Вівторок, 2017-07-11    21:55:00 UTC+2    Новини

З нагоди відзначення 125-річчя Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в понеділок 10 липня 2017 року на катедральному престолі в базиліці Святого Петра у Ватикані була відслужена подячна Архиєрейська Божественна Літургія.

Святкове богослуження очолив делегат Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Преосвященний владика Михаїл Бубній, ЧНІ, Екзарх Одеський, який очолює Патріаршу комісію у справах монашества УГКЦ.

З ним співслужили Преосвященні владики Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський візитатор для вірних УГКЦ в Італії, та Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік Папської базиліки Santa Maria Maggiore, священики василіяни з монастиря Головної управи та Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі на чолі з Протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром та священики з Італії й інших країн.

Розділити радість із сестрами служебницями прибули представниці інших чернечих спільнот, зокрема, сестри Чину святого Василія Великого й сестри Катехитки святої Анни, а також Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та миряни. Своїм співом урочистості прикрасив хор парафіяльного храму святих Сергія і Вакха, що в Римі.

Особливо чисельною була участь сестер служебниць, адже до Рима в ці дні прибули настоятельки та представниці Провінцій Згромадження з різних країн світу, в яких воно діє, на ХІІІ Генеральну Капітулу цього Згромадження, яка розпочалась оцим урочистим відзначенням його 125 річчя.

«Нехай блаженна Йосафата буде прикладом того, як здійснювати ідеал молитви та служіння найбільш потребуючим», – з таким побажанням, у світлі гасла ХІІІ Генеральної Капітули Згромадження «Йти слідами Блаженної Йосафати», у своїй проповіді під час Святої Літургії у базиліці Святого Петра звернувся до всіх сестер служебниць Непорочної Діви Марії владика Іриней Білик, ЧСВВ.

Промовляючи по-українськи та по-італійськи, владика Іриней пригадав присутнім історію Згромадження, відзначивши, зокрема, витривалість сестер у вірності Богові, Церкві та своєму покликанню служити ближнім під час переслідувань Церкви у країнах Східної Європи.

У світлі євангельського читання про блаженства (Мт. 5,1-11) архиєрей вказав на те, як богопосвячене життя є здійсненням євангельських рад. Він також побажав успіхів для праць Генеральної Капітули задля якнайревнішого здійснення харизми Сестер Служебниць в сучасних обставинах.

Після Святої Літургії та урочистого многоліття владика Михаїл зачитав привітання від Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, адресоване Генеральній настоятельці сестрі Терезі Слоті та всім сестрам Згромадження. Після зачитання цього листа владика Михаїл склав подяку сестрам від себе та від імені всього монашества УГКЦ, поділившись думками про гасло ХІІІ Генеральної Капітули та побажавши сестрам Божого благословення у її проведенні.

На закінчення єпископи, священики, сестри та всі учасники молитви зробили спільну фотографію.

Як відомо, Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії було засноване 28 серпня 1892 року в селі Жужель (тепер Жужеляни), на Львівщині, а його співзасновниками були блаженна Йосафата Гордашевська, о. Єремія Ломницький, ЧСВВ, провідник місій у цьому селі, та о. Кирило Селецький, парох у Жужелі. Ювілейні святкування, розпочавшись в Україні  у серпні минулого року, відбувалися у всіх Провінціях Згромадження, а з нагоди Генеральної Капітули, на яку зібралися в Римі 32 делегатки з усіх куточків світу, із країн, в яких Сестри звершують свою місію, в понеділок 10 липня 2017 року урочиста Свята Літургія з нагоди Ювілею була відслужена на катедральному престолі базиліки Святого Петра.

За інформацією із сайту українського відділу Ватиканського Радіо,
на якому можна прослухати проповідь владики Іринея Білика,
послання Блаженнішого Святослава та вітання владики Михаїла Бубнія.

Світлини із сайту www.sisterssmi.org

Більше світлин із цієї події можна переглянути тут

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *