Середа, 2017-10-04    16:24:00 UTC+2    Новини

Кожного року в першу неділю після празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього Жовква вшановує свого покровителя – святого мученика Партенія, мощі якого від 1784 року спочивають у храмі Пресвятого Серця Христового при василіянському монастирі Різдва Христового.

Приготування до урочистого вшанування святого Партенія розпочалося 22 вересня, за дев’ять днів до свята на його честь: кожного вечора священики відправляли Службу Божу й виголошували тематичну проповідь, опісля молилися Молебень та Дев’ятницю до покровителя Жовкви. Вірні мали можливість приступити до святої Тайни Сповіді.

У четвер 28 вересня після молитви – Дев’ятниці на честь святого Партенія – його чесні мощі були виставлені для вселюдного почитання. Після цього відбулося помазання учасників спільної молитви олією, освяченою на мощах святого. Опісля аніматори спільноти МоКаДо (Молодь-Катехизація-Дозвілля) провели молитву адорації Найсвятіших Тайн, яку підготувала Галина Шиделко. Теми розважань було побудовано на роздумах про життя й духовний подвиг св. Партенія.

Наступного дня ввечері, після Святої Літургії, Молебню та Дев’ятниці на честь жовківського покровителя, відбулося святе Таїнство Соборування (Оливопомазання), в якому взяли участь дуже багато вірних (не лише парафіян парафії Пресвятого Серця Христового та жителів Жовкви, а й чимало вірних із навколишніх сіл).

У суботу, після вечірньої Служби Божої, Молебню та Дев’ятниці до св. муч. Партенія, о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, економ Провінції Найсвятого Спасителя в Україні відслужив Велику Вечірню з Литією, яку співали брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського, що у Брюховичах біля Львова.

Після відправи Вечірні відбулася процесійна хода вулицями Жовкви з мощами св. Партенія. У цій зворушливій молитві-роздумі про святе та боговгодне життя святого взяли участь багато жовківчан, які просили в Бога за посередництвом свого святого покровителя благословення та заступництва для Жовкви, миру та благословення для України.

Опісля священики, ченці й вірні повернулися до храму на Божественну Літургію та нічні чування.

У сам день свята, 1 жовтня, об 11:00 год. розпочалася урочиста Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Кир Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський. З ним співслужили генеральний вікарій Чину о. Йоанікій Чверенчук, настоятель Жовківського монастиря о. Володимир Маланюк, чимало священиків, як василіян, так і єпархіяльних. Службу Божу звеличив своїм співом молодіжний парафіяльний хор «Ангельський спів» під керівництвом п. Руслани Клепач.

Під час проповіді, базуючись на біблійних читаннях, владика Ігор наголосив на важливості молитви в житті людини, як спільної, літургійної, так і приватної, особистої. Господь завжди вислуховує молитву та благання людини, важливо ніколи не зневірюватися, не опускати рук, не розчаровуватися. Митрополит також звернув увагу на святе та праведне життя святого мученика Партенія, який своїм життям та мученицькою смертю прославив Бога й показав свою вірність Христові до кінця.

По завершенні Божественної Літургії владика Ігор уділив апостольське благословення з повним відпустом, з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, та привітав усіх жовківчан зі святом, адже цей день є також Днем міста Жовкви. Опісля всі разом заспівали Величання святому мученикові Партенієві. І насамкінець високопреосвященний Кир Ігор поблагословив речі духовного вжитку та окропив вірних освяченою водою.

Варто наголосити, що протягом дев’яти днів приготування й у сам день вшанування покровителя Жовкви багато вірних приступили до святої Тайни Сповіді та прийняли Святе Причастя.

Святий мученику Партенію, заступайся перед Богом за місто Жовкву та Україну, вимолюючи довгоочікуваний мир для нашої Батьківщини!

Інформація із сайту Жовківського василіянського монастиря
Автор о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ

Світлини із сайту osbm.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *