П’ятниця, 2017-07-14    15:10:37 UTC+2    Новини

У неділю 9 липня 2017 року під час Божественної Літургії у храмі Крехівського василіянського монастиря святого Миколая відбулися облечини в чернечий одяг шістьох кандидатів до Крехівського новіціату, який діє при цьому монастирі.

Божественну Літургію з нагоди цієї урочистої події очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, у співслужінні з Протоігуменом Провінції Святого Миколая в Україні о. Андрієм Белеканичем, Ігуменом Крехівського монастиря о. Іваном Майковичем, Вчителем новиків о. д-ром Августином Стрижиком, Ректором ВІФБС о. д-ром Пантелеймоном Трофімовим, Директором Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата о. Іринеєм Гуменом та іншими священиками з обидвох василіянських Провінцій в Україні та єпархіяльними священиками тих парафій, з яких походять згадані брати-кандидати. У Святій Літургії взяли участь, крім парафіян храму, рідні та знайомі братів, які мали облечини.

Після малого входу Літургії відбувся обряд облечин, який очолив Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні о. Андрій Белеканич, ЧСВВ. Під час постриження і зодягнення в чернечий одяг кожен із кандидатів отримав нове ім’я, на знак переміни життя і вибору чернечого стану. Чотири новооблечені новики належать до Провінції Найсвятішого Спасителя, це брати Михаїл (Василь Гошовський), Іларіон (Назарій Смуток), Ілля (Іван Шикітка) і Маркіян (Роман Король), а два – до Провінції Святого Миколая: брати Миколай (Євген Костак) та Христофор (Владислав Юрик).

У своїй проповіді під час Святої Літургії Протоігумен о. Йоан Школик звернув, зокрема, увагу на зміст події, яка щойно відбулася, адже зодягнення у василіянську чернечу рясу виявляє, з боку новооблечених, їхнє рішення присвятити своє життя цілковитому служінню Богові, а з боку Чину – прийняття їх з довір’ям у свої ряди. Як відомо, облечинами в чернечий одяг розпочинається новіціат у Василіянському Чині Святого Йосафата, який триватиме один рік і закінчиться складенням новиками перших чернечих обітів.

На закінчення Святої Літургії відбулися подячні та напутні промови, які виголосили Настоятелі і Виховники братів: Магістр новиків о. Августин Стрижик, Ігумен Крехівського монастиря о. Іван Майкович, Протоігумен о. Андрій Белеканич. Після цього подяку Богові, батькам та Настоятелям склав в імені всіх новиків, які прийняли облечини, брат Ілля Іван Шикітка.

За інформацією із сайту osbm.org.ua, де можна переглянути фоторепортаж із цієї події.
Світлини з цього ж сайту.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *