Вівторок, 2017-12-05    9:06:16 UTC+1    Новини

У днях 27-29 листопада 2017 року в реколекційному архиєпархіальному центрі УГКЦ «Світлиця» у Брюховичах відбулися спільні реколекції католицьких єпископів західного та східного обрядів. Духовні вправи, в яких взяли участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Голова Конференції римо-католицьких єпископів України Митрополит Мечислав Мокшицький, Апостольский нунцій Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті та єпископи обидвох Церков, а також Мукачівської греко-католицької єпархії, очолив о. д-р Джермано Марані, ТІ, викладач Папського Східного Інституту в Римі та довголітній духовник Папської Колегії «Русікум», котрий дуже добре знає Україну, бо працював тут ще у 2001 році, коли вівся процес 26 мучеників УГКЦ, а потім неодноразово її відвідував.

Упродовж трьох днів учасники реколекцій мали змогу слухати духовних повчань, присвячувати час молитві та роздумам, а також брати участь у Божественних Літургіях у візантійсько-українському та латинському обрядах.

Темою цьогорічних реколекцій, яку обрав отець провідник, було замислення над образом «Ecce homo» – «Ось людина» (слова, взяті з Йо. 19,5), кисті брата Альберта Хмельовського, засновника Згромадження Братів Альбертинів. Це погляд на Ісуса в кайданах, Ісуса страждаючого.

«Час реколекцій – це час зустрічі з Богом і собою. Тішимося, що отець реколекціоніст заохотив нас до того, щоб ще більше поглянути на своє життя, на свої відносини з Ісусом Христом, нашим Вчителем, котрий став людиною, щоб нас відкупити і воскресити нас. Це Христос нам, владикам, своїм апостолам довірив свою Церкву», – підсумував свої враження від реколекцій Митрополит Мечислав Мокшицький.

«Спільні реколекції – це спільна дорога, і мають завжди кілька ключових моментів, – зазначив у своєму коментарі порталу Львівської архидієцезії Глава УГКЦ Блаженіший Святослав Шевчук. – По-перше – це іспит власного сумління, у слуханні Божого слова, та відновлення глибокого сопричастя між людиною і Богом, а відтак між нами – між братами. Думаю, коли єпископи двох обрядів в Україні, латинського та візантійського, разом роблять іспит свого сумління перед Богом, разом роблять свою дорогу, відновлюють свою дорогу до Господа Бога, відновляють це сопричастя з Богом і ближнім, воно не просто зближує нас з Богом, а зближує нас одних з одними. Ми тоді обновляємося і відчуваємо, що властиво є одною єдиною Церквою, одною єдиною родиною, хоча живемо в різних традиціях».

Владика Володимир Ґруца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, розповів, що цими днями єпископи роздумували над тим, як відкривати обличчя Бога. Звісно, що Господь ніколи не ховався, однак буденність часто віддаляє нас від цього обличчя, – зазначив архиєрей. – Тому наше завдання − щоразу більше відкривати Його для себе і наближуватися до Нього. «Це зустріч не тільки між нами, співбратами-єпископами, а й зустріч римо-католицької та східної традицій. Ми маємо в Україні унікальний дар, як сказав святий папа Іван Павло ІІ, бо тут Церква дихає двома легенями − двох традицій», − наголосив владика Володимир.

Крім того, єпископи запевняють, що такі реколекції − це чудова нагода для спільної молитви Католицької Церкви за мир в Україні, особливо в ці тяжкі часи, які зараз Україна переживає.

Завершилися реколекції спільною братньою зустріччю греко-католицьких та римо-католицьких єпископів України. Під час зустрічі вони ділилися своїми думками про душпастирство молоді, займалися опрацюванням питальника для секретаріату Папського Синоду, чергова сесія якого на тему «Молодь, віра та розпізнавання покликання» відбудеться восени 2018 року в Римі, ділилися інформацією про акцію «Папа для України» та про співпрацю між її реорганізованим технічним комітетом і місцевими Католицькими Церквами в Україні та обговорили інші питання.

Під час спільної зустрічі доповіді мали Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, владика Едвард Кава, Єпископ-помічник Львівської архидієцезії й Координатор Секретаріату акції «Папа для України», та голови молодіжних комісій УГКЦ та РКЦ в Україні.

Одним із результатів цієї спільної зустрічі був Заклик католицьких єпископів України до усильної молитви за мир 7-8 грудня 2017 року Божого.

За інформацією із сайтів www.rkc.lviv.ua та news.ugcc.ua
Світлини із сайтів www.rkc.lviv.ua та з вікіпедії

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *