Четвер, 2017-12-07    10:29:50 UTC+1    Новини

У вівторок 28 листопада 2017 року в каплиці святого Йосифа Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа В. Рутського у Львові-Брюховичах випускники цього вищого духовного навчального закладу, які весною цього року успішно завершили в ньому своє навчання, а нещодавно прийняли пресвітерські свячення, відслужили приміційну Божественну Літургію.

Святу Літургію очолив о. Павло Долішний, ЧССВ, у співслужінні з о. Еміляном Ничаком, ЧСВВ, о. Романом Якимцем, ЧСВВ, та о. Марком Федаком, ЧСВВ. Усі вони отримали священичі свячення у Крехівському василіянському монастирі святого Миколая з рук преосвященного владики Василя Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, три тижні перед тим, у неділю 5 листопада.

Під час Святої Літургії о. Марко виголосив проповідь на євангельське читання з Євангелія від Луки про відречення себе та несення свого хреста (пор. Лк. 9, 23-24). У своїй гомілії він дав пояснення євангельського вислову про «ненависть» до своїх батьків і всіх близьких заради Царства Небесного. Під цими словами слід розуміти не ворожість або бажання зла для рідних, але вищість любові до Бога, яка не може бути співмірною з любов’ю навіть до своєї родини. Також проповідник наголосив на тому, що виявом християнської ідентичності та необхідними умовами наближення до Господа є вміння нести свої хрести та здатність відрікатися себе заради Божого Царства. Цей вимір відречення є можливим до виконання для всіх християн: як для монашества, так і для мирян, які однаково покликані до святості.

Особливо зворушливим був момент благословення, яке, з нагоди своєї приміції, новоієреї уділили священикам, братам та всім вірним, які брали участь у цій Святій Літургії.

Чернеча спільнота монастиря св. Йосифа у Брюховичах, при якому діє Василіянський інститут, вкотре вітає нововисвячених ієромонахів – випускників цієї Альма-матер та бажає їм плідного служіння у Божому винограднику. Редакція сайту osbm.info радо приєднується до цих вітань і побажань.

За інформацією із сайту vifbs.in.ua
Автор: бр. Кароль Семкович, ЧСВВ
Світлини з цього ж сайту

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *