Неділя, 2017-12-24    15:59:26 UTC+1    Новини

У четвер 21 грудня 2017 року у Патріаршому домі у Львові відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука з монашеством УГКЦ. У зустрічі взяв участь також голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах монашества преосвященний владика Михайло Бубній, екзарх Одеський. Провінцію Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину Святого Йосафата представляв її протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав звернув, зокрема, увагу на те, що в сучасному суспільстві загальною тенденцією є брак спілкування і брак взаєморозуміння. Прикладом може служити молодь, яка тепер активно спілкується у віртуальному світі, але може бути відсутньою в реальному суспільному житті, мати труднощі в нав’язанні дійсних міжособових взаємин. Однак ця тенденція є небезпечною і для монастирів, оскільки і богопосвячені особи можуть перейняти цей дух. Щоб уникнути цієї небезпеки, – зазначив Глава УГКЦ, – потрібно в спільнотах богопосвяченого життя будувати сопричастя та відкритість до діалогу.

Присутній на зустрічі владика Михайло Бубній, голова Патріаршої комісії у справах монашества, у коментарі для Департаменту інформації розповів про завдання таких щорічних зустрічей Предстоятеля УГКЦ з настоятелями і представниками чернечих спільнот цієї Церкви: «На завершення року богопосвячені особи щоразу зустрічаються з Блаженнішим Святославом, щоб підсумувати рік, який ми пережили, і щоб поділитися переживаннями і духовним досвідом протягом цього періоду. Крім того, для нас важливо почути від Предстоятеля напрями для розвитку на наступний рік».

На думку Глави Церкви, основне завдання монашества − бути синами і дочками молитви, тобто вчити інших молитися і навіть засновувати при монастирях школи молитви.

«Мета шкіл молитви − ділитися досвідом молитви з вірними, які приходять до нас. Навіть більше, запрошувати їх до монастиря і до молитви. Окрім цього, самим пережити цей досвід молитви і досвід спілкування з Богом», − сказав владика Михайло.

За його словами, Блаженніший Святослав наголошував не на слові «школа» (тобто не на тому, щоб садити дітей за парту), але на слові «молитва». Монастирі мають відчинити двері для того, щоб люди могли молитися з монахами і почерпнути духовний досвід, який плекають у монастирях.

«Ми дякуємо Главі Церкви за те, що він завжди залишає місце у своєму календарі на завершення року на цю зустріч із монашеством та з вищими настоятелями богопосвячених осіб. Разом ми старалися знайти причини наших труднощів. Тож зараз бачимо їх у кризі життя в спільноті та браку плекання єдності в ній», − наголосив голова Патріаршої комісії у справах монашества.

Нагадаємо, торік учасники такої щорічної зустрічі говорили про розвиток УГКЦ у Центральній, Південній та Східній Україні у справі євангелізації та допомозі тим, хто страждає від війни.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ
Світлини із сайту news.ugcc.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *