Субота, 2017-09-09    21:58:26 UTC+2    Новини

У понеділок 4 вересня 2017 року розпочався новий навчальний семестр у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах. А в п’ятницю, 8 вересня, відбулося урочисте відкриття цього нового 2017—2018 навчального року.

Цього року інавгурація навчального року у ВІФБС відбулася в монастирі Святих апостолів Петра й Андрія, чернечому домі Малої Справи Божого Провидіння (Згромадження Отців Оріоністів) у м. Львові, вул. А. Лінкольна, 12. В урочистому відкритті навчального року взяли участь викладачі Василіянського інституту філософсько-богословських студій, студенти цього Інституту (ченці василіяни, редемптористи й оріоністи) та їхні настоятелі. Також у цей день відновив чернечі обіти брат Йосафат (Юрій) Лацуга, СБП.

Розпочалася інавгурація навчального року Божественною Літургією, яку у монастирському храмі очолив настоятель монастиря о. Фабіо Чераза, СБП. З ним співслужили ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, префект студентів о. Віталій Назар, ЧНІ, та інші священики: оріоністи, василіяни й редемптористи. Співав хор студентів Василіянського інституту, під диригуванням Степана Дольного.

Після малого входу Літургії відбулося відновлення чернечих обітів брата Йосафата Лацуги, СПБ, які він склав Богові на руки настоятеля о. Фабіо Черази, виявляючи своє рішення й надалі, протягом ще одного року, служити Богові у чернечій спільноті, яку заснував о. Луїджі Оріоне.

У проповіді після прочитання Євангелія о. Фабіо зосередив увагу присутніх на необхідності віри, завдяки якій ми приймаємо від Бога щедрі дари, у тому числі дар витривалості на дорозі християнського покликання. Проповідник побажав благословенного нового року студентам і викладачам Василіянського інституту, а потім звернувся із словом настанови до брата Йосафата, якому побажав подальшого зростання у чернечому покликанні, а також звернувся до його родини, зазначаючи, що для них, особливо батьків, згода із рішенням сина, який обрав дорогу служіння Христові та ближнім і тому вже не зможе бути постійно з ними, є жертвою, милою Богові.

Після закінчення Божественної Літургії слово мав ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, який привітав усіх настоятелів, викладачів та студентів із початком навчального року. Він зазначив, що, досліджуючи історію освіти й виховання у Василіянському Чині, пересвідчився, що теперішній спосіб навчання ченців, програма навчання, влаштування осідку студій, призначення й посади осіб, відповідальних за навчання, мають свої корені ще в часах святого Йосафата й митрополита Йосифа Велямина Рутського. Адже вони не видумали чогось нового, а застосували у відновленій спільноті монашества Київської митрополії, з’єднаної з Римською Церквою, Василіянському Чині, чотирьохсотріччя якого відзначається цього року, те що вже існувало в Західній Церкві. Їхня система виховання й освіти взорувалася на системі освіти, започаткованій Петром Ломбардським у Франції та застосованій при влаштуванні духовних семінарій під час і після Тридентського собору у ХVІ ст. Духовна семінарія має дати майбутнім священикам передусім цілісне знання вчення Церкви, – адже це знання Бога вони покликані нести Його людові, – наголосив о. ректор, – а також вона має формувати їх поставу. Це знання подібне до мозаїки, що складається з багатьох окремих камінчиків, які, складені один біля одного, дають зображення. Очевидно, гарніше зображення буде в того, хто приклав більше старанності й зусиль, праці.

Отець ректор відзначив, що Василіянський інститут є відкритим для інших Згромаджень, адже в ньому вже тепер навчаються представники різних чернечих спільнот, так що він стає справді монашою школою.

На завершення о. Пантелеймон прочитав молитву з молебня на початок нового навчального року і відбулося окроплення усіх присутніх, зокрема студентів, свяченою водою.

Після цього настоятель монастиря о. Фабіо привітав усіх студентів, а зокрема брата Йосафата, який відновив свої тимчасові обіти, а також його родину, а хор заспівав «Многая літа! ».

Закінчилася спільна молитва співом християнського гимну «Боже великий, єдиний! », а після цього усі священики і студенти зробили перед церквою спільну фотографію.

Під час обіду, на який запросила гостей монастиря спільнота отців оріоністів, була можливість братерського спілкування, а на його закінчення брати редемптористи та брати василіяни заспівали декілька пісень.

Цього року у Василіянському інституті у Брюховичах навчаються 62 студенти, з яких 43 ченці Василіянського Чину Святого Йосафата, 11 – Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, 8 – Згромадження Отців Оріоністів.

Використано інформацію і світлини із сайту vifbs.in.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *