- OSBM - http://osbm.info -

«Веселі канікули з Богом – 2017» при василіянських монастирях і парафіях в Україні

П’ятниця, 2017-07-14    14:54:17 UTC+2    Новини

[1]Літо – пора відпочинку, подорожей, виїздів на природу, нових вражень та знайомств із цікавими людьми. А для дітей, які мають можливість взяти участь у літніх християнських таборах, літо це ще й час «Веселих канікул з Богом». Нижче подаємо короткі повідомлення про літні християнські табори для дітей при василіянських монастирях та парафіях в Україні. Як і в минулі роки, цього року в їх організації, крім місцевих священиків та аніматорів, брали участь студенти Василіянського інституту у Брюховичах.

Очевидно, літо триває, тому, крім наведених нижче, буде багато й інших таборів, можливо й у вашій місцевості. Тож не пропустіть такої нагоди.

«Веселі канікули з василіянами» у Брюховичах

[2]З 19 по 25 червня 2017 року при семінарії Отців Василіян в смт. Брюховичі пройшли «Веселі канікули з василіянами».

Цього року 130 дітей разом з аніматорами християнського товариства «МоКаДо» із Жовкви, які й підготували унікальну програму, та під духовним проводом о. Петра Венгрина, ЧСВВ, знайомилися з ченцями-василіянами, їх визначними постатями, харизмою та різними цікавими фактами з життя монахів.

Програма була присвячена святкуванню 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

[3]Кожного дня діти брали участь у Святій Літургії, мали катехизацію та весело проводили час під час ігор, бансів, квестів, а також розвивали свої таланти на різноманітних майстер-класах.

[4]Найбажанішим сюрпризом наприкінці тижня стала поїздка в колиску покликань Василіянського Чину – Крехів. Діти побували на ексклюзивній екскурсії, де змогли побачити життя монахів: молитву, працю на фермі, бджільництво, випікання хліба…

Завершальним етапом табору стало недільне святкування: урочиста Свята Літургія, відео-презентація пройденого тижня та солодкі частування.

Табір у Брюховичах першим серед василіянських монастирів розпочав естафету знайомства дітей з василіянами. Організатори бажають іншим командам аніматорів успішного проведення Веселих Канікул та щедрих плодів їх праці

За повідомленням Орисі Шняк, Віри Янкович, Тані Чебеняк для сайту vifbs.in.ua [5].
Світлини з цього ж сайту.

«Веселі канікули з василіянами» при Жовківському монастирі

[6]«Веселі канікули з василіянами» — саме під таким гаслом цього року відбувся християнсько-дитячий табір при монастирі Отців Василіян у місті Жовкві. Табір розпочав свою діяльність 3 липня і тривав протягом семи днів. У ньому взяли участь і брати-студенти ВІФБС у Брюховичах.

На протязі цього тижня діти весело та цікаво провели свій відпочинок. Завдяки аніматорам «МоКаДо» кожен із маленьких учасників зміг взяти участь у різних творчих гуртках, активних іграх, естафетах та в інших незабутніх заходах.

[7]Також цього тижня діти брали участь у Святих Літургіях і катехизаціях, на яких вони більше дізналися про монахів василіян та їхнє життя. Крім того, учасники табору ознайомилися із видатними постатями Василіянського Чину, а саме: св. Василієм Великим, св. Йосафатом Кунцевичем та митрополитом Андреєм Шептицьким.

Цей насичений тиждень зумів подарувати кожній дитині безліч яскравих посмішок, неймовірних вражень та багато інших радісних відчуттів.

За інформацією Прес-служби ВІФБС із сайту vifbs.in.ua [8].
Світлини з цього ж сайту.

«Веселі канікули з Богом – 2017» при монастирі Царя Христа в Івано-Франківську

Перший тур християнського табору «Веселі канікули з Богом – 2017» на Майзлях

[9]Із 26 червня по 2 липня на парафії Царя Христа на Майзлях (назва району в м. Івано-Франківську) проходив дитячий християнський табір «Веселі канікули з Богом – 2017». Тема цьогорічного табору була присвячена 400-річному ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата. Провести канікули з Богом при храмі Царя Христа зголосилося 150 дітей віком 7-9 років. Табір відбувся з благословення о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, ігумена василіянського монастиря в Івано-Франківську і пароха парафії храму Царя Христа, а духовним провідником табору був о. Амвросій Козак, ЧСВВ.

[10]Кожного дня парафіяльна спільнота аніматорів разом з братами-семінаристами Івано-Франківської семінарії св. Йосафата та братами-василіянами намагалися розповісти дітям про великих і могутніх осіб Церкви і Чину: св. Василія Великого, св. Володимира Великого, святих Кирила і Методія, св. Йосафата Кунцевича, Йосифа Велямина Рутського, Андрея Шептицького, блаженних Дрогобицьких мучеників. А також намагалися в інтерактивний спосіб ознайомити присутніх з чеснотами, якими вони володіли, монашим одягом, символікою Василіянського гербу.

[11]Канікули були дійсно веселі, оскільки кожний день дарував багато радості і щастя. Завдяки різноманітним іграм, конкурсам, естафетам, бансам, руханкам на обличчі дітей з’являлася усмішка як знак щирої радості. У рамках програми табору відбувся похід у центр міста, поїздка у смт. Більшівці, Велика гра на річці. А найголовнішим було те, що сам Христос — Син Бога Живого, ласкаво приходив щодня до сердець дітей у Пресвятій Тайні Євхаристії.

Інформація і світлини із сайту osbm.if.ua [12].

Другий тур християнського табору “Веселі Канікули з Богом – 2017” на Майзлях

[13]Із 3 по 9 липня при василіянській парафії Царя Христа в Івано-Франківську відбувся дитячий табір «Веселі канікули з Богом – 2017» для дітей віком 10-12 років під гаслом «З василіянами крізь століття». Програма табору була присвячена 400-літньому ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата.

[14]Кожного дня учасники табору брали участь у Божественній Літургії, яку служив духовний провідник о. Амвросій Козак, ЧСВВ.

На катехизаціях, які провадили брати-василіяни, студенти Брюховицької семінарії, діти знайомилися з визначними та незламними постатями Василіянського Чину: св. Василієм Великим, св. Йосафатом Кунцевичем, Митрополитом Йосифом Велямином Рутським, Митрополитом Андреєм Шептицьким, блаженними Дрогобицькими мучениками – отцями Северіяном Бараником, Віталієм Байраком та Йоакимом Сеньківським, а також згадували про св. Володимира Великого і свв. Кирила і Методія.

[15]Весело проводячи час, завдяки руханкам, різноманітним естафетам, танцюючи банси, граючи ігри, маючи цікаві гуртки, навіть просто спілкуючись між собою, – діти ближче знайомилися і знаходили нових друзів, усмішка не сходила з їхніх облич.

[16]Захоплюючою була також поїздка в Галицький національний природний парк, де всі учасники табору змогли побачити різноманітних тварин, що тут проходять реабілітацію, та красу навколишньої природи. Опісля усі вирушили в Санктуарій Пресвятої Діви Марії Цариці Миру що в Більшівцях.

Табір закінчився у неділю Урочистою Святою Літургією, яку співали єдиним хором всі учасники табору, а опісля на монастирському подвір’ї відбулась духовно-розважальна програма.

Інформація і світлини із сайту osbm.if.ua [17].

«Веселі Канікули з Богом – 2017» при монастирі святого Онуфрія у Львові

[18]Дитячий християнський табір «Веселі Канікули з Богом – 2017», який відбувався з 3 по 9 липня 2017 року при василіянському монастирі святого Онуфрія у Львові мав назву «Дорогою до святості». Діти — учасники табору відкривали таємницю старовинної книги «Таємниця 400-ліття», яку знайшла дівчинка Вікторія на полиці у великій бібліотеці. Діти разом з головними героями – Вікторією та Часом – мандрували сторінками загадкової книги, відкриваючи щодня нові таємниці життя Василіянського Чину і його святих.

[19]Виконуючи різноманітні й цікаві завдання, відкривали чесноту мудрості святого Василія Великого, чесноту єдності святого Йосафата Кунцевича, чесноту дружності блаженного Йосафата Коциловського, чесноту доброти блаженного Павла Гойдича, чесноту мужності Дрогобицьких мучеників: Северіяна, Віталія та Якима.

Разом із провідниками табору, діти мали нагоду відвідати велику кількість музеїв міста Львова, проїхатися «Чудо-поїздом» та побувати у найбільшому музеї – Шевченківському гаї.

[20]Взяли участь у поїздці до колиски покликань Василіянського Чину – Крехівського монастиря, де мали похід на джерело, екскурсію, молитву перед двома чудотворними іконами – Богородиці та святого Миколая. Відвідали в Жовкві монастир Різдва Христового Отців Василіян та Церкву Серця Христового, де мали Божественну Літургію.

Креативні майстер-класи, веселі розваги, командні ігри допомогли дітям розвинути свої творчі здібності, знайти нових друзів та радісно провести час канікул разом з Богом.

Щира подяка ігуменові Святоонуфріївського монастиря о. Йоакиму Ошусту, ЧСВВ, духовному провіднику табору о. Антонію Яремчуку, ЧСВВ, керівнику табору пані Надії Мирці та всій команді аніматорів храму святого Онуфрія, а також людям доброї волі, які молитвою, добрим словом чи працею долучилися до проведення цього табору. Хай Господь кожного з них щедро благословить!

Інформація і світлини із сайту osbm.lviv.ua [21].

«Веселі канікули з Богом» при Луцькому василіянському монастирі

[22]Із 3 по 9 липня при Луцькому василіянському монастирі відбулися «Веселі канікули з Богом» за участю близько 50 дітей різного віку.

Темою цьогорічного табору стало знайомство із монахами Чину святого Василія Великого. Упродовж тижня діти могли довідатися про історію цього Чину та про прикмети монашого життя завдяки цікавим інсценізаціям, катехизації, участі у Божественних Літургіях та спільних розвагах. На дозвіллі діти вчилися виготовляти ангеликів та родинне дерево.

[23]У четвер діти разом з аніматорами та керівниками табору помандрували до музею сільського господарства Волині у Рокинях. Там вони відпочили, а також змагалися у спритності під час естафет.

[24]Субота була насиченою як для керівників табору й аніматорів, так і для дітей. У цей день команди змагались у спритності під час естафет. Діти перевірили також знання, отримані під час табору, бо ж мали якнайшвидше виконати завдання Великої гри.

[25]У неділю до учасників табору завітав Преосвященний владика Йосафат Говера, Луцький екзарх. Він очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з ігуменом монастиря та настоятелем храму о. Терентієм Цапчуком, ЧСВВ, та духівником табору о. Августином Запоточним, ЧСВВ. Під час проповіді владика звернувся до дітей, підкресливши роль монашества у житті УГКЦ, а також побажавши їм гарного проведення літнього часу, на Божу славу й особисту користь.

Інформація і світлини із сайту osbm.lutsk.ua [26].

«Веселі канікули з Богом – 2017» при Мукачівському василіянському монастирі

[27]Із 3 по 6 липня 2017 р. при монастирі Отців Василіян в м. Мукачеві, вже третій рік поспіль, діяв релігійно-відпочинковий табір «Веселі канікули з Богом – 2017».

У програмі табору для дітей проводилися богослужіння, катехизації, релігійні ігри та конкурси. Щодня учасники брали участь у Божественній Літургії з поясненням Слова Божого.

[28]На третій день релігійно-відпочинкового табору діти, у супроводі Настоятеля монастиря о. Веніамина Довганича та батьків, відбули похід до водоспаду Шипіт та мальовничих місць Українських Карпат поблизу села Пилипець.

Табір залишив незабутні враження не тільки завдяки новим знанням і відкриттям, але й завдяки новим знайомствам і корисно проведеному часові в товаристві друзів.

Інформація і світлини із сайту osbm.org.ua [29]