогодні переживаємо Христове Різдво, таїнство Христової любові, бо Бог так полюбив світ, що Сина свого єдинородного дав... щоб ми стали Божими синами, Божими дітьми». (Аудіозапис проповіді можна послухати за цим посиланням).

Звертаючи увагу на те, що Христова любов – доброчинна, некористолюбна, жертовна, сопричасна, архиєрей зазначив, що це любов, яка не боїться нашої недосконалості: «Різдво Христове для нас є знаком Божої любові, любові, яка стає малим дитям, щоб ніхто не боявся до цієї любові наблизитись: і цар, і пастушок... ніхто з нас... Любові, яка стає слабким дитям, немічним, безсилим, яке повністю залежне від інших як дитина, щоб ніхто також не боявся його прийняти, щоб ніхто не лякався своєї убогості, своєї нужденності, своїх обмежень. Тому Різдво дає кожному знак: Божу любов, яка не має перешкод».

Владика Діонісій побажав усім учасникам молитви, щоб Христос у новому році зробив їх щасливими, щоб вони жили в радості і в мирі та побажав миру Україні.

На закінчення Святої Літургії о. протоархимандрит Ґенезій подякував владиці Діонісієві, що той прийняв запрошення і очолив цю святкову Божественну Літургію та поділився Божим словом, а також побажав йому щедрого Божого благословення в його служінні для добра українців в Італії та радісних свят Різдва Христового.

Увечері того ж дна Різдва Христового, о 17:00 год., монаша спільнота зібралася, щоб радісною колядою привітати один одного. Подорожуючи від однієї келії до іншої, почавши від о. протоархимандрита, складаючи віншування та колядою прославляючи Бога, отці і брати ділилися радістю, яку приніс народжений у вифлеємських яслах Божий Син Господь Ісус Христос.

О 18:30 год. Вечірню з Литією відслужив іменинник, о. Йосиф Микитин, ЧСВВ. А наступного дня, у вівторок 26 грудня, спільнота монастиря взяла участь в національній прощі українців до папської базиліки святого Петра у Ватикані.

Святкування Різдва Христового за григоріянським календарем у Римській василіянській обителі має давню, багаторічну традицію. Разом з Отцями Василіянами свята за григоріянським календарем відзначають численні вірні, які беруть участь у недільних та святкових богослуженнях у монастирському храмі.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *