Понеділок, 2017-11-13    22:41:52 UTC+1    Новини

У неділю 12 листопада завершилися урочистості відзначення 85-літнього ювілею від заснування нового осідку Папської Української Колегії Святого Йосафата на Джанікольському пагорбі в Римі, урочиста інаугурація якого відбулося 13 листопада 1932 року. У цей день, 12 листопада, який є днем літургійного вшанування святого священномученика Йосафата за григоріянським церковним календарем, ректорат, студенти, працівники, випускники та гості Колегії взяли участь в архиєрейській Божественній Літургії в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, яку очолив Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Santa Maria Maggiore в Римі.

Перед тим о 8:45 розпочалася воскресна Утреня, яку відслужив духівник колегії о. Роберт Лисейко, ЧСВВ. Співав Утреню та Святу Літургію хор студентів Колегії.

Із владикою Іринеєм співслужили єпископи – колишні студенти Колегії Кир Юрій Джуджар, Кир Кіро Стоянов та Кир Кен Новаківський, ректор Колегії о. Луіс Касіян, ЧСВВ, ректор собору Святої Софії о. Марко Семеген, віце-ректор Колегії о. Теодосій Грень, ЧСВВ, представники Головної управи Василіянського Чину о. Степан Стареправо, ЧСВВ, вислужений ректор Колегії, та о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, колишній духівник її студентів, випускники й теперішні студенти Колегії, а також інші священики.

У своїй гомілії владика Іриней, привітавши єпископів, ректорат і студентів, сестер і мирян, які служать в Колегії, а також всіх присутніх, зосередив свою увагу на особі святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, якого в цей день вшановує Католицька Церква. Він об’єднує різні народи і країни: народжений у Володимирі на Волині, Україна, духовно зростав у Вільнюсі, Литва, а віддав своє життя у цілопальній жертві у Вітебську, в Білорусі. Своєю молитвою, служінням, навчанням народу як священик і пастир він намагався якнайкраще виконати Божу волю. Так він став прикладом служіння Богові й людям, не забуваючи і про тих овечок, що не з цієї кошари, прагнучи, щоб було одне стадо і один пастир (пор. Йо. 10,15-16).

Другу частину своєї проповіді архиєрей присвятив події, яку в ці дні урочисто відзначають, – 85-тій річниці від заснування нового осідку Папської Української Колегії, якої святий Йосафат є небесним Покровителем. Ця Колегія, – наголосив владика Іриней, – була під час переслідування Католицької Церкви в Україні єдиною в Європі українською греко-католицькою семінарією. Вона була і залишається кузнею духовної еліти для нашої Церкви і народу, її випускники – єпископи, священики і миряни – багато послужили своєму народові та своїй Церкві.

Після завершення Святої Літургії ректор Колегії о. Луіс Касіян, ЧСВВ, сердечно подякував усім учасникам святкувань, зокрема випускникам, які приїхали з різних країн, щоб розділити радість свята, зустрітися з друзями із студентських років, поділитися своїми спогадами. Ректор собору Святої Софії о. Марко Семеген привітав ректорат і студентів Колегії Святого Йосафата з ювілеєм і, як студент Колегії в минулому, висловив вдячність своєму колишньому ректорові, а тепер Протоархимандритові Василіянського Чину – о. Ґенезію Віомару (хоч той був відсутній) та тодішньому віце-ректору – о. Степанові Стареправу, а також подарував єпископам і священикам пам’ятну медаль із зображенням Патріарха Йосифа Сліпого, 125-річчя від дня народження якого урочисто відзначається в цьому році.

Після того усі священнослужителі, студенти і гості, сестри монахині різних чернечих спільнот у Римі та друзі Колегії були запрошені на обід, під час якого о. Марко склав у дарі спільноті Колегії Святого Йосафата несподіваний і цінний подарунок – ялинку, привезену із села Заздрість на Тернопільщині в Україні, з рідної землі Патріарха Йосифа. Відтепер вона ростиме у саду Колегії, пригадуючи студентам про Україну.

Використано інформацію та світлини Прес-служби Папської Української Колегії Святого Йосафата із її сторінки у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *