Середа, 2017-08-09    11:27:16 UTC+2    Новини

У днях 5-6 серпня 2017 року відбулася VI Всеукраїнська проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос біля м. Галича на Івано-Франківщині.

Кульмінацією прощі стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив у неділю 6 серпня Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

Цього року прочани вирушили до Крилоса з трьох міст: Івано-Франківська, Бурштина та Калуша. В усіх цих містах вранці 5 серпня проща розпочалася Божественною Літургією, після якої паломників благословляли у дорогу. До с. Крилос паломники прибули перед 17 год. у кількості близько 6 тисяч осіб. По прибутті до святого місця кожний прочанин, за допомогою організаторів та волонтерів, зареєстрував свій паспорт паломника.

О 17:00 год. тут відбулося представлення програми «Вірність. Жертва. Місія», яка присвячена ювілеєві 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Історичний екскурс відносно заснування Василіянського Чину, його хронологічного розвитку, діяльності та місії, а також пояснення символіки герба Чину у творчій та цікавій формі представили паломникам на початку цієї програми о. Йосафат Хаймик, ігумен монастиря Царя Христа у м. Івано-Франківську, та інші отці та брати василіяни. Супроводжували розповіді про Василіянський Чин графічні слайди, за допомогою яких молільники змогли краще прослідкувати історичні обставини життя й діяльності цього Чину.

Опісля отці і брати василіяни заспівали пісні, присвячені Митрополиту Андрею Шептицькому та Дрогобицьким мученикам. Разом з василіянами пісні співали й усі паломники, спільно з обласним оркестром «Квадро кордо», такі як «Пісню слави заспіваймо...» на честь святого Йосафата та інші.

На завершення представлення програми про Василіянський Чин аніматори парафії Царя Христа разом з присутніми затанцювали банси, швидкі та енергійні руханки під мелодії релігійних пісень. Відтак усі прочани мали змогу отримати повний відпуст, який надав Папа Франциск з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину.

Завдяки присутності багатьох священиків, які сповідали, учасники прощі мали можливість приступити до святого Таїнства Покаяння.

Вечірні богослуження та нічні чування, в яких взяло участь більше 7 тисяч паломників, розпочалися о 20:00 год. Молебнем до Пресвятої Богородиці.

По його завершенні відбувся похід до княжої криниці та освячення води для паломників, а потім біля Успенського собору Велику вечірню з литією очолив Преосвященний владика Йосафат Мощич, єпископ-помічник Івано-Франківський.

Разом із владикою Вечірню співслужили отці Івано-Франківської духовної семінарії святого Йосафата та отці василіяни.

Під час Вечірні відбулось урочисте винесення Галицької чудотворної ікони Матері Божої, перед якою всі вірні протягом ночі могли заносити щирі благання, просячи у Пресвятої Богородиці опіки та заступництва.

«Це місце є святим і через Галицьку чудотворну ікону Матері Божої відбулося багато зцілень, тому приходьмо сюди частіше, і не тільки під час прощі», – запросив паломників владика Йосафат на закінчення спільної молитви.

Після закінчення Литії паломники мали нагоду почути розповідь про історію ікони, а тоді розпочалися нічні чування, програму яких підготувала Івано-Франківська духовна семінарія.

Після завершення нічних чувань, поблизу школи с. Крилос розпочалася євангелізаційно-мистецька програма для молоді, яка тривала до 6:00 год. ранку.

Молитва разом з музикою – саме в такому дусі організатори, Молодіжна комісія Івано-Франківської Архиєпархії, провела цю частину ночі. Були запрошені на євангелізаційно-мистецьку програму, щоб своїми талантами прославити Господа та послужити людям, такі виконавці: семінарійний гурт «Ефата», Оксана Сливка, Олег Чигер, Світлана Весна, християнська спільнота «Як Марія», колектив «Вітер надії», Галина Бранкевич, Галина Рудик, Оксана Романюк та інші.

Від самого ранку площа перед собором щораз більше заповнювалася людьми, а по прибутті до відпустового місця Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава його радісно зустрів і привітав Високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, разом з єпископами, духовенством та вірними, які прийняли свого пастиря гучними оваціями та щирою спільною молитвою.

О 10:00 год. розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Предстоятель УГКЦ у співслужінні з владиками Володимиром Війтишиним, архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським, Василем Семенюком, архиєпископом і митрополитом Тернопільсько-Зборівським, Михайлом Колтуном, єпархом Сокальсько-Жовківським, Василем Івасюком, єпархом Коломийсько-Чернівецьким, Тарасом Сеньківим, єпархом Стрийським, Йосафатом Говерою, екзархом Луцьким, Василем Тучапцем, екзархом Харківським, Йосафатом Мощичем, єпископом-помічником Івано-Франківським, та Теодором Мартинюком, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським, численними священиками, при великій участі паломників з усіх усюд, кількість яких, за оцінками, сягала 50-ти тисяч.

У своїй проповіді після прочитання Євангелія Блаженніший Святослав звернувся до слухачів, роздумуючи над уривком Євангелія про малу віру Петра та згадуючи пам’ять двох українських святих – Бориса і Гліба.

«Човен, вітри навколо якого сильні. У цьому човні апостоли вбачали Слово Боже, і цим човном є Церква. Цей човен, якого ми можемо торкнутися тут, у Крилосі, ставши на підвалини древнього собору. Хоча Успенський собор зруйнований, Церква стоїть, бо нею, за словами апостола Павла, є ми з вами».

«Та сама Церква стоїть тут, яка дала Вселенській Церкві святого Йосафата Кунцевача, та сама Церква, яка 30 років тому написала заяву про вихід з підпілля, та сама Церква вдивляється в ікону Божої Матері, яка 100 років тому, через маленьких пастушків у Фатімі, об’явила послання про молитву за навернення Росії, та сама Церква стоїть тут», – наголосив Глава УГКЦ.

Далі Блаженніший Святослав ствердив: «Бог – вірний, і Його рука ніколи не переставала бути короткою. Він вірний, але прагне нашої віри. Таку довіру бачимо у сьогоднішньому Євангелії про розбурхане Галелейське море, де Петро йде по воді. Це школа віра, це досвід, де учні бачать Христа на воді. Ці кроки дозрівання віри має пережити кожний з нас, який у своєму житті переживав самотність. Кожний має пережити переломний момент і досвідчити Бога як Особу. Він ось уже котрий рік веде наш народ через розбурхані хвилі війни».

На завершення свої проповіді Предстоятель УГКЦ промовив: «Господь каже: Чого сумніваєшся, маловіре? Бог – вірний і вчить нас віри та довіри. Ця довіра відкривається нам через Богородицю, чудотворна ікона якої знаходиться тут, у Крилосі. Маріє, допоможи нам, нашим сім’ям та народові переплисти море нашої житейської дороги».

При кінці Святої Літургії Блаженніший Святослав запросив усіх учасників прощі помолитися «Символ віри» в наміренні Святішого Отця Папи Франциска, після чого уділив усім повний відпуст.

На закінченя Божественної Літургії Високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, висловив слова подяки усім, хто спричинився до проведення цієї VІ Всеукраїнської прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Митрополит Володимир подякував дітям, молоді, владі, духовенству – усім тим, які своїми активними діями зробили можливими урочистості сьогоднішнього дня.

Завершилось богослужіння спільним виконанням гимну «Боже великий, єдиний» в наміренні кращої долі Батьківщини-України.

За матеріалами із сайту Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ
Світлини Прес-служби Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
Див. також відеоматеріал на сторінці Живого ТБ у фейсбуці

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *