П’ятниця, 2017-11-03    9:30:58 UTC+1    Новини

З вівторока 31 жовтня по четвер 2 листопада 2017 року у Патріаршому домі у м. Львові (вул. Хуторівка) проходила чергова зустріч Робочої групи щодо реалізації Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року. Метою цієї зустрічі було втілення головної теми Синоду єпископів «Літургія і молитва» впродовж цілого року (див. Постанови цього Синоду єпископів, який відбувся у Львові-Брюховичах в Україні 3-12 вересня 2017 року), а також приготування до всецерковної зустрічі єпархіяльних координаторів програми «Жива парафія», яка відбудеться від 27 листопада по 1 грудня у м. Мадриді, столиці Іспанії.

Під час цієї останньої зустрічі увага спершу була присвячена напрямкам діяльності Робочої групи. Зокрема, було представлено остаточний варіант статистичного аналізу душпастирського служіння парафій УГКЦ за 2015 рік. Також було презентовано проект нового варіанту опрацювання статистичних даних за 2017 рік.

Згодом мова йшла про єпархіяльне пасторальне планування, співпрацю Робочої групи з монашеством та Пасторальним міграційним відділом УГКЦ.

Головна тема Синоду єпископів 2017 року «Літургія і молитва» стала основною частиною зустрічі. Патріарша літургійна комісія разом із Робочою групою окреслили методологію співпраці у представленні головної теми цьогорічного Синоду на зустрічі єпархіяльних координаторів, а також практичні інструменти щодо втілення напрацювань упродовж цілого року. Крім того, на зустрічі було розглянуто проект проведення в УГКЦ Декади місійності у 2018 році.

За інформацією із сайту news.ugcc.ua

Довідка

Як відомо, Синод єпископів УГКЦ, який проходив 5-11 вересня 2011 року в м. Куритибі, Бразилія, затвердив Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року, беручи за основу розроблену перед тим концепцію «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» (постанова 5 цього Синоду єпископів). Згідно із прийнятою Стратегією, єпископи та священики-душпастирі спрямовуватимуть свою увагу як на практикуючих членів церковних громад, залучаючи їх дедалі більше до місії Церкви, так і на тих, які з різних причин віддалилися від Церкви або ще не мали нагоди пізнати Ісуса Христа.

Для втілення в життя прийнятої Стратегії розвитку УГКЦ 2020 Синод єпископів (див. Постанови Синоду єпископів 2011 року) визначив Робочу групу щодо реалізації цієї Стратегії, яку очолив владика Кен Новаківський, єпарх Нью-Вестмінстерський. А в кожній єпархії або екзархаті єпархіальний єпископ або екзарх призначив особу, яка є координатором втілення Стратегії УГКЦ в межах цієї єпархії чи екзархату. Робоча група щодо реалізації Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року має щороку кілька зустрічей, а також кожного року відбувається всецерковна зустріч єпархіяльних координаторів програми «Жива парафія».

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *