П’ятниця, 2017-06-16    10:16:12 UTC+2    Новини

Останні два тижні були багаті на події в парафіях, які обслуговують отці василіяни з монастиря у Венгожево та приєднаної до нього резиденції в Кентшині, що належать до Провінції Покрову Пресвятої Богородиці в Польщі. Подаємо короткі повідомлення про ці події з інтернет-сайту цієї Провінції. На даний час отці із згаданих двох чернечих осідків обслуговують греко-католицькі церковні громади у Венгожево, Гіжицько, Банях Мазурських, Круклянках, Кентшині й Асунах.

Перша Сповідь та Урочисте Святе Причастя в Гіжицьку

27-28 травня в парафії Пресвятої Тройці в м. Гіжицьку восьмеро дітей приступили до Святої Тайни Покаяння та урочистого Святого Причастя.

В суботу 27 травня діти разом з батьками та рідними прийшли до храму, щоб отримати прощення провин у Святій Тайні Покаяння, а в неділю 28 травня під час Святої Літургії в урочистій атмосфері прийняли Пресвяту Тайну Євхаристії.

Відбулися Таворські Говіння у Венгожеві

У днях від 1 по 4 червня 2017 року у василіянському Свято-Михайлівському монастирі у містечку Венгожево, що на Мазурах, відбулися Таворські Говіння для мирян, на які прибуло кільканадцять осіб із греко-католицьких парафій: Варшави, Бартошиць, Круклянок, Лідзбарка Вармінського, Лодзі та Ольштина.

Духовні вправи розпочалися у четвер 1 червня о год. 18:30 Божественною Літургією, а закінчилися в неділю 4 червня. У програмі цих говінь, крім спільної молитви, біблійних читань та зустрічей, був також час на відпочинок на мазурських озерах. Особливістю цих вправ було те, що вперше на таку зустріч приїхала одна сім’я із своїми дітьми.

Духовні вправи організував парох української громади Кентшина о. Ігор Гарасим, ЧСВВ, якому допомагали також о. Василь Парасюк, ЧСВВ, – парох у Гіжицьку та с. Франциска Саламашек, СНДМ, з монастиря сестер служебниць Непорочної Діви Марії з Круклянок.

Такі духовні вправи для мирян, які бажають поглибити своє духовне життя та краще пізнати Святе Писання, у венгожевському монастирі проводяться кілька разів на рік. Наступну зустріч мирян в рамках Таворських Говінь заплановано на 21-24 вересня 2017 року.

Храмовий празник у Гіжицьку

5 червня 2017 року в другий день Зелених Свят, на свято Пресвятої Тройці, в гіжицькій парафії відбувся парафіяльний празник.

У цей день віслужилася подячна Свята Літургія, яку очолив і виголосив на ній проповідь о. Олексій Федорович зі Стрия (Україна). Разом з ним співслужили: місцевий парох о. д-р Василь Парасюк, ЧСВВ, о. Василь Кепещук, ЧСВВ, ігумен Венгожевського монастиря, о. Григорій Столиця, декан венгожевський, о. Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, з Кентшинського монастиря, о. Богдан Кішко з Мокрого.

Участь у Літургії взяли багато парафіян гіжицької парафії, а також гості з різних сусідніх парафій. На завершення діти подякували о. Олексію за спільну молитву і виголошену проповідь і побажали йому та всім присутнім священикам подальшої плідної праці у Христовому винограднику

Свято Родини у Ридзеві

10 червня 2017 року в Ридзеві на мальовничому узбережжі озера відбулося щорічне Свято Родини для українців, яке організував разом із своїми парафіянами о. Василій Парасюк, ЧСВВ, парох греко-католицької парафії в Гіжицьку.

На свято зійшлися батьки зі своїми дітьми, щоб разом помолитися за святість своєї родини, подякувати Богові за Його милосердя і всі отримані ласки.

Після цього для всіх учасників свята було організовано стараннями парафіян з Гіжицька та доброчинною пожертвою родин Білас святкову гостину. Організатори та учасники свята щиро вдячні родині Білас за надану можливість організувати свято на їхній території.

Зустріч сімей із парафій Асун та Кентшина

11 червня в місцевості Piękna Góra, що неподалік містечка Гіжицько, в осередку «Gwarek» відбулася інтергаційна зустріч сімей двох греко-католицьких парафій: з Асун та Кентшина. На цей захід приїхали 19 дітей та 25 батьків, які мали змогу взяти участь у різних іграх та змаганнях. Зустріч завершилася ватрою, яку приготували господарі осередку.

Зустріч, яку організував місцевий парох з учителькою Євою Клек, мала на меті дати можливість нашим дітям пізнати себе взаємно, а батькам створила кращу нагоду для взаємного знайомлення.

Урочисте св. Причастя у Венгожеві

У неділю 11 червня 2017 р. в церкві Чесного Хреста у Венгожеві відбулися перша Сповідь дітей і урочисте Святе Причастя.

До цієї події дітей протягом цілого року приготовляли: с. Олена Манькут, СНДМ, катехитка Ірина Тимо та д-н Богдан П’єтночко, ЧСВВ.

Ця подія була причиною радості усіх батьків та хресних. Раділа також парафіяльна спільнота, бачачи урочисті ряди білосніжно вбраних вірних Ісусові наймолодших парафіян.

На цих дітей та їхніх батьків вона покладає надію, що будуть вірними своїй Церкві та плекатимуть традиції своїх предків на благо українського народу.

Інформація та світлини із сайту www.bazylianie.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *