- OSBM - http://osbm.info -

У Львові-Брюховичах відбулася Сімдесят сьома сесія Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ

Четвер, 2017-12-07    14:36:20 UTC+1    Новини

[1]1-2 грудня 2017 року під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в Реколекційному центрі Львівської архиєпархії в Брюховичах відбулася Сімдесят сьома сесія Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ.

Напередодні в цьому ж приміщенні відбувалися спільні реколекції [2] для греко-католицьких та римо-католицьких єпископів.

Перед початком синодальних засідань відбувся семінар про монашество УГКЦ, який підготувала та провела Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ під проводом голови — владики Михайла (Бубнія), Екзарха Одеського.

Головна тема цієї сесії Синоду єпископів Верховного архиєпископства — «Місія і покликання монашества в нашій Церкві в Україні сьогодні». Головним доповідачем на цю тему був владика Михайло (Бубній). Після заслухання доповідей та предметного обговорення цієї теми отці Синоду прийняли низку синодальних рішень, покликаних підвищити ефективність служіння монашества в Києво-Галицькому верховному архиєпископстві УГКЦ.

Постанови Сімдесят сьомої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ [3]

У контексті опрацювання синодальних документів було розглянуто та затверджено Порадник для священиків «Душпастирські відвідини парафіян в час Богоявлення», Душпастирський порадник «Покликання мирян до участі в суспільно-політичному житті країни» та було прийнято в першому читанні із внесеними поправками та доповненнями Програму семінарійного курсу «Сповідництво».

У розділі розгляду інших тем для обговорення було заслухано та схвалено звіт Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, який представив владика Михайло (Колтун) і отець Любомир Яворськиий та предметно було обговорено питання про статус військового капелана УГКЦ у світлі виконання рішень Синоду єпископів УГКЦ 2017 року.

Синод уважно заслухав та затвердив звіт владики Богдана (Манишина) про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях. Владики поблагословили створення реабілітаційного центру «Преображення».

Члени Синоду заслухали інформацію про місію і діяльність Українського католицького університету [4], яку подали отець Богдан Прах, ректор УКУ, та отець Юрій Саквук, викладач кафедри богослов’я філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.

У розділі економічного блоку питань про діяльність та успіхи Недержавного пенсійного фонду «Покрова [5]» доповіла пані Олена Сотскова, представниця Адміністратора недержавних пенсійних фондів «Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів», який обслуговує НПФ «Покрова».

Сімдесят восьму сесію Синоду єпископів Києво-Галицького верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в лютому 2018 року.

Секретаріат Синоду єпископів
Києво-Галицького верховного архиєпископства УГКЦ

Джерело: news.ugcc.ua
Світлина з цього ж сайту