П’ятниця, 2017-07-07    10:41:58 UTC+2    Анонси

ГО «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю, цього року вперше проведе фестиваль «Ковчег дружби». Цей захід покликаний показати львів’янам і гостям міста дари людей з особливими потребами, а також зібрати кошти на функціонування будинку тимчасового підтриманого проживання «Витанія» Громадської організації «Лярш-Ковчег» на наступний 2018 рік.

Місце проведення фестивалю: Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького у м. Львові.

Час проведення: Неділя 9 липня 2017 року, год. 14:00 – 22:00.

Під час фестивалю учасники зможуть взяти участь у різноманітних майстер-класах, які будуть цікавими як дорослим, так і малечі. Це виготовлення листівок, прикрас з фетру, освоєння петриківського розпису, жестової мови, різноманітних бансів та ще багато цікавого. У всіх майстер-класах будуть залучені наші друзі – саме так ми називають у Лярші людей з розумовою неповносправністю, які також зможуть показати свої таланти в невеличкій театральній виставі.

Опісля на всіх чекає вечірня програма – концерт в неймовірно теплій атмосфері.

Увесь час на території фестивалю діятимуть ярмарок, безпрограшна лотерея, стіл взаємодопомоги, фотозони. Кожен охочий зможе долучитись до створення великої картини, де зможуть залишати побажання для Ляршу, своє бачення ролі людей з розумовою неповносправністю в житті міста, а також побачити як зображають на картинах світ наші друзі.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

14.00-20.00 – Ярмарка виробів людей з розумовою неповносправністю
14.00-19.00 – стіл взаємодопомоги Лярш-Ковчегу
14.00-18.00 – дитяча зона (малювання казки на асфальті, клоуни)
14.30-18.30 – Майстер-класи з Петриківського розпису, виробів з фетру, миловаріння, жестової мови, арт-терапія з психологом
15.30-17.30 – банси
18.00-18.30 – театральна вистава за участі людей з особливими потребами
18.30 – 22.00 – КОНЦЕРТ (Piano, Віктор Винник (гурт «Мері»), Орест Прус (гурт «Навігатор»), гурт Zion та особливий сюрприз )

Світлина спільноти «Лярш-Ковчег» угорі статті – із сторінки ГО «Лярш-Ковчег» у фейсбуці.

Більше інформації для волонтерів можна знайти тут.

Довідка

Історія Ляршу (із сайту www.larche-kovcheh.org.ua)

«Люди з розумовою неповносправністю можуть зачіпати серця і закликати інших до єднання через свою простоту і вразливість. У такий спосіб вони є живим нагадуванням для широкого світу про найважливіші цінності серця, без яких знання, влада та діяльність втрачають своє значення та мету».   (Із Хартії Ляршу)

Перша спільнота Лярш (з франц. «L’Arche» – Ковчег) заснована 1964 року в селі Тролі у Франції відомим філософом та богословом Жаном Ваньє та отцем Томасом Філіпом.

Жан Ваньє (www.jean-vanier.org) – син генерал-губернатора Канади, професор університету, в минулому офіцер морського флоту. На запрошення свого духовного наставника о. Томаса Філіпа, він приїхав до Франції у маленьке село Тролі, на північ від Парижа. Там він відвідав інтернат, у якому жили неповносправні люди, і був дуже вражений інституалізацією осіб з неповносправністю. Він запросив двох із них – Рафаеля Сімі та Філіпа Су – полишити цей заклад і почати жити в його домі. Натхненний ковчегом Ноя, Жан назвав їхній будинок Ковчег (французькою мовою L’Arche).

Ця маленька спільнота швидко розрослася, приймаючи нових осіб з неповноправністю та молодь, яка хотіли поділяти з ними своє життя. Дуже швидко такі спільноти були започатковані і в інших країнах.

Жан, який був провідником спільноти в Тролі до 1981 року, досі залишається вчителем, який надихає. Він і сьогодні живе там. Багато друзів та студентів відвідують його, аби досвідчити цей новий спосіб життя.

Жан багато подорожує, відвідує спільноти Ляршу, надихає людей на нові проекти, читає лекції, провадить реколекції. Він декілька разів відвідував Україну.

Жан Ваньє отримав багато нагород за свою діяльність. Його книжки перекладені 29-ма мовами світу. Він є також співзасновником руху «Віра і Світло» для осіб з розумовою неповносправністю та їхніх родин.

Лярш в Україні (із сайту www.larche-kovcheh.org.ua)

«Чим раз  тим більше я усвідомлюю, що любити значить приймати людей такими, якими вони є, робити це з повагою через їхню особливість, через те, що вони діти Господні. У кожного є свої переваги, недоліки, краса і, звісно ж, слабкість. Приймаючи інших, даємо їм свободу бути самими собою».   (Жан Ваньє)

Коротка історія

Перша спільнота «Лярш» в Україні була започаткована у місті Львові. До України ідею життя спільноти Лярш принесла Зеня Кушпета – українка, яка народилася та виросла в Канаді, піаністка за професією, викладач університету.

Маючи досвід проживання у спільноті Ляршу в Канаді, вона зібрала групу зацікавлених людей, які готували створення такої спільноти в Україні.

У підготовчий період у Львові розпочали діяльність творчі майстерні, де особи з розумовою неповносправністю разом з асистентами могли перебувати впродовж дня. Спочатку координаційний центр «Лярш-Ковчегу» знаходився в Центрі духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» (Український Католицький Університет). Перша майстерня почала діяти ще у 1998 році, згодом їх стало чотири, плюс ще одна окрема програма для друзів з глибокою неповносправністю.

На базі цих 5-ти програм була створена спільнота Лярш-Ковчег, яка у 2008 році увійшла до Міжнародної Федерації Ляршу.

У листопаді 2011 відкрився перший спільнотовий будинок підтримуваного проживання.

Сьогодні спільнота «Лярш-Ковчег» у Львові має 4 творчі майстерні, Денну Програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю та Будинок підтриманого проживання.

Спільнота об’єднує понад 100 осіб (67 осіб неповносправних, 30 асистентів, 6 членів адміністративної ради та волонтерів).

Ми разом працюємо і відпочиваємо, молимось і святкуємо, розділяємо трапезу, ділимось радощами і труднощами.

Людей з розумовою неповносправністю ми називаємо друзями, вважаючи їх вчителями дружби та простоти життя.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *